Dnes Pondělí - zatazeno 26°C
Zítra Úterý - polojasno 31°C
Pondělí 17. 6. 2024
Svátek má Adolf
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Praze nyní za týden přibývá stejně případů covidu jako koncem dubna za den
Ilustrační foto: CareAtya / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

V Praze nyní za týden přibývá stejně případů covidu jako koncem dubna za den

V Praze v uplynulých sedmi dnech přibylo 242 potvrzených případů nemoci covid-19, což je o čtvrtinu méně než za předešlých sedm dní. V hlavním městě tak nyní za týden přibývá stejně případů, jako bylo běžné koncem dubna a začátkem května za jediný den. Počet podaných dávek očkování v hlavním městě v tomto týdnu překročil milion. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

V přepočtu na 100 000 obyvatel klesl počet případů za uplynulých sedm dní v mezitýdenním srovnání z 24 na 18. Vyšší počty mají čtyři kraje, nejvíce je to v Jihočeském a Libereckém shodně s 28 případy. Naopak nejnižší údaj vykazuje Královéhradecký se třemi případy v přepočtu na 100 000 obyvatel za sedm dnů.

Od loňského března, kdy se v Česku objevily první případy nákazy, se v Praze prokazatelně nakazilo 185.568 lidí. Z tohoto počtu se 25.715 případů týkalo seniorů nad 65 let.

Z celkového počtu nakažených se uzdravilo 98 procent a 2744 lidí s potvrzeným covidem zemřelo. Od konce května podle dat ministerstva nezemřel v hlavním městě žádný pacient s potvrzeným koronavirem. Nicméně ministerstvo údaje většinou ještě zpětně reviduje.

Epidemie koronaviru v hlavním městě stejně jako v celé zemi už několik týdnů slábne. V Praze denně přibývalo od minulého pátku mezi 21 až 54 případy koronaviru.

Uvedených 54 případů laboratoře potvrdily v úterý, proti předchozímu úterku to bylo o tři případy více. V ostatních dnech tohoto týdne bylo potvrzených případů v mezitýdenním srovnání méně.

Z regionů má Praha jednoznačně nejvíce očkovaných proti covidu, podle dat ministerstva počet podaných vakcín v pondělí překročil milion. Ke čtvrtečnímu večeru bylo v Praze podáno 1 019 538 dávek, přičemž přes 292 066 lidí má očkování dokončeno. U většiny vakcín jsou potřebné dvě dávky.

Za posledních sedm dnů zdravotníci v metropoli naočkovali přes 106 000 lidí, denně jich tak v průměru bylo přes 15 200. Dosud nejvíce dávek podali před týdnem v pátek, a to 19 283. O víkendech se očkuje méně, minulou sobotu a neděli to bylo kolem 10 000 denně.

Ode dneška se mohou k očkování registrovat cizinci a čeští občané bez veřejného zdravotního pojištění. V každém kraji bude pro tuto skupinu obyvatel určeno minimálně jedno očkovací místo, v Praze jich bude šest, a to včetně velkopacitního O2 Universum.

 Očkovat se bude vakcínou společností Pfizer/BioNTech. Cena za jednu dávku podle informací na webu pražské hygienické stanice nepřesáhne 810 korun, očkovací místa umožní provedení platby za očkování na místě.


Autor: ČTK

O novou vakcínu proti covidu-19 je ve FTN zájem

27. října 2022 v 10:44

O novou vakcínu – Comirnaty BA.4/5 proti Covidu-19 je ve FTN zájem, v minulém týdnu si pro ni přišlo do očkovacího centra přes 1032 lidí.

O druhou posilující dávku očkování proti covidu-19 je v Krči zájem

23. srpna 2022 ve 14:24

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) již pátý týden očkuje proti covidu-19 takzvanou druhou posilující dávkou vakcíny (4. dávka). Je o ni zájem, uvedl mluvčí FTN Petr Sulek.

Pro vakcínu na Polikliniku Prosek už koncem srpna

14. srpna 2022 v 11:44

Poliklinika Prosek znovu otevře očkovací místo už koncem srpna. Původní předpoklad, že se tak stane až na podzim, změnil narůstající počet pacientů s onemocněním covid-19.

Další články
Nahoru