Dnes Sobota - zatazeno 7°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 11°C
Sobota 17. 4. 2021
Svátek má Rudolf
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Praze bylo odhaleno během neděle nejméně případů koronaviru za dva měsíce
Odběrové místo vzorků na vyšetření na covid-19 ve dvoře areálu VFN v ulici Na bojišti. Foto: JP

V Praze bylo odhaleno během neděle nejméně případů koronaviru za dva měsíce

V Praze v neděli hygienici odhalili nejméně případů koronaviru za dva měsíce. Potvrdili jich 200, méně to bylo naposledy 7. září. Ubývá také lidí, kteří jsou aktuálně nakažení. Počet úmrtí se ale za poslední týden zvýšil o čtvrtinu na 529. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví. Ve srovnání okresů se nyní nákaza v hlavním městě šíří nejpomaleji.

Nedělní přírůstky nakažených obvykle snižuje menší intenzita testování. Zlepšení je ale patrné i proti neděli před týdnem, kdy bylo v metropoli 438 nových případů.

Nakažených je v Praze nyní 16 043, většinou mají mírný průběh nemoci covid-19. Před týdnem to bylo víc než 21 000 lidí. Z 52 552 případů nákazy v hlavním městě od březnového začátku šíření koronaviru v Česku se vyléčilo 35 980 lidí.

Počet zemřelých v metropoli výrazně roste podobně jako ve zbytku země. Za minulý týden se zvýšil o víc než stovku, úterních 23 a středečních 22 úmrtí jsou dva nejvyšší denní nárůsty od března. Na neděli zatím připadá devět úmrtí, při dalších aktualizacích ale obvykle tyto údaje rostou.

Za uplynulých sedm dní připadá v Praze na 100 000 obyvatel 302 nakažených, což je nejméně v Česku. V jiných okresech nákaza stagnuje nebo ještě roste. Některé mají za uplynulý týden i více než tisíc případů na 100 000 obyvatel.

Podle přehledu mobility klesl v důsledku opatření proti koronaviru pohyb lidí v Praze nejvíce mezi kraji, uvedl v neděli na twitteru vedoucí laboratorní skupiny ministerstva zdravotnictví Marián Hajdúch.

V Praze jsou podle Google mobility reports v porovnání s jinými regiony změny největší ve všem kromě nákupů potravin. Návštěv restaurací či nákupních center ubylo v hlavním městě o 61 procent, počet cestujících ve veřejné dopravě klesl o 49 procent.

V hlavním městě také může podle statistik nejvíce lidí pracovat z domova. Vláda to doporučila všem firmám, kterým to jejich provoz umožní.


Praha 3 rozdává respirátory lidem v nouzi

Včera v 10:22

Respirátory pro lidi v nouzi jsou přichystány v Infocentru Prahy 3.

Farmářské trhy se otevírají za přísných opatření

Včera v 09:25

Na náplavce u Rašínova nábřeží bude v sobotu spuštěn provoz tržitě s farmářskými produkty. Vstup je však možný při dodržování všech vládních nařízení pouze pro nákup potravin, nikoliv pro procházení a konzumaci občerstvení.

Praha 2 pomůže seniorům 65+

14. dubna 2021 v 17:36

Senioři 65 let a více mohou kontaktovat radnici na bezplatné informační lince 800 604 604. Linka je v provozu každý všední den od 8 hod do 16 hodin.

Testovací centrum na covid-19 odbaví 180 lidí za hodinu bez rezervace a front

13. dubna 2021 v 09:00

Nové testovací centrum na covid-19 se otevřelo 28. března v Praze 11 ve zdravotnickém centru FYZIOklinika. Díky vlastní aplikaci pro rychlejší administraci sem může člověk přijít bez rezervace a po dvou minutách být hotov. Kapacity zdravotníků zvládají i nejvytíženější časy a firemní skupiny bez...

Praha 13 prominula podnikatelům poplatky z ubytování

13. dubna 2021 v 08:26

Vedení Prahy 13 svým aktuálním rozhodnutím prodloužilo dobu, ve které nemusí místní podnikatelé hradit poplatky z ubytování.

Praha 7 se zapojí do pilotního projektu PCR pooling testování

12. dubna 2021 v 16:55

Praha 7 ve spolupráci s hl. m. Prahou spouští v ZŠ Fr. Plamínkové pilotní testování metodou PCR poolingu. Systém průkazných a spolehlivých PCR testů nabízí možnost návratu všech dětí do škol při testování bezpečnou a šetrnou formou, cenově srovnatelnou se současnými antigenními...

Podnikatelé sídlící v prostorách hl. m. Prahy mohou žádat o slevu na nájemném

11. dubna 2021 v 08:38

Pražští podnikatelé sídlící v objektech hlavního města mohou nově podat až do konce května elektronickou „Žádost na slevu z nájemného v prostorách hl. m. Prahy“. 

Praha 6 nabízí dětem šetrné testování

11. dubna 2021 v 08:01

První možnost testování před návratem dětí do školy již dnes odpoledne.

Další články
Nahoru