dnes
Pátek - jasno
2°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
2°C
pozítří
Neděle - snih
1°C
V Praze budou přibývat zatravněné tramvajové tratě
Když před pár lety probíhala rekonstrukce tramvajové tratě v ulici Jugoslávských partyzánů, došlo k jejímu zatravnění. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

V Praze budou přibývat zatravněné tramvajové tratě

Pražští radní schválili novou koncepci povrchu tramvajových tratí, která určuje, jaké povrchy se budou používat na tramvajové pásy v jednotlivých částech města. 

„V širším centru města se budou zavádět zatravněné kolejové pásy, na významných městských třídách budou koleje obklopeny udržovaným trávníkem. Na okrajích města naopak budou vysazeny suchomilné rostliny a květiny, které nevyžadují takovou péči. V historickém centru budou tramvajové pásy, po nichž se jezdí, hlavně dlážděné. V případě tratí, které využívají záchranná služba a hasiči, bude vždy odlišný povrch vozovky než v okolí, aby nevznikaly velké plochy asfaltu," řekl náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek.

Zelenat se v budoucnu bude třeba ulice Na Pankráci. Podle ředitele Institutu plánování a rozvoje (IPR) Petra Hlaváčka jde o společnou práci IPR, pražského dopravního podniku, Ropidu a Technické správy komunikací.

„Konečně jsme nastavili jasná pravidla pro výstavbu a rekonstrukce tramvajových tratí. Neznamená to však, že by se celá Praha měla najednou překopat, jde o dlouhodobé nastavení pravidel," sdělil Petr Hlaváček.

Koncepce povrchů tramvajových tratí je doplněním Manuálu tvorby veřejných prostranství z dílny IPR Praha. Ten představuje příručku pro příjemnější ulice, náměstí a parky. Řídit se koncepcí bude hlavně dopravní podnik a to nejen při výstavbě nových tramvajových linek, ale i při rekonstrukci těch stávajících.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru