dnes
Středa - zatazeno
2°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
2°C
pozítří
Pátek - mlha
0°C
V Praze je už přes 1100 případů nákazy koronavirem
Seniory s COVID-19 nově hospitalizuje Nemocnice Na Františku. Foto: archiv

V Praze je už přes 1100 případů nákazy koronavirem

V Česku od rána přibyla tři úmrtí lidí s nemocí COVID-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru. Zemřelých je podle aktualizovaných informací ministerstva zdravotnictví 59. Uzdravených ministerstvo eviduje 78, o čtyři více než ráno. Počet případů nákazy se během dneška zatím zvýšil o 172 na 4362. V Praze je už 1127 případů nákazy. Čísla jsou k dnešním 17:30.

Dva lidé dnes zemřeli v Praze, jeden ve věku do 50 let. Druhou pražskou obětí je žena narozená v roce 1928, která se nakazila v domově pro seniory v Michli. Měla i srdeční potíže, zemřela ve Všeobecné fakultní nemocnici.

Z nakažených lidí v Česku připadá víc než čtvrtina na Prahu, v hlavním městě je také koronavirus nejrozšířenější. Na 100 000 obyvatel zde připadá téměř 83 nakažených. Následuje Olomoucký kraj se zhruba 60 nemocnými na 100 000 obyvatel. Nejméně zasažený je Jihočeský kraj s necelými 19 případy na 100 000 obyvatel.

V České republice je nyní 29 policistů pozitivně testovaných na onemocnění COVID-19. Ve středu večer musela policie například vyklidit stanici v Běhounkově ulici v pražských Nových Butovicích. Policisté ze stanice totiž zasahovali proti lidem, u kterých bylo později zjištěno podezření na nákazu novým typem koronaviru.


Zasedání zastupitelstva. Praha 6 zveřejnila program

Dnes v 16:29

V pátek 27. listopadu se od 10 hodin koná v kongresovém sálu Orea Hotelu Pyramida patnácté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 6.  

Vaříme za vás. Kampaň má pomoci pražským restauracím

Dnes ve 13:18

Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s Asociací hotelů a restaurací (AHR ČR) a Svazem obchodu a cestovního ruchu (SOCR) připravil kampaň s názvem Vaříme za vás na podporu pražských restaurací. Jejím cílem je vyzývat Pražany, aby si kupovali jídlo a nápoje přímo z výdejních okének podniků a...

Sněmovna se rozsvítí červeně

Dnes ve 13:13

Dnes se rozsvítí budova Poslanecké sněmovny červeným světlem. Stane se tak u příležitosti tzv. „Červené středy“ – mezinárodního dne lidí pronásledovaných pro svou víru.

Praha má koordinátora úprav dopravního terminálu Černý Most

Dnes v 07:18

Radní Prahy na pondělním zasedání jmenovali koordinátora úprav dopravního terminálu Černý Most, který je dlouhodobě v neutěšeném stavu, a to zvláště kvůli složité koordinaci veškerých aktivit a projektů.

Další články
Nahoru