Dnes Pátek - polojasno 29°C
Zítra Sobota - oblacno 28°C
Pátek 19. 7. 2024
Svátek má Čeněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Praze do konce letošního roku vzniknou nová hřiště i parky
Děti se dočkají nových nebo opravených hřišť. Ilustrační foto: archiv

V Praze do konce letošního roku vzniknou nová hřiště i parky

V Praze do konce letošního roku stavbaři vybudují nebo opraví některá dětská hřiště, sportoviště či parky. V plánu je například obnova dětského hřiště na Floře v Praze 3, výstavba nového městského hřiště u náměstí Českého povstání v Ruzyni v Praze 6 nebo výměna povrchů hřiště v Praze 11. Na dotaz ČTK to sdělili mluvčí pražských radnic.

Praha 3 chystá do konce letošního roku obnovu veřejného dětského hřiště ve vnitrobloku na Floře. Návrh podle mluvčího městské části Jiřího Hannicha respektuje požadavky památkářů, protože se hřiště nachází v památkové zóně.

Dělníci obnoví stávající herní prvky, jako je pískoviště, houpačka nebo domeček se skluzavkou. Postaví nové herní prvky, jež u dětí podporují rozvoj hrubé motoriky.

V plánu jsou třeba pružinová houpadla, balanční deska nebo prolézačka. Přibudou nové lavičky a piknikový stůl. Radnice za výstavbu zaplatí zhruba jeden milion korun. Praha 11 do konce října vymění povrch na sportovních hřištích Jažlovická a Hrabákova.

V Praze 6 má podle mluvčího Marka Zemana v říjnu začít výstavba zcela nového městského hřiště v blízkosti náměstí Českého povstání v Ruzyni. „Pro Prahu 6 je tento projekt důležitý mimo jiné z toho důvodu, že v oblasti Staré Ruzyně doposud veřejně přístupné dětské hřiště scházelo," uvedl Zeman. Náklady na vybudování hřiště podle něj činí zhruba 800 000 korun.

Asi šest milionů korun dá Praha 6 na zbudování podzemní retenční nádrže na zachytávání dešťové vody v břevnovském parku Královka. Nyní dělníci také opravují pěší cestu v parku Ladronka poblíž Tomanovy ulice, která získá nově mlatový povrch.

V příštím roce radnice Prahy 6 plánuje rekonstrukci dětského hřiště Egyptská a hřiště 8. listopadu, úpravu některých zelených prostor na sídlišti Červený vrch a části zelených ploch na Vítězném náměstí.

V Praze 2 je pak v plánu proměna parku na Karlově u Novoměstských hradeb, který navíc bude zdobit originální umělecké dílo, sdělil starosta Prahy 2 Jan Korseska (ODS). „Chceme pokračovat v revitalizacích parků i renovacích dětských hřišť a fitness zón," uvedl.

Radnice se tak chystá zrekonstruovat park U Hradeb v ulici Horská, kde chce městská část vybudovat veřejně přístupné restaurace, zázemí pro komunitní zahradu a obnovit plochy se sportovním využitím a na střeše budovy by měla vzniknout pobytová terasa s vyhlídkou. Novou podobu má získat také stávající objekt historické kuželny.

Nový prostor má podle Korsesky vzniknout v parku v Sadech bratří Čapků přiléhající k místní Základní škole Kladská v Praze 2. „Přijdou si na své jak pejskaři, tak i ostatní návštěvníci parku," uvedl Korseska. „Chybět nebudou klidná zákoutí ani různé sportovní prvky vybízející k aktivnímu trávení volného času," popsal. V parku podle něj přibyde zeleň nebo prostor pro žáky a učitele z přilehlé školy, kteří budou moci nově trávit část výuky venku. Na Peruácké stráni vznikne nové agility hřiště pro psy, dodal.


Autor: ČTK

Architektura na ČVUT se posunula v hodnocení QS Rankings

17. dubna 2024 ve 23:26

Výuka architektury na ČVUT se posunula o 50 míst v prestižním univerzitním žebříčku. V kategorii Architektura a vystavěné prostředí je v Česku na prvním místě. Je také nejlépe hodnoceným oborem na ČVUT.

Poslední rozloučení s Janou Hlaváčovou bude v pátek 26. ledna v Národním divadle

15. ledna 2024 v 17:36

Poslední rozloučení s herečkou Janou Hlaváčovou se uskuteční v pátek 26. ledna v 11 hodin v historické budově Národního divadla v Praze. Bude přístupné i veřejnosti. ČTK to oznámil Tomáš Staněk, mluvčí Národního divadla, které rozloučení organizuje ve spolupráci s Divadlem na Vinohradech. Na obou...

Po požáru v kočárkárně panelového domu hasiči zachránili pět lidí

2. listopadu 2023 v 18:22

Před 18. hodinou, ve středu 1. listopadu, zasahovaly jednotky pražských profesionálních hasičů v ulici Pavláskova v Praze 8. Hořelo tam v suterénu panelového domu.

Hasiči po požáru rozebírali stavbu na Smíchovském nádraží

8. října 2023 v 09:12

Během celého sobotního dopoledne pražští hasiči rozebírali konstrukce vybydlené budovy u odstavných kolejích na Smíchovském nádraží, kterou obývali lidé bez domova. Budova hořela od sobotního rána, evakuováno muselo být 11 lidí. Hasiči vyhledávali skrytá ohniska požáru pomocí termokamery a dronu....

Praha rozsvítila Petřínskou rozhlednu v barvách izraelské vlajky

8. října 2023 v 08:55

Modře a bíle se v sobotu v 19 hodin rozsvítila Petřínská rozhledna na podporu obyvatel Izraele, na jehož území zaútočilo Palestinské radikální hnutí Hamás.  

Další články
Nahoru