dnes
Sobota - zatazeno
2°C
zítra
Neděle - snih
1°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
0°C
Pražská politika

V Praze mohou třídit odpad i nevidomí

Už více než osm měsíců se mohou nevidomí a slabozrací obyvatelé Prahy 4 zapojit do třídění odpadu. Společnost Pražské služby vybavila tamní vybrané sběrné kontejnery na papír, sklo, plast a nápojové kartony na deseti vytipovaných stanovištích označením v Braillově písmu.  

Pilotní projekt si pochvalují samotní nevidomí a slabozrací občané a uvítali by jeho další rozšíření.

Lokality pro označení kontejnerů Braillovým písmem byly vybrány společně se zástupci Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých v České republice (SONS ČR), a to v místě bydliště nevidomých.

O celopražském rozšíření projektu se už nyní jedná se zástupci Magistrátu hlavního města Prahy. Do diskuse bude opět přizvána Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých v České republice (SONS ČR), ale i další sdružení, aby došlo ke konkrétnímu vytipování dalších vhodných pražských lokalit, kde ve větší míře žijí nebo se pohybují nevidomí a slabozrací spoluobčané.

Separační stanoviště s Braillovým písmem v Praze 4:

č. 31 Podolská 349/86 x U Vápenné skály
č. 61 Štúrova x Růžinovská
č. 91  Jílovská 1150/41
č. 123  Neveklovská x Jankovská
č. 139  Hlavní a Dunická
č. 151 Michelská x Ohradní
č. 177 Lomnického x Dačického
č. 230 Novodvorská 1130/179
č. 242  Pod Lysinami 473/23
č. 295 Na Pankráci 1690 x Hvězdova


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru