Dnes Středa - mlha 1°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 2°C
Středa 6. 12. 2023
Svátek má Mikuláš
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
V Praze meziročně stoupá počet turistů z Česka, oproti loňsku o 40 procent víc
Výhled ze Svatomikulášské městské zvonice na Malé Straně. Foto: Jan Puci

V Praze meziročně stoupá počet turistů z Česka, oproti loňsku o 40 procent víc

V hlavním městě meziročně roste počet tuzemských turistů. Ve třetím čtvrtletí letošního roku přijelo 440 612 českých turistů, což je meziročně o 40 procent více. Oproti roku 2019 před pandemií covidu-19, to pak letos bylo o 139 438 více. Vyplývá to z údajů městské firmy Prague City Tourism (PCT), která má na starosti turismus a které má ČTK k dispozici. Na přilákání tuzemských turistů se magistrát letos i loni zaměřil v kampani V Praze jako doma. Turismus patří mezi oblasti nejpostiženější pandemií covidu-19.

Podíl počtu domácích turistů se v Praze před pandemií koronaviru pohyboval okolo 15 procent a metropole tak dlouhodobě zaostávala za ostatními evropskými městy. Například ve Vídni tvořili Rakušané 21,5 procentní podíl počtu turistů a ve Varšavě to bylo 64 procent tuzemských turistů.

„Ve třetích kvartálech posledních dvou let dochází k navyšování počtu domácích hostů. Je to jeden ze strategických cílů naší nové koncepce příjezdového cestovního ruchu, který budeme i nadále podporovat," sdělil předseda představenstva PCT František Cipro.

Vliv na zvýšení počtu turistů ovlivnila zmíněná kampaň V Praze jako doma, která do metropole nalákala desítky tisíc Čechů. „Naším záměrem je postupně dále navyšovat podíl domácích turistů jako je tomu v ostatním evropských metropolích. Je to skupina turistů, kteří znají místní pravidla a věříme, že se začnou do metropole opakovaně vracet," dodal Cipro.

Turisté v kampani dostávali po oba roky od července do konce srpna za každou noc strávenou v hotelu speciální vouchery, na jejichž základě obdrží slevy či volné vstupy do vybraných muzeí, galerií nebo zoologické zahrady.

PCT na podzim zahájila kampaň zaměřenou na zahraniční turisty. Reklamy si za první měsíc fungování zobrazilo 223 milionům uživatelů v 11 zemích Evropy. Nejvíce PCT inzeruje v Německu.


Autor: ČTK

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

Dnes v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Praha dokončila 57 projektů pro adaptaci na změnu klimatu, další chystá

Včera v 17:07

Pražské městské části, odbory Magistrátu hl. m. Prahy a městské organizace v letech 2022–2023 úspěšně ukončily 57 projektů v celkové hodnotě 377 milionů korun, které pomohou Praze s adaptací na změnu klimatu. Do Zásobníku bylo nově zařazeno 75 projektů a...

Lokální fórum Prahy 14 na Plechárně

Včera v 11:13

Lokální fórum, kterého se zúčastní političtí zástupci radnice Prahy 14 a zaměstnanci úřadu, se uskuteční ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna.

Další články
Nahoru