Dnes Neděle - zatazeno 12°C
Zítra Pondělí - skorojasno 15°C
Neděle 17. 10. 2021
Svátek má Hedvika
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
V Praze dále zrychluje nárůst počtu případů covidu-19
Covid-19 je infekční onemocnění, které způsobuje koronavirus SARS-CoV-2. Ilustrace: zschvaleticka.cz

V Praze dále zrychluje nárůst počtu případů covidu-19

Nárůst počtu případů nemoci covid-19 v Praze dále zrychluje. Za uplynulý týden přibylo 646 nakažených, což bylo o 43 více než v předchozím týdnu. Šíření epidemie v hlavním městě zrychluje už šest týdnů v řadě. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Takzvané incidenční číslo, tedy počet nově nakažených za posledních sedm dní v přepočtu na 100 000 obyvatel, vzrostlo na 48. Před týdnem dosahovalo hodnoty 45.

Praha má nadále nejvyšší incidenční číslo ze všech regionů Česka. Podobná je hodnota incidenčního čísla ještě v Moravskoslezském kraji se 47 případy za týden v přepočtu na 100 000 obyvatel.

Denní počty nově nakažených koronavirem v Praze dosáhly v úterý 21. září nejvyšší úrovně od 18. května, když bylo potvrzeno 124 případů covidu-19. Méně než stovka nově nakažených za den byla v uplynulém týdnu v hlavním městě zaznamenána kromě víkendových dní jen v pátek 17. září.

Za celou dobu epidemie od začátku loňského března, kdy se v Česku objevily první případy nákazy, bylo v Praze zaznamenáno už zhruba 192 000 případů covidu-19. Celkem 2772 lidí s covidem-19 z Prahy zemřelo.

Za posledních sedm dní zemřelo méně nakažených než v předchozím týdnu. Ministerstvo eviduje v Praze za uplynulý týden pouze jedno úmrtí, zatímco v předešlém týdnu zaznamenalo tři zemřelé.

Od konce loňského prosince jsou lidé v Česku proti covidu-19 očkováni. V Praze bylo za celou dobu vakcinace podáno dohromady asi 2,15 milionu dávek vakcín. Plně naočkován byl v Praze již více než milion lidí.


Autor: ČTK

Praha 7 zajistila další vakcíny pro seniory

Včera v 07:13

Očkování 3. dávkou na Sedmičce probíhá u praktických lékařů a na Poliklinice Prahy 7. Radnice v tomto týdnu rozvezla do ordinací praktických lékařů 1000 vakcín Pfizer. Sloužit budou jako 3. dávka pro očkování seniorů a pacientů s chronickým onemocněním. 

S očkováním třetí dávkou vakcíny pomůže v domovech seniorů opět i mobilní očkovací tým

7. října 2021 v 11:28

Magistrát ve spolupráci s Českým červeným křížem a Městskou poliklinikou Praha obnovuje projekt a mobilní očkovací tým aktuálně znovu objíždí s vakcínami zařízení pro seniory. Cílem je zvýšit ochranu místních klientů, a to v co nejdřívějším termínu.

Voliči v karanténě s covidem-19 mohou v Praze hlasovat z auta, nebo přímo z domova

4. října 2021 v 09:05

Magistrát Prahy zajistil před blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR možnost několika zvláštních způsobů hlasování pro lidi v karanténě nebo pro ty, kteří se nakazili koronavirem.

Praha 1: V Nemocnici Na Františku se můžete registrovat k očkování

22. září 2021 v 08:45

Do Nemocnice Na Františku je možné se registrovat k podání 3. posilující dávky proti covidu-19. Registrace přes Centrální rezervační systém je možná až po uplynutí 8 měsíců od podání 2. dávky, nikoliv dříve.

Další články
Nahoru