Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 0°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
V Praze je z krajů nejméně případů chřipky, za týden jich dál ubylo
Ilustrační foto: Andrea Piacquadio / Pexels

V Praze je z krajů nejméně případů chřipky, za týden jich dál ubylo

Případů akutních respiračních infekcí v Praze podle informací Státního zdravotního ústavu (SZÚ) dál ubývá. V minulém týdnu lékaři nahlásili 584 případů na 100 000 obyvatel, z krajů nejméně. Proti předchozímu týdnu je to o přibližně devět procent méně. Druhý nejmenší počet nemocných je ve Středočeském kraji, je ale téměř dvojnásobný.

Chřipkovou epidemii vyhlašuje a ukončuje hlavní hygienik, hranice je kolem 1600 až 1800 případů na 100 000 obyvatel. V Praze dosud v této sezoně dosažena nebyla, nejvyšší nemocnost byla kolem 1350 nakažených na 100 000 obyvatel.

Počet případů chřipky i dalších infekcí klesá i celostátně. Ubylo zejména nemocných mezi malými dětmi do pěti let a seniory, naopak u dětí od šesti do 14 let infekcí přibylo.

„V následujících dnech lze očekávat další úbytek nemocných jak chřipkou, tak ostatními respiračními infekcemi. V populaci aktuálně cirkulují především viry chřipky, RS virus, původce covidu a rhinoviry neboli rýma," uvedla v tiskové zprávě SZÚ Štěpánka Čechová.


Autor: ČTK

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

27. listopadu 2023 ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Odbory v Národním muzeu jdou do stávky

27. listopadu 2023 ve 12:07

Základní odborová organizace Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody v Národním muzeu vyhlašuje na pondělí 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku od 12:20 do 13:20 hodin.  

Praha 1 nechá upravit průjezd Polikliniky Palackého

26. listopadu 2023 v 09:57

Na úterním jednání Rady MČ Praha 1 byla schválena zakázka na projektovou dokumentaci ke stavebním úpravám průjezdu Polikliniky Palackého.

Další články
Nahoru