Dnes Čtvrtek - zatazeno 10°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 12°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
V Praze je z krajů nejméně případů chřipky, za týden jich dál ubylo
Ilustrační foto: Andrea Piacquadio / Pexels

V Praze je z krajů nejméně případů chřipky, za týden jich dál ubylo

Případů akutních respiračních infekcí v Praze podle informací Státního zdravotního ústavu (SZÚ) dál ubývá. V minulém týdnu lékaři nahlásili 584 případů na 100 000 obyvatel, z krajů nejméně. Proti předchozímu týdnu je to o přibližně devět procent méně. Druhý nejmenší počet nemocných je ve Středočeském kraji, je ale téměř dvojnásobný.

Chřipkovou epidemii vyhlašuje a ukončuje hlavní hygienik, hranice je kolem 1600 až 1800 případů na 100 000 obyvatel. V Praze dosud v této sezoně dosažena nebyla, nejvyšší nemocnost byla kolem 1350 nakažených na 100 000 obyvatel.

Počet případů chřipky i dalších infekcí klesá i celostátně. Ubylo zejména nemocných mezi malými dětmi do pěti let a seniory, naopak u dětí od šesti do 14 let infekcí přibylo.

„V následujících dnech lze očekávat další úbytek nemocných jak chřipkou, tak ostatními respiračními infekcemi. V populaci aktuálně cirkulují především viry chřipky, RS virus, původce covidu a rhinoviry neboli rýma," uvedla v tiskové zprávě SZÚ Štěpánka Čechová.


Autor: ČTK

Začala revitalizace jeslí v ulici Jakutská, práce potrvají rok

Dnes ve 20:30

Praha 10 zahájila rekonstrukci budovy Střediska služeb pro děti a rodiče – Dětské skupiny v ulici Jakutská. Na místě bude probíhat celková rekonstrukce objektu a realizace by měla být dokončena za 12 měsíců. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

Včera v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru