Dnes Čtvrtek - jasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 25°C
Čtvrtek 11. 8. 2022
Svátek má Zuzana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V Praze meziročně stoupá počet turistů z Česka, oproti loňsku o 40 procent víc
Výhled ze Svatomikulášské městské zvonice na Malé Straně. Foto: Jan Puci

V Praze meziročně stoupá počet turistů z Česka, oproti loňsku o 40 procent víc

V hlavním městě meziročně roste počet tuzemských turistů. Ve třetím čtvrtletí letošního roku přijelo 440 612 českých turistů, což je meziročně o 40 procent více. Oproti roku 2019 před pandemií covidu-19, to pak letos bylo o 139 438 více. Vyplývá to z údajů městské firmy Prague City Tourism (PCT), která má na starosti turismus a které má ČTK k dispozici. Na přilákání tuzemských turistů se magistrát letos i loni zaměřil v kampani V Praze jako doma. Turismus patří mezi oblasti nejpostiženější pandemií covidu-19.

Podíl počtu domácích turistů se v Praze před pandemií koronaviru pohyboval okolo 15 procent a metropole tak dlouhodobě zaostávala za ostatními evropskými městy. Například ve Vídni tvořili Rakušané 21,5 procentní podíl počtu turistů a ve Varšavě to bylo 64 procent tuzemských turistů.

„Ve třetích kvartálech posledních dvou let dochází k navyšování počtu domácích hostů. Je to jeden ze strategických cílů naší nové koncepce příjezdového cestovního ruchu, který budeme i nadále podporovat," sdělil předseda představenstva PCT František Cipro.

Vliv na zvýšení počtu turistů ovlivnila zmíněná kampaň V Praze jako doma, která do metropole nalákala desítky tisíc Čechů. „Naším záměrem je postupně dále navyšovat podíl domácích turistů jako je tomu v ostatním evropských metropolích. Je to skupina turistů, kteří znají místní pravidla a věříme, že se začnou do metropole opakovaně vracet," dodal Cipro.

Turisté v kampani dostávali po oba roky od července do konce srpna za každou noc strávenou v hotelu speciální vouchery, na jejichž základě obdrží slevy či volné vstupy do vybraných muzeí, galerií nebo zoologické zahrady.

PCT na podzim zahájila kampaň zaměřenou na zahraniční turisty. Reklamy si za první měsíc fungování zobrazilo 223 milionům uživatelů v 11 zemích Evropy. Nejvíce PCT inzeruje v Německu.


Autor: ČTK

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Zákaznické centrum PVK se vrací do Dykovy ulice

3. srpna 2022 ve 21:09

Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací se vrací a od pondělí 8. srpna bude opět fungovat v Dykově ulici na pražských Vinohradech.

Další články
Nahoru