Dnes Středa - prehanky-dest 5°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 5°C
Středa 1. 2. 2023
Svátek má Hynek
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
V Praze meziročně stoupá počet turistů z Česka, oproti loňsku o 40 procent víc
Výhled ze Svatomikulášské městské zvonice na Malé Straně. Foto: Jan Puci

V Praze meziročně stoupá počet turistů z Česka, oproti loňsku o 40 procent víc

V hlavním městě meziročně roste počet tuzemských turistů. Ve třetím čtvrtletí letošního roku přijelo 440 612 českých turistů, což je meziročně o 40 procent více. Oproti roku 2019 před pandemií covidu-19, to pak letos bylo o 139 438 více. Vyplývá to z údajů městské firmy Prague City Tourism (PCT), která má na starosti turismus a které má ČTK k dispozici. Na přilákání tuzemských turistů se magistrát letos i loni zaměřil v kampani V Praze jako doma. Turismus patří mezi oblasti nejpostiženější pandemií covidu-19.

Podíl počtu domácích turistů se v Praze před pandemií koronaviru pohyboval okolo 15 procent a metropole tak dlouhodobě zaostávala za ostatními evropskými městy. Například ve Vídni tvořili Rakušané 21,5 procentní podíl počtu turistů a ve Varšavě to bylo 64 procent tuzemských turistů.

„Ve třetích kvartálech posledních dvou let dochází k navyšování počtu domácích hostů. Je to jeden ze strategických cílů naší nové koncepce příjezdového cestovního ruchu, který budeme i nadále podporovat," sdělil předseda představenstva PCT František Cipro.

Vliv na zvýšení počtu turistů ovlivnila zmíněná kampaň V Praze jako doma, která do metropole nalákala desítky tisíc Čechů. „Naším záměrem je postupně dále navyšovat podíl domácích turistů jako je tomu v ostatním evropských metropolích. Je to skupina turistů, kteří znají místní pravidla a věříme, že se začnou do metropole opakovaně vracet," dodal Cipro.

Turisté v kampani dostávali po oba roky od července do konce srpna za každou noc strávenou v hotelu speciální vouchery, na jejichž základě obdrží slevy či volné vstupy do vybraných muzeí, galerií nebo zoologické zahrady.

PCT na podzim zahájila kampaň zaměřenou na zahraniční turisty. Reklamy si za první měsíc fungování zobrazilo 223 milionům uživatelů v 11 zemích Evropy. Nejvíce PCT inzeruje v Německu.


Autor: ČTK

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

30. ledna 2023 ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru