Dnes Čtvrtek - polojasno 26°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 26°C
Čtvrtek 19. 5. 2022
Svátek má Ivo
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V Praze bylo odhaleno během neděle nejméně případů koronaviru za dva měsíce
Odběrové místo vzorků na vyšetření na covid-19 ve dvoře areálu VFN v ulici Na bojišti. Foto: JP

V Praze bylo odhaleno během neděle nejméně případů koronaviru za dva měsíce

V Praze v neděli hygienici odhalili nejméně případů koronaviru za dva měsíce. Potvrdili jich 200, méně to bylo naposledy 7. září. Ubývá také lidí, kteří jsou aktuálně nakažení. Počet úmrtí se ale za poslední týden zvýšil o čtvrtinu na 529. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví. Ve srovnání okresů se nyní nákaza v hlavním městě šíří nejpomaleji.

Nedělní přírůstky nakažených obvykle snižuje menší intenzita testování. Zlepšení je ale patrné i proti neděli před týdnem, kdy bylo v metropoli 438 nových případů.

Nakažených je v Praze nyní 16 043, většinou mají mírný průběh nemoci covid-19. Před týdnem to bylo víc než 21 000 lidí. Z 52 552 případů nákazy v hlavním městě od březnového začátku šíření koronaviru v Česku se vyléčilo 35 980 lidí.

Počet zemřelých v metropoli výrazně roste podobně jako ve zbytku země. Za minulý týden se zvýšil o víc než stovku, úterních 23 a středečních 22 úmrtí jsou dva nejvyšší denní nárůsty od března. Na neděli zatím připadá devět úmrtí, při dalších aktualizacích ale obvykle tyto údaje rostou.

Za uplynulých sedm dní připadá v Praze na 100 000 obyvatel 302 nakažených, což je nejméně v Česku. V jiných okresech nákaza stagnuje nebo ještě roste. Některé mají za uplynulý týden i více než tisíc případů na 100 000 obyvatel.

Podle přehledu mobility klesl v důsledku opatření proti koronaviru pohyb lidí v Praze nejvíce mezi kraji, uvedl v neděli na twitteru vedoucí laboratorní skupiny ministerstva zdravotnictví Marián Hajdúch.

V Praze jsou podle Google mobility reports v porovnání s jinými regiony změny největší ve všem kromě nákupů potravin. Návštěv restaurací či nákupních center ubylo v hlavním městě o 61 procent, počet cestujících ve veřejné dopravě klesl o 49 procent.

V hlavním městě také může podle statistik nejvíce lidí pracovat z domova. Vláda to doporučila všem firmám, kterým to jejich provoz umožní.


Autor: ČTK

Očkovací centrum na Chodově ukončilo provoz

28. února 2022 ve 13:40

Očkovací centrum v pražské obchodním domě na Chodově po sedmi měsících ukončilo provoz. Poslední zájemce o vakcínu proti covidu-19 naočkovalo včera večer v 19 hodin, od dnešního dne je centrum uzavřeno. Informoval o tom na twitteru Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který centrum...

Další články
Nahoru