Dnes Sobota - skorojasno 5°C
Zítra Neděle - zatazeno 2°C
Sobota 16. 10. 2021
Svátek má Havel
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
V Praze nyní za týden přibývá stejně případů covidu jako koncem dubna za den
Ilustrační foto: CareAtya / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

V Praze nyní za týden přibývá stejně případů covidu jako koncem dubna za den

V Praze v uplynulých sedmi dnech přibylo 242 potvrzených případů nemoci covid-19, což je o čtvrtinu méně než za předešlých sedm dní. V hlavním městě tak nyní za týden přibývá stejně případů, jako bylo běžné koncem dubna a začátkem května za jediný den. Počet podaných dávek očkování v hlavním městě v tomto týdnu překročil milion. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

V přepočtu na 100 000 obyvatel klesl počet případů za uplynulých sedm dní v mezitýdenním srovnání z 24 na 18. Vyšší počty mají čtyři kraje, nejvíce je to v Jihočeském a Libereckém shodně s 28 případy. Naopak nejnižší údaj vykazuje Královéhradecký se třemi případy v přepočtu na 100 000 obyvatel za sedm dnů.

Od loňského března, kdy se v Česku objevily první případy nákazy, se v Praze prokazatelně nakazilo 185.568 lidí. Z tohoto počtu se 25.715 případů týkalo seniorů nad 65 let.

Z celkového počtu nakažených se uzdravilo 98 procent a 2744 lidí s potvrzeným covidem zemřelo. Od konce května podle dat ministerstva nezemřel v hlavním městě žádný pacient s potvrzeným koronavirem. Nicméně ministerstvo údaje většinou ještě zpětně reviduje.

Epidemie koronaviru v hlavním městě stejně jako v celé zemi už několik týdnů slábne. V Praze denně přibývalo od minulého pátku mezi 21 až 54 případy koronaviru.

Uvedených 54 případů laboratoře potvrdily v úterý, proti předchozímu úterku to bylo o tři případy více. V ostatních dnech tohoto týdne bylo potvrzených případů v mezitýdenním srovnání méně.

Z regionů má Praha jednoznačně nejvíce očkovaných proti covidu, podle dat ministerstva počet podaných vakcín v pondělí překročil milion. Ke čtvrtečnímu večeru bylo v Praze podáno 1 019 538 dávek, přičemž přes 292 066 lidí má očkování dokončeno. U většiny vakcín jsou potřebné dvě dávky.

Za posledních sedm dnů zdravotníci v metropoli naočkovali přes 106 000 lidí, denně jich tak v průměru bylo přes 15 200. Dosud nejvíce dávek podali před týdnem v pátek, a to 19 283. O víkendech se očkuje méně, minulou sobotu a neděli to bylo kolem 10 000 denně.

Ode dneška se mohou k očkování registrovat cizinci a čeští občané bez veřejného zdravotního pojištění. V každém kraji bude pro tuto skupinu obyvatel určeno minimálně jedno očkovací místo, v Praze jich bude šest, a to včetně velkopacitního O2 Universum.

 Očkovat se bude vakcínou společností Pfizer/BioNTech. Cena za jednu dávku podle informací na webu pražské hygienické stanice nepřesáhne 810 korun, očkovací místa umožní provedení platby za očkování na místě.


Autor: ČTK

Praha 7 zajistila další vakcíny pro seniory

Dnes v 07:13

Očkování 3. dávkou na Sedmičce probíhá u praktických lékařů a na Poliklinice Prahy 7. Radnice v tomto týdnu rozvezla do ordinací praktických lékařů 1000 vakcín Pfizer. Sloužit budou jako 3. dávka pro očkování seniorů a pacientů s chronickým onemocněním. 

S očkováním třetí dávkou vakcíny pomůže v domovech seniorů opět i mobilní očkovací tým

7. října 2021 v 11:28

Magistrát ve spolupráci s Českým červeným křížem a Městskou poliklinikou Praha obnovuje projekt a mobilní očkovací tým aktuálně znovu objíždí s vakcínami zařízení pro seniory. Cílem je zvýšit ochranu místních klientů, a to v co nejdřívějším termínu.

Voliči v karanténě s covidem-19 mohou v Praze hlasovat z auta, nebo přímo z domova

4. října 2021 v 09:05

Magistrát Prahy zajistil před blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR možnost několika zvláštních způsobů hlasování pro lidi v karanténě nebo pro ty, kteří se nakazili koronavirem.

Praha 1: V Nemocnici Na Františku se můžete registrovat k očkování

22. září 2021 v 08:45

Do Nemocnice Na Františku je možné se registrovat k podání 3. posilující dávky proti covidu-19. Registrace přes Centrální rezervační systém je možná až po uplynutí 8 měsíců od podání 2. dávky, nikoliv dříve.

Další články
Nahoru