Dnes Úterý - polojasno 28°C
Zítra Středa - polojasno 27°C
Úterý 27. 7. 2021
Svátek má Věroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Praze má potvrzený covid 13 522 lidí, dosud nejvíc
Ilustrační foto: CareAtya / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

V Praze má potvrzený covid 13 522 lidí, dosud nejvíc

V Praze má onemocnění covidem-19 aktuálně potvrzené 13 522 lidí, což je nejvíc za dobu epidemie. V říjnové vlně to bylo zhruba o 300 méně. Ve středu přibylo 1879 potvrzených případů koronaviru, což je druhý nejvyšší údaj od začátku epidemie. Více případů bylo v úterý, kdy jich testy odhalily 2000. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Index rizika protiepidemického systému, kterým se mají řídit opatření proti covidu-19, se v hlavním městě zvýšil o devět bodů na 85. V nejvyšším, pátém stupni je tak druhý den. Předtím byl 11 dnů ve čtvrtém, do půlky prosince setrvával ve třetím a byl na tom nejlépe.

Vývoj v metropoli kopíruje průběh epidemie v celé zemi. V Česku v úterý i ve středu přibylo více než 16 000 nakažených, což jsou dosavadní maxima. Index PES se ve středu vrátil do pátého stupně, když stoupl o devět bodů na 80. Dnes počet bodů zůstal stejný.

V Praze bylo dlouhou dobu rizikové skóre nejnižší v ČR, ale to už neplatí. Hlavní město se přesunulo do horší půlky. Hůře jsou na tom nyní dva kraje, další dva jsou na stejné úrovni jako Praha, jsou to kraje Středočeský a Pardubický.

Od březnového začátku epidemie odhalily laboratoře v hlavním městě 81.569 nakažených. Z nich se téměř 67 000 z nemoci vyléčilo. V metropoli dosud s covidem-19 zemřelo 1079 lidí, na středu zatím připadá pět obětí.

Při dalších aktualizacích ale obvykle tyto údaje rostou. Za úterý už například statistiky ukazují 18 úmrtí proti původním šesti. Za prosinec dosahuje počet úmrtí s covidem v Praze 269.

Denní počty nově potvrzených případů covidu v Praze rostly už před svátky. Ve středu 23. prosince přibylo skoro 1500 nakažených, což byl do té doby nejvyšší denní nárůst od konce října.

Poté nárůst zpomalil, o svátcích i na zhruba 300 nakažených denně, ale zároveň v celém Česku klesly ve volných dnech výrazně počty testovaných. Po svátcích ale nakažených znovu rychle přibývá.

V České republice se po svátcích začalo očkovat. Ve čtyřech pražských nemocnicích bylo za první dva dny očkováno proti covidu 2521 lidí, většinou zdravotníků. Další dávky vakcíny do Česka dorazily ve středu. Přednost před běžnou populací mají podle očkovací strategie také hospitalizovaní senioři, lékaři nebo lidé v domovech pro seniory.


Praha 13 očkuje na radnici bez přechozí registrace

Dnes ve 14:59

Praha 13 otevřela 26. července očkovací místo přímo v budově radnice na Slunečním náměstí. Na očkování dvoufázovou vakcínou Moderna se zájemci nemusí registrovat předem a přijít mohou ve vyhlášených otevíracích hodinách.

Odběrové místo na Mariánském náměstí zajišťuje jak PCR, tak antigenní testy i další služby

16. července 2021 v 07:24

Od čtvrtka 15. července je novým provozovatelem odběrového místa na Mariánském náměstí společnost GHC Genetics. Zároveň se zde rozšiřuje spektrum poskytovaných služeb. Vedle PCR testů také antigenní testy, a to jak pro pojištěnce, tak pro samoplátce.

Praha 6 očkovala v Azylovém domě

7. července 2021 v 15:36

Dnes se mobilní očkovací tým vydal do Azylového domu pro muže v ulici Antonína Čermáka v Praze 6, kde během dvou hodin zvládli naočkovat 14 lidí bez domova.

V metropoli za týden přibylo 356 případů covidu

2. července 2021 ve 14:19

Epidemická situace v Praze se dál zhoršuje. Za uplynulých sedm dnů testy odhalily 356 případů koronaviru, to je o 150 víc než předešlý týden.

Další články
Nahoru