dnes
Sobota - oblacno
30°C
zítra
Neděle - bourky
24°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
26°C
V Praze jsou v průměru každý týden jednou strženy tramvajové troleje, poslední nehoda se stala na Výtoni
Během opravy stržené troleje jezdily místo tramvají autobusy. Foto: JP

V Praze jsou v průměru každý týden jednou strženy tramvajové troleje, poslední nehoda se stala na Výtoni

Dnes po poledni na křižovatce Výtoň v Praze 2 poškodilo nákladní auto troleje, které jsou vedeny pod železničním mostem. Provoz tramvajových linek 2, 3, 7, 17 a 21 byl na více než hodinu přerušen, místem jezdila náhradní autobusová doprava.

K poškození trolejí došlo podle informací z webu pražského dopravního podniku (DPP) ve 12:19. Tramvaje musely jezdit odklonem, auta místem projížděla dál.

V úseku Karlovo náměstí – Dvorce byla zavedena náhradní autobusová doprava X3. V úseku Dvorce – Sídliště Modřany, respektive Levského jezdily tramvaje, které v době nehody byly v daném úseku v provozu. Provoz se podařilo obnovit v 13:30.

Kde v Praze dochází nejčastěji ke stržení trolejí? Jde o oba podjezdy v okolí Výstaviště, nuselský podjezd v blízkosti divadla Fidlovačka a také podjezd na Zahradním Městě.

Loni došlo v metropoli k 51 případům poškození troleje, letos to bude podobný počet. K 22. listopadu se stalo 45 nehod. V některých případech dochází i k několikahodinovému zdržení dopravy.


Lanový most se v sobotu v poledne uzavře

Včera v 07:03

Z důvodu provedení potřebné diagnostiky Technická správa komunikací na dva víkendy uzavře lanový most pro veškerou dopravu. První omezení čeká řidiče už tento víkend, a to od soboty 20. července krátce před polednem do neděle 21. července do 14 hodin.

Integrace autobusů na trase Praha – Nespeky – Benešov

11. července 2019 v 18:21

Od soboty 13. července bude spuštěna další etapa integrace autobusové veřejné dopravy v oblasti Benešovska. Tato etapa obsahuje rozšíření integrace do úseku Nespeky – Poříčí nad Sázavou – Benešov a zároveň posílení provozu stávajících linek PID v oblasti Kamenice, které jsou často...

Víkendové uzavření Brusnického a Dejvického tunelu

11. července 2019 v 10:08

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů TKB budou Brusnický a Dejvický tunel od soboty 13. července od 23 hodin do neděle 14. července do 5 hodin uzavřeny.

Letenský tunel bude sedm červencových nocí uzavřen

10. července 2019 v 10:03

Z důvodu údržby a mytí tunelu bude Letenský tunel od pondělí 15. července do pondělního rána 22. července vždy v noci od 23 hodin do 5 hodin uzavřen.

Dopravní omezení v Táborské ulici

9. července 2019 v 07:42

Od 8. července do 31. srpna bude omezen provoz na ulici Táborská v Praze 4. Důvodem je obnova vodovodního řadu a stavební práce na vozovce. 

Omezení provozu na ulici U Vršovického hřbitova

8. července 2019 v 16:20

Od dnešního večera do 13. července bude v nočních hodinách omezen provoz na ulici U Vršovického hřbitova v souvislosti s pokračující rekonstrukcí železničního mostu nad komunikací v rámci optimalizace traťového úseku Praha-Hostivař – Praha-hl. nádraží.

Další články
Nahoru