Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - polojasno 14°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Praze došlo k dalšímu útoku na ostrahu obchodu
Vyrazil do obchodu, měl u sebe nůž. Zdroj foto: Městská policie hl. m. Prahy

V Praze došlo k dalšímu útoku na ostrahu obchodu

Povolání ostrahy obchodu se v poslední době jeví v Praze jako nadmíru rizikové povolání. V druhé polovině listopadu skončil konflikt s údajným zlodějem pobodáním člena ochranky drogerie v nákupním centru v Praze 10. Tento týden v úterý byla ohrožena ostraha prodejny na Žižkově v třetí městské části. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Vše začalo v úterý odpoledne, kdy na tísňovou linku strážníků zavolala ostraha prodejny potravin na Praze 3 a oznámila, že zadržela zloděje. 

Když ale strážníci do Seifertovy ulice dorazili, nenašli v obchodě nikoho. Pracovník prodejny se jim následně přihlásil a řekl, že zadržel zloděje, který na něj vytáhl nůž a utekl. 

On ho pronásledoval, ale nebyl úspěšný. Hlídce alespoň poskytl přesný popis hledaného. „Ani strážníkům, kteří projeli celou oblast, se muže nepodařilo najít, proto informovali státní policii,“ sdělila Seifertová.

Stejná hlídka druhý den odpoledne projížděla Husitskou ulicí a upoutal ji chodec, který odpovídal popisu pachatele s nožem z předešlého dne. 

Proto ho zastavili a vyzvali ke spolupráci. „Čtyřiatřicetiletý muž se ke všemu přiznal a ochotně ukázal i nůž, kterým ohrožoval pracovníka ostrahy,“ dodala mluvčí. Pachatele včetně zbraně si následně převzali policisté.


Autor: Jan Puci

Hasiči zabránili rozšíření plamenů na fotovoltaiku

22. února 2024 ve 14:05

Ve čtvrtek 22. února od 10:44 hodin zasahovali hasiči ze satalické a strašnické stanice v ulici K viaduktu v Praze-Kyjích u požáru na balkóně rodinného domu.

Agresivní cizinec napadal kolemjdoucí v parku u hlavního nádraží

15. února 2024 v 00:02

O velký rozruch se postaral třiačtyřicetiletý česky hovořící cizinec na konci ledna ve Vrchlického sadech. Kolem osmé hodiny ranní, na chodníku vedoucím od ulice Bolzanova směrem k vlakovému nádraží, nejprve s hořícími novinami v ruce ohrožoval mladou ženu a poté začal napadat náhodné kolemjdoucí....

V Praze 4 se auto po nehodě převrátilo na bok, pomohli hasiči

13. února 2024 v 11:18

Jednotka pražských profesionálních hasičů z krčské stanice zasahovala v pondělí 12. února  od 16:33 hodin v ulici Zálesí v Praze 4. Převrátilo se tam osobní auto po nehodě na bok.

Další články
Nahoru