Dnes Pátek - mlha 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 1. 3. 2024
Svátek má Bedřich
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Praze končí termín pro připomínky úprav parkování a omezení vjezdu
Rezidentní parkovací zóny v Praze 6. Ilustrační foto: archiv

V Praze končí termín pro připomínky úprav parkování a omezení vjezdu

Pražským městským částem ve středu 31. ledna končí termín pro zasílání připomínek k návrhům magistrátu ohledně změn v systému zón placeného stání a omezení vjezdu na Smetanovo nábřeží a část Malé Strany. Připomínky magistrát do návrhů zapracuje a následně o nich bude rozhodovat vedení města.

Návrh změn v parkování zahrnuje například celoměstské návštěvnické parkování, možnost pro rezidenty platit méně za menší oblast povoleného parkování, umožnění měsíčních plateb nebo zvláštní povolení pro zásobování a pečovatele.

Zpoplatnění vjezdu se má týkat dvou vymezených oblastí v centru, kde automobilový provoz komplikuje průjezd tramvají a způsobuje jejich zpožďování.

Podle dřívějších vyjádření náměstka primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) by úpravy měly v ideálním případě začít platit letos na podzim. Po zapracování připomínek radnice budou úpravy schvalovat orgány města.

V případě parkování, které upravuje takzvané nařízení hlavního města, stačí k přijetí souhlas městské rady. Omezení vjezdu, které má stanovit nová vyhláška, pak bude schvalovat zastupitelstvo.


Autor: ČTK

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

26. února 2024 v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

Praha 14: Postupné uzavření Hloubětínské ulice

26. února 2024 v 09:34

Od 4. března do 31. října bude postupně uzavírána Hloubětínská ulice. Důvodem je rekonstrukce vodovodního řadu a kanalizace. Uzavírky budou celkem čtyři.

Prahu 14 v březnu čekají hned dvě dopravní omezení

23. února 2024 ve 13:40

Chlumeckou ulici v Praze 14 čekají hned dvě dopravní omezení. První souvisí se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí a proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech.

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

21. února 2024 ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Flixbus kvůli blokádě přesune autobusy z hlavního nádraží na Florenc

18. února 2024 v 10:31

Autobusový dopravce Flixbus v pondělí v souvislosti s pražskou blokádou zemědělců přesune odjezdy autobusů ze zastávky u hlavního nádraží na autobusové nádraží Florenc. Dopravce podle mluvčího Tomáše Beránka pro řidiče vytipoval několik objízdných tras, autobusy se budou magistrále vyhýbat....

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok je pro auta uzavřen

17. února 2024 v 15:13

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok na Jenerálce je v havarijním stavu. Odhalil to posudek Kloknerova ústavu. Důvodem je významné podemletí obou jeho opěr.

Další články
Nahoru