Dnes Sobota - oblacno 9°C
Zítra Neděle - zatazeno 4°C
Sobota 26. 11. 2022
Svátek má Artur
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
V Praze je nejdražší povinné ručení v Česku. Jak na něm ušetřit?
Ilustrační foto: archiv

V Praze je nejdražší povinné ručení v Česku. Jak na něm ušetřit?

Statisíce řidičů každý rok řeší povinné ručení a to, na kolik je vyjde letos. Tato otázka je pak ještě palčivější pro Pražany, podle průzkumů je totiž právě v Praze povinné ručení vůbec nejdražší. Tomuto ze zákona povinnému pojištění se sice nevyhnete, dá se na něm ale výrazně ušetřit. 

Cenu povinného ručení ovlivňuje celá řada faktorů. Jedním z nich je i místo bydliště pojistníka. Nejdražší je tak pojištění vozu v Praze, kde vyjde bez bonusů zhruba na 7 000 korun za rok, naopak nejméně zaplatí řidiči v Jihlavě, a to průměrně necelých 5 000 korun ročně. Rozdíly v ceně napříč republikou jsou dané pravděpodobností havárie. Zatímco v Praze je riziko nehody vysoké, v některých regionech je mnohem nižší. Přesto však celá řada pražských řidičů povinné ručení zbytečně přeplácí. Na vině bývají nejčastěji zastaralé smlouvy i špatně nastavené pojistky

Jak vybrat nejvýhodnější povinné ručení?

Nabídky na nejvýhodnější povinné ručení na nás vyskakují takřka všude. A vyznat se v nich není nic jednoduchého. Přenechte proto srovnávání jednotlivých pojistek chytrým pomocníkům. Praktickým nástrojem je třeba online kalkulačka povinného ručení. Jednoduše vyplníte údaje o svém vozidle a během dvou minut získáte přehled o nabídkách na trhu. 

Využijte slevy za sjednání online

Přes internet dnes můžete povinné ručení nejen vybrat, ale také sjednat. A to mnohem výhodněji. Řada pojišťoven při uzavření pojistky online nabízí slevu, která může být až 20%. Při výběru povinného ručení se ale nedívejte jen na cenu. Důležitá je výše krytí a pojistné podmínky. Ty nejvýhodnější nabídky zahrnují také asistenční služby, pojištění osobních věcí ve vozidle nebo úrazové pojištění pro řidiče. Nezapomínejte, že povinné ručení nehradí škody na vašem vozidle, ty kryje havarijní pojištění. 

Berte v potaz také to, že žijete v Praze. Ve větších městech je vždy vyšší riziko škod způsobených vandaly nebo odcizení vozidla, naopak výrazně nižší je pravděpodobnost střetu se zvěří nebo poničení vozu důsledkem přírodních živlů. 

Jak ušetřit na povinném ručení

Pravděpodobně už asi víte, že za každý rok bez nehody vás pojišťovna odmění bonusem. Ty jsou navíc mezi pojišťovnami přenositelné, takže se nemusíte obávat, že byste změnou pojistky přišli o roční bonus. Možná ale netušíte, že cenu povinného ručení můžete snížit i zabezpečením vozu nebo roční frekvencí plateb za pojistné.


Autor: TZ, red

Výměna požární signalizace omezí provoz Strahovského tunelu

Včera v 09:14

Z důvodu výměny elektrické požární signalizace budou probíhat uzávěry Strahovského tunelu.

Vysloužilé letní pneumatiky lze odvézt do sběrného dvora

1. listopadu 2022 v 10:17

Své vozy připravuje na zimu řada řidičů. Absolutní základ je nazutí zimních pneumatik. Co dělat v případě, že ty letní již dosloužily?

Další články
Nahoru