Dnes Neděle - oblacno 14°C
Zítra Pondělí - bourky 16°C
Neděle 29. 5. 2022
Svátek má Maxmilián a Maxim
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V Praze budou protivládní demonstrace i akce politiků
V Praze se bude na Prvního máje demonstrovat proti vládě. Ilustrační foto: archiv

V Praze budou protivládní demonstrace i akce politiků

Dnes proběhne v centru metropole několik shromáždění u příležitosti Svátku práce. Uskuteční se i pár protivládních akcí.

Komunisté i ODS zrušili své tradiční prvomájové akce v Praze. KSČM se každý rok setkávala na Výstavišti Praha. Tam se letos akce nekoná, současné vedení města si to ostatně ani nepřeje, ale komunisté se ráno sešli na Střeleckém ostrově u pamětní desky připomínající první dělnickou oslavu prvního máje z roku 1890.

Na stejném místě se od 10 hodin uskuteční shromáždění, které pořádá poslanec Lubomír Volný. Jeho blok počítá s až pěti stovkami účastníků.

Občanští demokraté dělali každoročně na Prvního máje akci na Petříně. Tam dorazí i letos, ale v rámci koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09), která představí pražskou kandidátku a programové priority pro podzimní sněmovní volby.

Na Letné by měla hodinu po poledni začít protivládní demonstrace s až 1000 lidmi. Z Letenské pláně na Klárov by pak měl vyrazit ve 14:30 průvod na podporu dodržování občanských svobod.

Menší akci plánuje iniciativa Chcípl PES, která protestuje proti přístupu vlády k řešení pandemie. Občany zve na prvomájovou procházku od stanice lanovky Újezd k zastávce Petřín.

Pražská policie v reakci na shromáždění připravuje bezpečnostní opatření pro zajištění klidu a veřejného pořádku v ulicích. 

„Na opatření se bude podílet několik stovek policistů z pořádkové, dopravní, ale i kriminální služby. Nebudou chybět ani členové antikonfliktního týmu, jejichž úkolem bude předcházet případným konfliktům,“ informoval mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Účastníci veřejných shromáždění se podle opatření Ministerstva zdravotnictví musejí rozdělit do skupin po nejvýše 20 lidech a dodržovat dvoumetrové rozestupy mezi skupinami. Povinná je také ochrana dýchacích cest.

Oznámená shromáždění naleznete zde.


Autor: red

Slovenská prezidenta Čaputová uctila památku parašutistů z operace Anthropoid

27. května 2022 v 18:16

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová zahájila dnes svou návštěvu Prahy v Resslově ulici uctěním památky československých parašutistů Jozefa Gabčíka a Jana Kubiše, kteří před 80 lety uskutečnili atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Prezidenta Miloše Zemana při...

Prezidentka Zuzana Čaputová navštíví v pátek Prahu 3

25. května 2022 v 09:44

Prezidentka Slovenské republiky přijala pozvání starosty Prahy 3 Jiřího Ptáčka, aby 27. května společně uctili hrdiny z Čech a Slovenska, kteří se před 80 lety podíleli na operaci Anthropoid a atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Třetí městská část při této...

Další články
Nahoru