dnes
Neděle - skorojasno
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
5°C
V Praze byla kvůli vedru vyhlášena smogová situace. Metropoli čeká rekordně teplý víkend
Pobyt u Vltavy nebo přímo na ní přijde o víkendu vhod. Foto: archiv

V Praze byla kvůli vedru vyhlášena smogová situace. Metropoli čeká rekordně teplý víkend

V pátek šest minut před osmnáctou hodinou byla v Praze kvůli nadměrné koncentraci troposférického ozonu vyhlášena smogová situace. S velkou pravděpodobností bude trvat i v sobotu a neděli. Na vině jsou vysoké teploty.

V Praze byly během pátku překročeny u troposférického ozonu informativní prahové hodnoty 180 mikrogramů na metr krychlový.

Jaké to může působit Pražanům potíže? Kdo má chronické dýchací potíže, měl by se zdržet hlavně odpoledne zvýšené fyzické zátěže, při které se mu zvýší frekvence dýchání. To platí o pro děti a starší lidi.

Meteorologové očekávají o víkendu příliv tropického vzduchu. Během soboty by měly teploty vzduchu dosáhnout až 35 stupňů, v neděli dokonce 39 stupňů. Je možné, že v Praze padnou teplotní rekordy.

V pondělí by měla přes Českou republiku přecházet studená fronta. S jejím příchodem se očekávají bouřky spojené s přívalovými srážkami, kroupami a silným větrem.

V úterý by se v důsledku toho mělo ochladit na 24 až 30 stupňů. V Praze nadále platí extrémní riziko požárů, je nutné dávat pozor například při odhazování nedopalků.


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru