dnes
Sobota - zatazeno
15°C
zítra
Neděle - skorojasno
13°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
14°C
V Praze hrozí největší riziko krádeže vloupáním. Už máte pojištěnou domácnost?
ZpravodajstvíKomerční sdělení
Ilustrační foto: archiv

V Praze hrozí největší riziko krádeže vloupáním. Už máte pojištěnou domácnost?

Kdo šetří, má za tři, ale na některých věcech se šetřit rozhodně nevyplácí. Patří k nim i pojištění domácnosti, které chrání jen 40 % českých domácností. Otázkou je, kolik z nich zvolilo odpovídající balíček. Nejlevnější varianty sice počítají s požárem, krupobitím a vichřicí, ale obvykle nezahrnují pojištění proti krádeži. Odmítáním pojištění překvapivě nejvíce riskují obyvatelé Prahy.

Opatrnost je vždy na místě, ale pojištění je jistější

Češi mají opatrnou náturu a snaží se hrozbám předcházet. Čas od času se přesto nějaká ta nehoda přihodí. Ať už jde o požár způsobený špatně uhašenou cigaretou, vytopený byt nebo výbuch plynu, díky správně nastavenému pojištění majetku se o úhradu vzniklé škody postará pojišťovna.

Kámen úrazu spočívá v proslulé české šetrnosti. Nejlevnější pojištění většinou nechrání na sto procent. Levné balíčky zahrnují pouze požár, krupobití, blesk, výbuch a vichřici. Za další položky se připlácí, což spousta klientů nese nelibě. Pokud se však přihodí něco, na co se základní pojištění nevztahuje, rázem by přišlo vhod kvalitnější pojištění domácnosti.

prazskypatriot-cz-online-ergo-cz-01-nahled Nedílnou součástí pojištění by mělo být i pojištění krádeže vloupáním. Jen pro srovnání – během první poloviny roku 2016 došlo ke 26 360 živelním pojistným událostem a 17 005 krádežím vloupáním. V některých krajích je přitom míra těchto činů mnohem vyšší než v ostatních regionech.

Statistice vévodí Praha, kde se odehraje téměř čtvrtina všech případů krádeží vloupáním. O to depresivnější je podíl objasněných případů – policii se podaří odhalit pouze 6,5 %, což budí dojem, že jde pouze o případy, kdy se zloděje podaří chytit na místě činu. Na druhé straně žebříčku je „nejbezpečnější“ Karlovarský kraj s pouhými 355 evidovanými krádežemi vloupáním. S přihlédnutím k dalším faktorům je nejnižší riziko vloupání v Pardubickém kraji. Následuje kraj Vysočina a Královéhradecký kraj.

prazskypatriot-cz-online-ergo-cz-02-nahled Statistiku ovlivňuje počet rodinných domů a bytů, které se mohou stát terčem zlodějů. Praha si své prvenství drží proto, že se na celkovém počtu krádeží podílí z 24 %, ale na jejím území je pouze 11 % z celkového počtu rodinných domů a bytů. Z jednoduchého výpočtu tak vyplývá, že v hlavním městě hrozí 2,23krát vyšší riziko vloupání než jaký je republikový průměr.

Pojišťovny jsou si situace moc dobře vědomy, a proto nabízí pojištění pro případ krádeže vloupáním dráž pro Prahu než pro ostatní kraje. K výjimkám patří pojišťovna ERGO, jejíž pojištění majetku Bezpečný domov zahrnuje krádež vloupáním již v základu. 

Pojištění domácnosti online je nastaveno tak, aby klienty ochránilo před podpojištěním. ERGO stanovuje pojistnou částku paušální na základě obytné plochy pojištěné domácnosti. Předmětem pojištění může být rodinný dům s maximálně dvěma bytovými jednotkami, byt v osobním vlastnictví nebo jiný druh trvale obydlené domácnosti.

prazskypatriot-cz-online-ergo-cz-03-nahled Pojištění domácnosti od ERGO pojišťovny zahrnuje movité věci, domácí a drobná zvířata, peníze v hotovosti, cennosti, elektroniku a optické přístroje, jízdní kola, invalidní vozíky a stavební součásti, které přiléhají k vnitřním prostorám bytu. Více než 11 tisíc klientů si pochvaluje také rozsah krytí – pojištění chrání domácnost před požárem, výbuchem, koučem, přímým úderem blesku, implozí, vichřicí, krupobitím, tíhnou sněhu a námrazy, zemětřesením, únikem vody, vandalismem, krádeží vloupáním a v neposlední řadě před pádem letadla či nárazem neznámého vozidla.

Ať už si nakonec sjednáte pojištění domácnosti u ERGO, nebo u jiné pojišťovny, vždy si pečlivě přečtěte pojistné podmínky a podrobně se seznamte s výlukami.


Operní diva, překladatel Shakespeara a dětský hematolog se sešli v projektu Kořeny osobností

Dnes v 07:02

Operní pěvkyně a herečka Soňa Červená, profesor anglické literatury a překladatel Martin Hilský a zakladatel československé dětské hematologie prof. MUDr. Otto Hrodek, DrSc., rozšířili řady významných Čechů zapojených do projektu Kořeny osobností, který spojuje přední české a světové osobnosti se...

Děti se zúčastnily rozloučení Radka Štěpánka s kariérou. Osm z nich si s ním zahrálo

Včera v 19:26

Jedna z největších legend českého tenisu, Radek Štěpánek, se 18. října rozloučil s aktivní tenisovou kariérou při velkolepé akci v pražské O2 aréně. Hlavní město tuto akci podpořilo a umožnilo navíc sto čtyřiceti dětem ze škol a dětského domova zřizovaných Prahou se jí zúčastnit. Osm z nich, právě...

Praha podpořila vojenskou přehlídku k 100. výročí vzniku ČSR

Včera v 07:57

Jedním z vrcholů oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu bude slavnostní vojenská přehlídka. Uskuteční se v neděli 28. října na Evropské třídě a podpoří ji rovněž hlavní město Praha. A to nejen účastí jeho bezpečnostních a záchranných složek, ale i finančním zajištěním...

Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

18. října 2018 v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

18. října 2018 v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Další články
Nahoru