Dnes Neděle - oblacno 11°C
Zítra Pondělí - polojasno 12°C
Neděle 19. 5. 2024
Svátek má Ivo
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Praze jde do voleb pravicová koalice čtyř stran
Komunální volby se budou konat v pátek 23. a v sobotu 24. září. Ilustrační foto: archiv

V Praze jde do voleb pravicová koalice čtyř stran

V Praze bude v podzimních volbách do městského zastupitelstva kandidovat koalice Strany soukromníků ČR, Koruny České, Konzervativní strany a Klubu angažovaných nestraníků (KAN). Chce nabídnout pravicově konzervativní alternativu současným stranám. Novinářům to dnes na tiskové konferenci řekli zástupci stran. Lídrem kandidátky a kandidátem koalice na primátora je místopředseda Soukromníků Ladislav Linek.

„Spojuje nás konzervativní myšlení, jednotný názor na politiku a politickou etiku," řekl Linek. Dodal, že volební heslo koalice je „sloužit, ne šikanovat" a strana chce své myšlenky voličům přiblížit prostřednictvím veřejných setkání, volebních novin nebo sociálních sítí.

„Za úspěch bychom považovali hranici pěti procent, abychom se dostali do zastupitelstva, uděláme pro to všechno," řekl lídr.

Program koalice přiblížil předseda KAN František Laudát. Z dopravy zmínil často zmiňovaná pražská témata, jako jsou nutnost dostavět okruhy či metro. Koalice podle něj bude prosazovat také zahloubení magistrály v celém centru od Nuselského mostu po Holešovice.

Volební heslo koalice pak reprezentuje například návrh zrušení botiček za parkování nebo omezení odtahů jen na případy, kdy auta brání bezpečnosti.

Koalice je proti zvyšování daní z nemovitostí a dalších poplatků i možnému zákazu či omezení vjezdu aut do centra. Prosazuje revitalizaci Malostranského náměstí, kam by se podle jejích zástupců měla vrátit socha maršála Radeckého.

V oblasti vzdělání by se podle Laudáta měla do škol vrátit výuka etiky. Jiří Matzner (Soukromníci) dodal, že Praha dostatečně nevyužívá svou zákonodárnou iniciativu.

Místopředseda Koruny České Petr Krátký dodal, že bude chtít otevřít téma změny sídla prezidenta. „Lidem volená hlava státu nemá na lid shlížet z Hradu, na Hrad patří král," řekl.

Gabriela Sedláčková z Konzervativní strany uvedla, že koalici spojují hodnoty a nemá jít o uskupení cílící na všechny voliče. „Konzervatismus není prázdné pění na minulosti, ale život z toho, co se již osvědčilo," dodala.

O hlasy voličů se bude v podzimních komunálních volbách do zastupitelstva hlavního města ucházet pravděpodobně 23 uskupení. V minulých volbách v roce 2018 kandidovalo 29 subjektů. Pražané budou volit stejně jako před čtyřmi lety v jednom obvodu 65 zastupitelů. Kromě toho se v metropoli konají i volby do zastupitelstev městských částí a ve třech obvodech do Senátu.


Autor: ČTK

Tématy nových výstav v Pragovka Gallery jsou rituály, intimita i čas

1. října 2023 ve 20:33

Ve čtvrtek 5. října zahájí Pragovka Gallery v 18 hodin čtyři nové výstavy. Skupinová výstava Deep Time Walk, jejíž kurátorkou je Lenka Dolanová, zve návštěvníky k prožívání hloubky historie v pohybu prostřednictvím tvorby Michala Kindernaye, Jimeny Mendozy, Kataríny Poliačikové a Jana Pražana....

Další články
Nahoru