Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 9°C
Čtvrtek 13. 5. 2021
Svátek má Servác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Praze je nejdražší povinné ručení v Česku. Jak na něm ušetřit?
Ilustrační foto: archiv

V Praze je nejdražší povinné ručení v Česku. Jak na něm ušetřit?

Statisíce řidičů každý rok řeší povinné ručení a to, na kolik je vyjde letos. Tato otázka je pak ještě palčivější pro Pražany, podle průzkumů je totiž právě v Praze povinné ručení vůbec nejdražší. Tomuto ze zákona povinnému pojištění se sice nevyhnete, dá se na něm ale výrazně ušetřit. 

Cenu povinného ručení ovlivňuje celá řada faktorů. Jedním z nich je i místo bydliště pojistníka. Nejdražší je tak pojištění vozu v Praze, kde vyjde bez bonusů zhruba na 7 000 korun za rok, naopak nejméně zaplatí řidiči v Jihlavě, a to průměrně necelých 5 000 korun ročně. Rozdíly v ceně napříč republikou jsou dané pravděpodobností havárie. Zatímco v Praze je riziko nehody vysoké, v některých regionech je mnohem nižší. Přesto však celá řada pražských řidičů povinné ručení zbytečně přeplácí. Na vině bývají nejčastěji zastaralé smlouvy i špatně nastavené pojistky

Jak vybrat nejvýhodnější povinné ručení?

Nabídky na nejvýhodnější povinné ručení na nás vyskakují takřka všude. A vyznat se v nich není nic jednoduchého. Přenechte proto srovnávání jednotlivých pojistek chytrým pomocníkům. Praktickým nástrojem je třeba online kalkulačka povinného ručení. Jednoduše vyplníte údaje o svém vozidle a během dvou minut získáte přehled o nabídkách na trhu. 

Využijte slevy za sjednání online

Přes internet dnes můžete povinné ručení nejen vybrat, ale také sjednat. A to mnohem výhodněji. Řada pojišťoven při uzavření pojistky online nabízí slevu, která může být až 20%. Při výběru povinného ručení se ale nedívejte jen na cenu. Důležitá je výše krytí a pojistné podmínky. Ty nejvýhodnější nabídky zahrnují také asistenční služby, pojištění osobních věcí ve vozidle nebo úrazové pojištění pro řidiče. Nezapomínejte, že povinné ručení nehradí škody na vašem vozidle, ty kryje havarijní pojištění. 

Berte v potaz také to, že žijete v Praze. Ve větších městech je vždy vyšší riziko škod způsobených vandaly nebo odcizení vozidla, naopak výrazně nižší je pravděpodobnost střetu se zvěří nebo poničení vozu důsledkem přírodních živlů. 

Jak ušetřit na povinném ručení

Pravděpodobně už asi víte, že za každý rok bez nehody vás pojišťovna odmění bonusem. Ty jsou navíc mezi pojišťovnami přenositelné, takže se nemusíte obávat, že byste změnou pojistky přišli o roční bonus. Možná ale netušíte, že cenu povinného ručení můžete snížit i zabezpečením vozu nebo roční frekvencí plateb za pojistné.


Ve čtvrtek v noci neprojedete Bubenečským tunelem

11. května 2021 v 18:24

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Bubenečský tunel od čtvrtka 13. května od 23 hodin do pátku 14. května do 5 hodin uzavřen.

Anketa k řešení dopravy a mobility v Praze 13

10. května 2021 v 19:17

Praha 13 se před časem obrátila na obyvatele a požádala o vyplnění krátkého dotazníku, týkajícího se pohybu po městské části, dopravy nebo parkování.

Tunelem Mrázovka neprojedete ze středy na čtvrtek v noci

10. května 2021 v 18:19

Z důvodu kontroly technologie a čištění kamer bude tunel Mrázovka od středy 12. května od 23 hodin do čtvrtka 13. května do 5 hodin uzavřen.

Most v ulici Za Černým mostem bude neprůjezdný

6. května 2021 v 15:07

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v úterý18. května rekonstrukci mostu, který vede přes železniční trať a převádí ulici Za Černým mostem, která se dále napojuje přes komunikaci Cíglerova na Pražský okruh (Poděbradská/Chlumecká).

V noci ze čtvrtka na pátek neprojedete Brusnickým a Dejvickým tunelem

4. května 2021 ve 14:03

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie budou tunely Brusnický a Dejvický uzavřeny od čtvrtka 6. května od 23 hodin do pátku 7. května do 5 hodin.

V noci ze středy na čtvrtek neprojedete Strahovským tunelem

3. května 2021 ve 13:59

Z důvodu pravidelné údržby technologie a čištění kamer bude Strahovský tunelu od středy 5. května od 23 hodin do čtvrtka 6. května do 5 hodin uzavřen.

Patočkovu ve směru do centra uzavřou opravy

1. května 2021 v 09:03

Technická správa komunikací (TSK) zahájí 10. května souvislou údržbu ulice Patočkova ve směru do centra, v úseku ulic Bělohorská a Pod Královkou.

Další články
Nahoru