Dnes Sobota - oblacno 9°C
Zítra Neděle - oblacno 6°C
Sobota 8. 5. 2021
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Praze epidemie dál sílí, počet zemřelých přesáhl 1700
Antigenní testování v motolské nemocnici. Foto: FN Motol

V Praze epidemie dál sílí, počet zemřelých přesáhl 1700

V Praze byl v sobotu denní nárůst pozitivních testů na koronavirus v mezitýdenním srovnání opět vyšší. Laboratoře zjistily 969 nových případů, asi o 140 více než předchozí sobotu.

Roste také počet aktivních případů, v současné době se v hlavním městě s nákazou potýká 14 237 lidí, nejvíce od začátku epidemie. Počet zemřelých přesáhl 1700. Vyplývá to z aktuálních dat na webu ministerstva zdravotnictví.

V hlavním městě přibylo v tomto týdnu zatím asi o 1100 potvrzených případů více než od pondělí do soboty v předchozím týdnu. V pracovní dny byly nárůsty vyšší než 1000, maximem bylo čtvrtečních 1376 nově pozitivních.

Většina nakažených má mírný průběh onemocnění, nemocnice se ale ocitají na hraně svých kapacit. V Praze je podle aktuálních údajů ministerstva na jednotkách intenzivní péče a ARO volných 61 lůžek, osm z nich je určeno pro pacienty s koronavirem.

Ze zhruba 3250 standardních nemocničních lůžek s kyslíkem je pro nakažené volných 50. Další čtyři volná místa jsou na takzvaných reprofilizovaných lůžkách.

Celkem v hlavním městě eviduje ministerstvo zdravotnictví od začátku epidemie 128 814 případů koronavirové infekce. Téměř 113 000 nakažených se vyléčilo, 1718 lidí s covidem-19 zemřelo.

Od začátku týdne eviduje ministerstvo 79 úmrtí, oproti stejnému období v předchozím týdnu zatím o sedm méně. Údaje z posledních dní ale při dalších aktualizacích ještě stoupají.

Zdravotníci v Praze podali dosud lidem 129 459 dávek očkování proti koronaviru. Obě potřebné dávky má podle dat ministerstva zdravotnictví 53 660 lidí.

Ve srovnání s ostatními regiony Česka má hlavní město výrazně vyšší počet oočkovaných. Druhý Jihomoravský kraj jich vykazuje 64 500, tedy zhruba polovinu.


Praha pronajme byt spolku Silou Hlasu

Dnes v 09:21

Pražští radní v pondělí rozhodli o pronájmu bytu uzpůsobeného pro lidi na vozíku spolku Silou Hlasu. Jeho zástupci zde bude učit kvadruplegiky žít v domácnosti ovládané hlasem. 

Rekordních 11 320 lidí bylo v Praze očkováno během čtvrtka

Včera ve 14:22

V Praze přibylo ve čtvrtek 174 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je nejnižší čtvrteční nárůst od konce loňských letních prázdnin. Očkování v hlavním městě nadále zrychluje, čtvrtek posunul rekord v denním počtu podaných dávek na 11 320. Vyplývá to z dat na webu ministerstva...

Dodávky Pfizer do očkovacího centra na Hůrce

6. května 2021 v 10:10

Očkovací centrum v Poliklinice Hůrka na Slunečním náměstí se podařilo zařadit na seznam očkovacích míst vakcínou Pfizer a obyvatelé Prahy 13 tak budou mít komfortní přístup k očkování. 

PVK mají rychlejší a přesnější přehled o kvalitě vody

5. května 2021 ve 20:59

Kvalita pitné vody je pro Pražské vodovody a kanalizace naprostou prioritou. Vzhledem k nutnosti rychlé a spolehlivé detekce kontaminantů vod, PVK ve své akreditované laboratoři zavedly nové moderní metody analýzy vody.

Diskuze: Dostupné rodinné bydlení v Praze 8

5. května 2021 ve 20:06

Praha 8 eviduje více než 100 000 stálých obyvatel a nadále se rozvíjí. Jak vytvořit dobré podmínky pro život celých rodin? Jak jim nabídnout finančně dostupné a kvalitní bydlení a vybavenost? Kam se má ubírat bytová výstavba? Jaké možnosti má samospráva a jaké nástroje má...

Města a obce musí dostat víc peněz na rozvoj, shodl se kulatý stůl poslankyně Červíčkové

5. května 2021 ve 20:04

Jak zajistit udržitelný rozvoj českých měst a obcí? A je kontribuce (nucený příspěvek/daň, pozn. red.) investorů tou správnou cestou? Podle účastníků včerejšího kulatého stolu pořádaného pražskou poslankyní Monikou Červíčkovou je kontribuce dvousečnou zbraní, která může vést akorát k dalšímu...

Radnice pomůže živnostníkům a podnikatelům, mohou inzerovat zdarma

5. května 2021 v 18:18

Praha 15 chce prostřednictvím bezplatné řádkové inzerce podpořit firmy, podnikatele a živnostníky se sídlem, provozovnou či poskytováním služeb v patnácté městské části.

Další články
Nahoru