Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 12°C
Zítra Pátek - zatazeno 16°C
Čtvrtek 13. 5. 2021
Svátek má Servác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Praze budou protivládní demonstrace i akce politiků
V Praze se bude na Prvního máje demonstrovat proti vládě. Ilustrační foto: archiv

V Praze budou protivládní demonstrace i akce politiků

Dnes proběhne v centru metropole několik shromáždění u příležitosti Svátku práce. Uskuteční se i pár protivládních akcí.

Komunisté i ODS zrušili své tradiční prvomájové akce v Praze. KSČM se každý rok setkávala na Výstavišti Praha. Tam se letos akce nekoná, současné vedení města si to ostatně ani nepřeje, ale komunisté se ráno sešli na Střeleckém ostrově u pamětní desky připomínající první dělnickou oslavu prvního máje z roku 1890.

Na stejném místě se od 10 hodin uskuteční shromáždění, které pořádá poslanec Lubomír Volný. Jeho blok počítá s až pěti stovkami účastníků.

Občanští demokraté dělali každoročně na Prvního máje akci na Petříně. Tam dorazí i letos, ale v rámci koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09), která představí pražskou kandidátku a programové priority pro podzimní sněmovní volby.

Na Letné by měla hodinu po poledni začít protivládní demonstrace s až 1000 lidmi. Z Letenské pláně na Klárov by pak měl vyrazit ve 14:30 průvod na podporu dodržování občanských svobod.

Menší akci plánuje iniciativa Chcípl PES, která protestuje proti přístupu vlády k řešení pandemie. Občany zve na prvomájovou procházku od stanice lanovky Újezd k zastávce Petřín.

Pražská policie v reakci na shromáždění připravuje bezpečnostní opatření pro zajištění klidu a veřejného pořádku v ulicích. 

„Na opatření se bude podílet několik stovek policistů z pořádkové, dopravní, ale i kriminální služby. Nebudou chybět ani členové antikonfliktního týmu, jejichž úkolem bude předcházet případným konfliktům,“ informoval mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Účastníci veřejných shromáždění se podle opatření Ministerstva zdravotnictví musejí rozdělit do skupin po nejvýše 20 lidech a dodržovat dvoumetrové rozestupy mezi skupinami. Povinná je také ochrana dýchacích cest.

Oznámená shromáždění naleznete zde.


Praha 4 zná výsledky ankety k možnostem revitalizace Tyršova vrchu a Bohdalce

Včera v 16:55

Anketa, které se zúčastnilo 344 respondentů ukázala, že oba vrchy slouží především jako místo procházek, venčení psů a kondičního běhu obyvatel okolí. Většina respondentů žije v blízkém okolí, žádný respondent nebydlí mimo Prahu 4 nebo Prahu 10.

S online mítinky počítá radnice Prahy 5 i do budoucna

Včera ve 12:33

Během březnového lockdownu uspořádala radnice Prahy 5 hned čtyři distanční setkání s občany. Překvapila nejen účast, ale také věcnost a celková úroveň jednání.

Praha 5 se podílí na konferenci u příležitosti oslav Dne Evropy

9. května 2021 v 07:36

On-line konference Myšlenka Evropy a země české při příležitosti oslav Dne Evropy – Schumanova dne se koná ve středu 12. května od 17 hodin.

Další články
Nahoru