dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Letní Praha

V Praze dostanete kohoutkovou na pěti stech místech

Již přes 500 gastronomických podniků a hotelů se v Praze zapojilo do projektu „Čerstvá kohoutková? Stačí říct“.  Projekt zahájila společnost Veolia Voda ve spolupráci s Pražskými vodovody a kanalizacemi, a.s. v létě 2009 a jeho cílem je zlepšit pohled veřejnosti na vodu z kohoutku. Celkově se v České republice zapojilo přes 800 gastronomických podniků.  

Gastronomická zařízení, která začnou zákazníkům kohoutkovou vodu nabízet, získají zdarma originální karafy na vodu od designérů Daniela Piršče nebo Jiřího Pelcla, protokol o kvalitě pitné vody a samolepku, podle níž lidé poznají, že o kohoutkovou vodu mohou bez problémů požádat. „ V letních měsících je třeba posílit pitný režim a voda z vodovodu je ideální možností. Také zájem provozoven je větší, především tehdy, když restaurace otvírají zahrádky a venkovní prostory " říká Marcela Dvořáková ředitelka komunikace a marketingu společnosti Veolia Voda Česká republika.

Do projektu se restaurace hlásí samy a všechny potřebné informace naleznou na www.kohoutkova.cz. V Praze nabízejí karafy s pitnou vodou např. v hotelech InterContinental Praha, Grand Majestic Plaza, v kavárně Café Lounge Residence nebo restaurace U Černého slunce. Některé hotely, např. Maximilián a Josef dávají karafy přímo na pokoje, aby si hosté mohli natočit vodu z kohoutku, s vysvětlením, že pražská voda je kvalitní a nezávadná.

Pro majitelé iphonů je připravena mobilní aplikace, která pomůže vyhledat nejbližší restauraci či kavárnu, kde servírují vodu z kohoutku. U vybrané restaurace vám aplikace ukáže cestu, jak se dostanete k restauraci, kontaktní údaje atd. Aplikaci si již stáhlo přes 4000 lidí a Veolia Voda připraví aplikaci i pro majitelé telefonů s operačním systémem android.


Vladimír Mišík společně vystoupí společně s Ivanem Hlasem na Střeleckém ostrově

1. srpna 2017 v 10:53

Projekt Letňák 2017 – Léto pro Pražany pokračuje i v druhé polovině letních prázdnin. V srpnu se mohou hudební fanoušci těšit na koncert legendárního Vladimíra Mišíka & ETC…, který se letos spojí s dalšími hudebními hvězdami z Ivan Hlas Tria. Dále scéna na Střeleckém ostrově bude patřit...

Dyzajn market prázdniny: Prodejní výstava autorské tvorby v Národním divadle

31. července 2017 ve 12:48

Výběrová prodejní výstava autorské tvorby na Náměstí Václava Havla a v provozní budově Národního divadla v sobotu a v neděli od 10 do 20 hodin.

Další články
Nahoru