dnes
Pondělí - jasno
8°C
zítra
Úterý - oblacno
7°C
pozítří
Středa - zatazeno
10°C
V Praze někdo postřelil volavku, zraněné zvíře muselo být utraceno
Volavka popelavá se vyskytuje i v Česku. Foto: LHMP

V Praze někdo postřelil volavku, zraněné zvíře muselo být utraceno

Minulý týden ve čtvrtek večer jeli zaměstnanci Záchranné stanice hl. m. Prahy k volace, která apaticky stála na Císařském ostrově a nereagovala na okolí. Po převezení do do záchranné stanice a poté k veterinární lékařce se ukázalo, že zvíře je vážně zraněno. 

volavka Volavku někdo postřelil do hlavy. Zranění bylo natolik devastující, že nezbylo nic jiného, než ji co nejrychleji utratit.

„Je nám líto, že se mezi námi pohybují dosud lidé, kteří volavky vnímají jako své konkurenty a nutí je to takto je likvidovat. Nikdo neví, jak dlouho volavka trpěla, než si jí všiml nálezce a zavolal nás k ní," napsala Záchranná stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy na svém facebookovém profilu. 

„Takovýto způsob poranění zvířete, které vede k jeho útrpné smrti, je bezesporu týráním a střelec by zasloužil trest. Bohužel ho asi nikdo nikdy nenajde,“ napsala stanice.


Žena doma upadla, pomohli strážníci

Dnes v 07:34

Volání o pomoc z bytu kamarádky zalarmovalo ženu, aby přivolala strážníky. Díky jejich pohotovému zásahu se zraněná žena dostala rychle do péče záchranářů. Hlídka se do bytu zraněné dostala přes balkon její sousedky.

Ztraceného chlapce našli u čaje a hamburgeru

16. listopadu 2019 ve 03:06

Na městskou policii se v úterý krátce po čtvrté hodině odpoledne obrátila vystrašená žena s tím, že se jí ztratil 8 letý syn. Byla s ním na procházce v parku Lesní Háj u sídliště Novodvorská, kde se projížděl na kole.

Vulgární opilec vyhrožoval strážnici školením

8. listopadu 2019 ve 12:19

Výtržnosti opilého muže na tramvajové zastávce v ulici Spálená včera po šesté hodině večer museli nedobrovolně snášet kolemjdoucí. Nejdříve všechny kolem slovně napadal a pak svou agresi přesměroval vůči přivolaným strážníkům. 

Učitelé stávkovali, žáci sprejovali. Radost jim zkazila seniorka

7. listopadu 2019 ve 20:46

Ve středu se některé školy připojily k celorepublikové stávce, a tak se šestice studentů rozhodla vyplnit volný čas „uměleckou“ tvorbou. Schovali se do vnitrobloku ulic Břevnovská, Patočkova a Bělohorská, kde si jich však naštěstí všimla starší žena a ta obratem zavolala na tísňovou...

Arogantní řidička spustila lavinu nadávek

3. listopadu 2019 v 09:29

V ulici K Milíčovu v Praze 11 ve čtvrtek zaparkovala bezohledná řidička svoje auto přímo v křižovatce, kde je zákaz zastavení, navíc před zraky strážníka. Bez okolků vystoupila z vozu a vypustila ven i svého malého pejska. Oba se pak pohybovali ve vozovce ignorujíce přítomnost...

V ulici K Barrandovu unikly chemikálie

31. října 2019 v 15:11

Dnes od 12:15 hodin zasahovaly jednotky hasičů v ulici K Barrandovu v Praze 5, kde došlo k úniku chemických látek na korbě menšího nákladního vozidla.

Rvačka v metru

31. října 2019 v 09:56

Nevinná žádost o místo ve vagonu metra skončila v úterý v deset hodin večer rvačkou. Muž neovládl své chování a před zraky cestujících pěstmi napadl jiného.

Místo pozdravu začal zvracet, přijel si pro něj otec

31. října 2019 v 06:51

Nepříjemný budíček zažil patnáctiletý mladík. Spícího na lavičce ho probudili strážníci. 

Další články
Nahoru