Dnes Středa - polojasno 11°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 10°C
Středa 17. 4. 2024
Svátek má Rudolf
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Praze je nejméně nemocných respiračními infekcemi v Česku, dál jich ubývá
Ilustrační foto: archiv

V Praze je nejméně nemocných respiračními infekcemi v Česku, dál jich ubývá

V Praze bylo minulý týden dál nejméně nemocných akutními respiračními infekcemi v ČR, na 100 000 obyvatel jen 708 případů. Proti předcházejícímu týdnu jich ještě o 7,7 procenta ubylo.

Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu. I celostátně je podle jeho odborníků druhá vlna letošní chřipkové epidemie už na ústupu, zůstávají hlavně jednotlivá ohniska.

Celostátní průměr je 1347 případů na 100 000 obyvatel, vůbec nejhorší je situace v Pardubickém kraji, kde je případů více než 2100 na 100 000 obyvatel.

Odborníci do nemocnosti akutními respiračními chorobami počítají chřipku, RS viry, rhinoviry způsobující rýmu a od roku 2021 také virus způsobující covid-19.

Na něj bylo podle údajů ministerstva zdravotnictví ve sledovaném týdnu v Praze pozitivně testováno 49,2 osoby na 100 000 obyvatel, což je více než celostátní průměr (53,1).


Autor: ČTK

V Praze 4 otevřeli Doupě, klub bude pomáhat dětem a mladistvým

14. dubna 2024 v 08:46

Praha 4 má nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, klub Doupě. Klub s nízkým prahem znamená, že je otevřen dětem a mládeži bez nutnosti udávat jméno, věk, adresu či jiné osobní údaje. Pomáhat bude hlavně dětem a mladistvým, kteří se nacházejí v nepříznivé životní situaci nebo jsou takovou situací...

Program Šestka táborová vstoupil do dalšího ročníku

4. dubna 2024 v 09:47

I v letošním roce podpoří Praha 6 rodiny s dětmi v tradičním programu Aktivní město – Šestka táborová. Program byl zahájen 1. dubna. Na prázdninové pobyty dětí ve věku 3 až 18 let na letních táborech, pobytových, příměstských nebo sportovních soustředěních, získají rodiče od radnice městské části...

Diakonie Praha odhaluje životy lidí s autismem

31. března 2024 ve 21:11

Na 2. dubna připadá každoročně Světový den porozumění autismu. Diakonie Praha k této příležitosti spouští osvětovou kampaň o životě lidí s autismem a chováním náročným na péči. Skrze výstavu fotografií a audio příběhy chce přiblížit široké veřejnosti, jak mohou lidé s tímto typem postižení vnímat...

Čapadlo u Hollaru nabídne pivnici, kavárnu, bary i cvičení jógy

29. března 2024 v 06:28

Novým provozovatelem čapadla u Hollaru v Praze 1 je od března Robert Koura, šéfkuchař pražské restaurace U Pinkasů. Zónu kolem čapadla se svým týmem upravil a pokud tomu bude přát počasí, v polovině dubna by ho rád zpřístupnil veřejnosti.

Další články
Nahoru