Dnes Neděle - zatazeno 10°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 8°C
Neděle 6. 12. 2020
Svátek má Mikuláš
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Praze je už 116 potvrzených případů nemoci COVID-19
Speciální vozidlo, které pražské záchrance umožňuje odebírat biologické vzorky pro testování na nákazu koronavirem. Foto: ZZS HMP

V Praze je už 116 potvrzených případů nemoci COVID-19

V hlavním městě je podle hygieniků celkem 116 potvrzených případů nemoci COVID-19. Během včerejšího dne bylo do sedmnácti hodin potvrzeno 20 nových případů, za celou neděli to bylo 29 nových pozitivních případů.

Mezi pacienty mírně převládají muži, nejčastěji ve věkové skupině 25 až 64 let. Další podrobnosti zatím pražští hygienici k novým nakaženým nesdělili.

K dispozici jsou tak údaje z neděle. Podle nich jsou mezi nakaženými v Praze lidé, kteří pobývali v poslední době především v Itálii, ale také v USA, Izraeli, Francii, Anglii, Švédsku, Rakousku a Španělsku.

Některé nové, laboratorně potvrzené případy se pohybovaly v těsné blízkosti již dříve diagnostikovaných nemocných. Mezi novými případy byly zaznamenány i přenosy v rámci rodiny.

Mezi nakaženými v Praze jsou kromě Čechů také cizinci, například dvě studentky z Ekvádoru a USA, které studovaly v italském Miláně a koncem února cestovaly po střední Evropě, žena z Afghánistánu nebo muž z Itálie.

Celkově bylo v Česku k dnešnímu ránu evidováno 383 lidí s prokázanou nákazou COVID-19. Tři lidé se už vyléčili. Provedeno bylo doposavad 6302 testů.


Linky pomoci slouží pro psychickou pomoc nebo rady ke koronaviru

4. prosince 2020 ve 12:20

Obyvatelům hlavního města připravil pražský magistrát přehled kontaktů, na které se mohou v případě problémů či nedostatku informací obracet. Naleznou zde například linky pro seniory, linky důvěry, linky pro rodiče nebo kontakty na organizace jako Bílý kruh bezpečí a Člověk...

Praha 11 zřídila u polikliniky Šustova druhé odběrové místo na testování covid-19

4. prosince 2020 v 07:29

Od 3. prosince fungují v Praze 11 dvě odběrová místa na testování covid-19. Vedle odběrového místa v areálu multifunkční haly Jedenáctka VS, které lze navštívit i v režimu drive-in, mohou nově zájemci o testování využít také druhé místo u polikliniky Šustova. Městská část Praha 11 jej zřídila ve...

U hasičů v Praze je jen jeden nakažený příslušník sboru

4. prosince 2020 v 06:35

Počet zaměstnanců pražského hasičského sboru s nemocí covid-19 klesl na minimum. Pozitivně testovaný je už jen jeden příslušník sboru.

V padesátém týdnu nepoteče voda v těchto ulicích

3. prosince 2020 ve 12:21

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na další týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Děti v Základní škole Klausova pod zdravějším osvětlením

3. prosince 2020 v 10:26

Základní škola Klausova je jednou z 10 základních škol, jejichž zřizovatelem je Praha 13. Během minulých dvou měsíců se zde realizovala kompletní výměna všech svítidel a žáci i učitelé teď pracují pod zdravějším osvětlením.

Další články
Nahoru