Dnes Sobota - prehanky-dest 22°C
Zítra Neděle - skorojasno 29°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V Praze je nejdražší povinné ručení v Česku. Jak na něm ušetřit?
Ilustrační foto: archiv

V Praze je nejdražší povinné ručení v Česku. Jak na něm ušetřit?

Statisíce řidičů každý rok řeší povinné ručení a to, na kolik je vyjde letos. Tato otázka je pak ještě palčivější pro Pražany, podle průzkumů je totiž právě v Praze povinné ručení vůbec nejdražší. Tomuto ze zákona povinnému pojištění se sice nevyhnete, dá se na něm ale výrazně ušetřit. 

Cenu povinného ručení ovlivňuje celá řada faktorů. Jedním z nich je i místo bydliště pojistníka. Nejdražší je tak pojištění vozu v Praze, kde vyjde bez bonusů zhruba na 7 000 korun za rok, naopak nejméně zaplatí řidiči v Jihlavě, a to průměrně necelých 5 000 korun ročně. Rozdíly v ceně napříč republikou jsou dané pravděpodobností havárie. Zatímco v Praze je riziko nehody vysoké, v některých regionech je mnohem nižší. Přesto však celá řada pražských řidičů povinné ručení zbytečně přeplácí. Na vině bývají nejčastěji zastaralé smlouvy i špatně nastavené pojistky

Jak vybrat nejvýhodnější povinné ručení?

Nabídky na nejvýhodnější povinné ručení na nás vyskakují takřka všude. A vyznat se v nich není nic jednoduchého. Přenechte proto srovnávání jednotlivých pojistek chytrým pomocníkům. Praktickým nástrojem je třeba online kalkulačka povinného ručení. Jednoduše vyplníte údaje o svém vozidle a během dvou minut získáte přehled o nabídkách na trhu. 

Využijte slevy za sjednání online

Přes internet dnes můžete povinné ručení nejen vybrat, ale také sjednat. A to mnohem výhodněji. Řada pojišťoven při uzavření pojistky online nabízí slevu, která může být až 20%. Při výběru povinného ručení se ale nedívejte jen na cenu. Důležitá je výše krytí a pojistné podmínky. Ty nejvýhodnější nabídky zahrnují také asistenční služby, pojištění osobních věcí ve vozidle nebo úrazové pojištění pro řidiče. Nezapomínejte, že povinné ručení nehradí škody na vašem vozidle, ty kryje havarijní pojištění. 

Berte v potaz také to, že žijete v Praze. Ve větších městech je vždy vyšší riziko škod způsobených vandaly nebo odcizení vozidla, naopak výrazně nižší je pravděpodobnost střetu se zvěří nebo poničení vozu důsledkem přírodních živlů. 

Jak ušetřit na povinném ručení

Pravděpodobně už asi víte, že za každý rok bez nehody vás pojišťovna odmění bonusem. Ty jsou navíc mezi pojišťovnami přenositelné, takže se nemusíte obávat, že byste změnou pojistky přišli o roční bonus. Možná ale netušíte, že cenu povinného ručení můžete snížit i zabezpečením vozu nebo roční frekvencí plateb za pojistné.


Autor: TZ, red

Zlíchovský tunel bude několik nocí uzavřen

24. června 2022 v 08:48

Ve Zlíchovském tunelu probíhá výměna sodíkového osvětlení za osvětlení s LED zdroji včetně napájení, probíhají proto noční uzavírky tunelu.

Letní uzavírka části Hornoměcholupské ulice

24. června 2022 v 08:42

V pondělí 4. července 2022 zahájí Technická správa komunikací (TSK) první fázi opravy Hornoměcholupské ulice.

Oprava uzavře Kosteleckou ulici

22. června 2022 v 15:20

Technická správa komunikací (TSK) provede v období od 2. do 10. července opravu Kostelecké ulice v úseku mezi ulicemi Tupolevova (kruhový objezd) a Cukrovarská (železniční přejezd).

Dnes v noci se uzavře Zlíchovský tunel

20. června 2022 v 11:27

Od 20. června od 23 hodin do 21.června do 5 hodin bude uzavřen západní tubus – směr Barrandovský most, a druhý tubus bude jednosměrný v původním směru.

Tunelový komplex Blanka bude ve čtvrtek v noci uzavřen

15. června 2022 v 10:29

Z důvodu pravidelné údržby tunelů bude Tunelový komplex Blanka od čtvrtka 16. června od 23 hodin do pátku 17. června do 5 hodin uzavřen.

Další články
Nahoru