dnes
Čtvrtek - jasno
30°C
zítra
Pátek - jasno
31°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
30°C
V Praze hrozí největší riziko krádeže vloupáním. Už máte pojištěnou domácnost?
ZpravodajstvíKomerční sdělení
Ilustrační foto: archiv

V Praze hrozí největší riziko krádeže vloupáním. Už máte pojištěnou domácnost?

Kdo šetří, má za tři, ale na některých věcech se šetřit rozhodně nevyplácí. Patří k nim i pojištění domácnosti, které chrání jen 40 % českých domácností. Otázkou je, kolik z nich zvolilo odpovídající balíček. Nejlevnější varianty sice počítají s požárem, krupobitím a vichřicí, ale obvykle nezahrnují pojištění proti krádeži. Odmítáním pojištění překvapivě nejvíce riskují obyvatelé Prahy.

Opatrnost je vždy na místě, ale pojištění je jistější

Češi mají opatrnou náturu a snaží se hrozbám předcházet. Čas od času se přesto nějaká ta nehoda přihodí. Ať už jde o požár způsobený špatně uhašenou cigaretou, vytopený byt nebo výbuch plynu, díky správně nastavenému pojištění majetku se o úhradu vzniklé škody postará pojišťovna.

Kámen úrazu spočívá v proslulé české šetrnosti. Nejlevnější pojištění většinou nechrání na sto procent. Levné balíčky zahrnují pouze požár, krupobití, blesk, výbuch a vichřici. Za další položky se připlácí, což spousta klientů nese nelibě. Pokud se však přihodí něco, na co se základní pojištění nevztahuje, rázem by přišlo vhod kvalitnější pojištění domácnosti.

prazskypatriot-cz-online-ergo-cz-01-nahled Nedílnou součástí pojištění by mělo být i pojištění krádeže vloupáním. Jen pro srovnání – během první poloviny roku 2016 došlo ke 26 360 živelním pojistným událostem a 17 005 krádežím vloupáním. V některých krajích je přitom míra těchto činů mnohem vyšší než v ostatních regionech.

Statistice vévodí Praha, kde se odehraje téměř čtvrtina všech případů krádeží vloupáním. O to depresivnější je podíl objasněných případů – policii se podaří odhalit pouze 6,5 %, což budí dojem, že jde pouze o případy, kdy se zloděje podaří chytit na místě činu. Na druhé straně žebříčku je „nejbezpečnější“ Karlovarský kraj s pouhými 355 evidovanými krádežemi vloupáním. S přihlédnutím k dalším faktorům je nejnižší riziko vloupání v Pardubickém kraji. Následuje kraj Vysočina a Královéhradecký kraj.

prazskypatriot-cz-online-ergo-cz-02-nahled Statistiku ovlivňuje počet rodinných domů a bytů, které se mohou stát terčem zlodějů. Praha si své prvenství drží proto, že se na celkovém počtu krádeží podílí z 24 %, ale na jejím území je pouze 11 % z celkového počtu rodinných domů a bytů. Z jednoduchého výpočtu tak vyplývá, že v hlavním městě hrozí 2,23krát vyšší riziko vloupání než jaký je republikový průměr.

Pojišťovny jsou si situace moc dobře vědomy, a proto nabízí pojištění pro případ krádeže vloupáním dráž pro Prahu než pro ostatní kraje. K výjimkám patří pojišťovna ERGO, jejíž pojištění majetku Bezpečný domov zahrnuje krádež vloupáním již v základu. 

Pojištění domácnosti online je nastaveno tak, aby klienty ochránilo před podpojištěním. ERGO stanovuje pojistnou částku paušální na základě obytné plochy pojištěné domácnosti. Předmětem pojištění může být rodinný dům s maximálně dvěma bytovými jednotkami, byt v osobním vlastnictví nebo jiný druh trvale obydlené domácnosti.

prazskypatriot-cz-online-ergo-cz-03-nahled Pojištění domácnosti od ERGO pojišťovny zahrnuje movité věci, domácí a drobná zvířata, peníze v hotovosti, cennosti, elektroniku a optické přístroje, jízdní kola, invalidní vozíky a stavební součásti, které přiléhají k vnitřním prostorám bytu. Více než 11 tisíc klientů si pochvaluje také rozsah krytí – pojištění chrání domácnost před požárem, výbuchem, koučem, přímým úderem blesku, implozí, vichřicí, krupobitím, tíhnou sněhu a námrazy, zemětřesením, únikem vody, vandalismem, krádeží vloupáním a v neposlední řadě před pádem letadla či nárazem neznámého vozidla.

Ať už si nakonec sjednáte pojištění domácnosti u ERGO, nebo u jiné pojišťovny, vždy si pečlivě přečtěte pojistné podmínky a podrobně se seznamte s výlukami.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

Dnes v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

Včera v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

Včera v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

Včera v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru