dnes
Čtvrtek - jasno
27°C
zítra
Pátek - bourky
24°C
pozítří
Sobota - oblacno
24°C
V Praze někdo postřelil volavku, zraněné zvíře muselo být utraceno
Volavka popelavá se vyskytuje i v Česku. Foto: LHMP

V Praze někdo postřelil volavku, zraněné zvíře muselo být utraceno

Minulý týden ve čtvrtek večer jeli zaměstnanci Záchranné stanice hl. m. Prahy k volace, která apaticky stála na Císařském ostrově a nereagovala na okolí. Po převezení do do záchranné stanice a poté k veterinární lékařce se ukázalo, že zvíře je vážně zraněno. 

volavka Volavku někdo postřelil do hlavy. Zranění bylo natolik devastující, že nezbylo nic jiného, než ji co nejrychleji utratit.

„Je nám líto, že se mezi námi pohybují dosud lidé, kteří volavky vnímají jako své konkurenty a nutí je to takto je likvidovat. Nikdo neví, jak dlouho volavka trpěla, než si jí všiml nálezce a zavolal nás k ní," napsala Záchranná stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy na svém facebookovém profilu. 

„Takovýto způsob poranění zvířete, které vede k jeho útrpné smrti, je bezesporu týráním a střelec by zasloužil trest. Bohužel ho asi nikdo nikdy nenajde,“ napsala stanice.


Pro podnapilé děti si přišli rodiče

12. června 2019 v 16:08

V sobotu, krátce po čtvrté hodině ranní, narazila hlídka strážníků v parku na Karlově náměstí na partu mladých lidí. Jedna z dívek se však zábavy ostatních neúčastnila – nebyla schopná komunikace, nebyla schopná pohybu a bylo zřejmé, že je pod vlivem alkoholu.

Holčička se ztratila tatínkovi, kolemjdoucí se jí ujali a zavolali strážníky

10. června 2019 v 19:36

Díky spolupráci kolemjdoucích manželů, strážníků a policistů, se 2 letá holčička vrátila ke svému tatínkovi chvíli po svém zmizení. Žena s mužem si osamoceného děvčátka všimli u východu ze stanice metra Florenc v neděli dopoledne a ihned přivolali strážníky. Ti se spojili s kolegy z republikové...

Hasiči v Horních Měcholupech: Zachránili dva lidi a čtyři psy

23. května 2019 v 06:35

Hasiči ze dvou profesionálních a jedné dobrovolné jednotky zasahovali včera od 16:50 hodin v ulici Hornoměcholupská. Hořelo tam vybavení kuchyně v bytě obytného domu.

Další články
Nahoru