dnes
Čtvrtek - prehanky-dest
25°C
zítra
Pátek - oblacno
25°C
pozítří
Sobota - skorojasno
26°C
V Praze je už 116 potvrzených případů nemoci COVID-19
Speciální vozidlo, které pražské záchrance umožňuje odebírat biologické vzorky pro testování na nákazu koronavirem. Foto: ZZS HMP

V Praze je už 116 potvrzených případů nemoci COVID-19

V hlavním městě je podle hygieniků celkem 116 potvrzených případů nemoci COVID-19. Během včerejšího dne bylo do sedmnácti hodin potvrzeno 20 nových případů, za celou neděli to bylo 29 nových pozitivních případů.

Mezi pacienty mírně převládají muži, nejčastěji ve věkové skupině 25 až 64 let. Další podrobnosti zatím pražští hygienici k novým nakaženým nesdělili.

K dispozici jsou tak údaje z neděle. Podle nich jsou mezi nakaženými v Praze lidé, kteří pobývali v poslední době především v Itálii, ale také v USA, Izraeli, Francii, Anglii, Švédsku, Rakousku a Španělsku.

Některé nové, laboratorně potvrzené případy se pohybovaly v těsné blízkosti již dříve diagnostikovaných nemocných. Mezi novými případy byly zaznamenány i přenosy v rámci rodiny.

Mezi nakaženými v Praze jsou kromě Čechů také cizinci, například dvě studentky z Ekvádoru a USA, které studovaly v italském Miláně a koncem února cestovaly po střední Evropě, žena z Afghánistánu nebo muž z Itálie.

Celkově bylo v Česku k dnešnímu ránu evidováno 383 lidí s prokázanou nákazou COVID-19. Tři lidé se už vyléčili. Provedeno bylo doposavad 6302 testů.


V parcích Prahy 3 jsou nová pítka pro zvířata

Dnes ve 13:42

Praha 3 tento týden instalovala ve svých parcích celkem šestnáct pítek, která jsou určena zejména pro ptáky a ježky. Misky s vodou pomohou drobným živočichům, kteří ve městech zejména v letních měsících nemají dostatek vody.  

Pražský inovační institut má nového ředitele

Dnes v 09:29

Na základě otevřeného a transparentního výběrového řízení na pozici nového ředitele Pražského inovačního institutu byl po komisní shodě vybrán Bohumil Kartous. 

V Praze 1 uctili památku statečného vojáka a odbojáře armádního generála Josefa Bílého

Včera v 19:00

Armádní generál Josef Bílý se narodil 30. 6. 1872. K uctění jeho památky se uskutečnila v úterý 30. června v Mikulandské ulici vzpomínková akce. Setkání před pamětní deskou se mj. zúčastnili starosta Prahy 1 Petr Hejma, ředitel Vojenského historického ústavu generál Aleš Knížek i Mojmír Churavý a...

Praha 1 chystá na podzim Spolkový den

Včera ve 13:24

Den, v rámci kterého budou spolky prezentovat své činnosti se připravuje na 17. září. Připraveny budou ukázky zpěvu i cvičení. Moderuje Alexander Hemala.

Radnice se setkala s obyvateli na téma vnitrobloků

Včera v 08:28

Před revitalizací veřejných prostranství se radnice Prahy 11 ptala místních obyvatel na jejich názor.

Praha 11 informovala občany, jak si vedla v době koronaviru

30. června 2020 v 16:23

V parku Ocelík se konalo setkání zástupců radnice, městské policie a dobrovolných hasičů s občany. Na něm byla prezentována opatření přijatá městskou částí na ochranu obyvatel před rizikem nákazy koronavirem.

Na přepážkách osobních dokladů a evidence obyvatel Prahy 13 dojde k omezení služeb

30. června 2020 v 15:15

V pátek 3. července bude omezen provoz na přepážkách odboru osobních dokladů a evidence obyvatel radnice Prahy 13.

Další články
Nahoru