Dnes Úterý - zatazeno 28°C
Zítra Středa - obcasny-dest 25°C
Úterý 27. 7. 2021
Svátek má Věroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Praze nyní za týden přibývá stejně případů covidu jako koncem dubna za den
Ilustrační foto: CareAtya / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

V Praze nyní za týden přibývá stejně případů covidu jako koncem dubna za den

V Praze v uplynulých sedmi dnech přibylo 242 potvrzených případů nemoci covid-19, což je o čtvrtinu méně než za předešlých sedm dní. V hlavním městě tak nyní za týden přibývá stejně případů, jako bylo běžné koncem dubna a začátkem května za jediný den. Počet podaných dávek očkování v hlavním městě v tomto týdnu překročil milion. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

V přepočtu na 100 000 obyvatel klesl počet případů za uplynulých sedm dní v mezitýdenním srovnání z 24 na 18. Vyšší počty mají čtyři kraje, nejvíce je to v Jihočeském a Libereckém shodně s 28 případy. Naopak nejnižší údaj vykazuje Královéhradecký se třemi případy v přepočtu na 100 000 obyvatel za sedm dnů.

Od loňského března, kdy se v Česku objevily první případy nákazy, se v Praze prokazatelně nakazilo 185.568 lidí. Z tohoto počtu se 25.715 případů týkalo seniorů nad 65 let.

Z celkového počtu nakažených se uzdravilo 98 procent a 2744 lidí s potvrzeným covidem zemřelo. Od konce května podle dat ministerstva nezemřel v hlavním městě žádný pacient s potvrzeným koronavirem. Nicméně ministerstvo údaje většinou ještě zpětně reviduje.

Epidemie koronaviru v hlavním městě stejně jako v celé zemi už několik týdnů slábne. V Praze denně přibývalo od minulého pátku mezi 21 až 54 případy koronaviru.

Uvedených 54 případů laboratoře potvrdily v úterý, proti předchozímu úterku to bylo o tři případy více. V ostatních dnech tohoto týdne bylo potvrzených případů v mezitýdenním srovnání méně.

Z regionů má Praha jednoznačně nejvíce očkovaných proti covidu, podle dat ministerstva počet podaných vakcín v pondělí překročil milion. Ke čtvrtečnímu večeru bylo v Praze podáno 1 019 538 dávek, přičemž přes 292 066 lidí má očkování dokončeno. U většiny vakcín jsou potřebné dvě dávky.

Za posledních sedm dnů zdravotníci v metropoli naočkovali přes 106 000 lidí, denně jich tak v průměru bylo přes 15 200. Dosud nejvíce dávek podali před týdnem v pátek, a to 19 283. O víkendech se očkuje méně, minulou sobotu a neděli to bylo kolem 10 000 denně.

Ode dneška se mohou k očkování registrovat cizinci a čeští občané bez veřejného zdravotního pojištění. V každém kraji bude pro tuto skupinu obyvatel určeno minimálně jedno očkovací místo, v Praze jich bude šest, a to včetně velkopacitního O2 Universum.

 Očkovat se bude vakcínou společností Pfizer/BioNTech. Cena za jednu dávku podle informací na webu pražské hygienické stanice nepřesáhne 810 korun, očkovací místa umožní provedení platby za očkování na místě.


Odběrové místo na Mariánském náměstí zajišťuje jak PCR, tak antigenní testy i další služby

16. července 2021 v 07:24

Od čtvrtka 15. července je novým provozovatelem odběrového místa na Mariánském náměstí společnost GHC Genetics. Zároveň se zde rozšiřuje spektrum poskytovaných služeb. Vedle PCR testů také antigenní testy, a to jak pro pojištěnce, tak pro samoplátce.

Praha 6 očkovala v Azylovém domě

7. července 2021 v 15:36

Dnes se mobilní očkovací tým vydal do Azylového domu pro muže v ulici Antonína Čermáka v Praze 6, kde během dvou hodin zvládli naočkovat 14 lidí bez domova.

V metropoli za týden přibylo 356 případů covidu

2. července 2021 ve 14:19

Epidemická situace v Praze se dál zhoršuje. Za uplynulých sedm dnů testy odhalily 356 případů koronaviru, to je o 150 víc než předešlý týden.

Další články
Nahoru