dnes
Pátek - oblacno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - snih
2°C
V Praze nevyjely kvůli námraze tramvaje, nahradily je autobusy
Troleje namrzají, tramvaje nejezdí. Foto: Jindřich Dvořák

V Praze nevyjely kvůli námraze tramvaje, nahradily je autobusy

V Praze se dnes nepodařilo obnovit provoz tramvají, které v pondělí večer zastavily namrzlé troleje. V úsecích, kde není metro, jezdí místo tramvají zhruba stovka náhradních autobusů. Lidé by měli využít k dopravě i pravidelné autobusové linky. ČTK to dnes ráno řekl mluvčí pražského dopravního podniku Jiří Štábl.

Magistrát hl. m. Prahy zprovoznil bezplatnou informační linku 800 100 991800 100 991, na kterou se občané mohou obracet s dotazy. 

Kdy bude provoz tramvají opět obnoven, zatím není jasné, záleží i na počasí. Předpoklad je zatím dopoledne, řekl Štábl. Náhradní autobusy byly podle něj nasazeny do pražských ulic místo tramvajových linek 1, 3, 5, 6, 9, 11, 12, 20, 22 a 25.

Metro a autobusy jezdí bez problémů. Mluvčí organizátora pražské dopravy Ropid Filip Drápal ČTK sdělil, že cestující by měli počítat s omezeným provozem motorových souprav na páteřních vlakových linkách S1, S4, S7 s S9. Vedle toho některé vlaky na linkách S3, S6, S8 a S80 mohou být zcela zrušeny, a to bez náhrady.

Mimo provoz je pak linka S41, jejíž souprava byla převedena na S4, uvedl Drápal. Doplnil, že lidé by měli situaci o provozu příměstských vlaků a autobusů sledovat na webu Ropidu.

Ledovka komplikuje dopravu i v jiných oblastech Česka, tramvaje kvůli ní například nevyjely dnes ani v Olomouci. Výstraha meteorologů před ledovkou platí pro téměř celou ČR až do dnešního večera.

Informace průběžně aktualizujeme a doplňujeme.

Čtěte také:

Rychlíky z Prahy nejezdí, regionální železnice v okolí města omezena

Praha 6: V terénu přes 500 brigádníků, pozor na stromy!

Praha 4: Pozor na riziko pádu větví. Ohrožena jsou i dětská hřiště


Další články
Nahoru