dnes
Neděle - polojasno
7°C
zítra
Pondělí - skorojasno
12°C
pozítří
Úterý - zatazeno
13°C
Pražská politika

V Praze bude zrealizována předem domluvená rošáda ve vedení radnice

Novým starostou Prahy 12 bude Milan Maruštík z ANO. Podle koaliční smlouvy uzavřené po volbách mezi ANO, ČSSD a Změnou pro Prahu 12 nahradí dosavadní Danielu Rázkovou (Změna pro Prahu 12) v polovině volebního období.

„Největší podporu na kandidáta na starostu za hnutí Ano získal zastupitel MČ Praha 12, radní pro životní prostředí a Agendu 21, člen kontrolního výboru a předseda komise pro seniory pan Milan Maruštík, který hodlá na tento konsenzuální způsob práce navázat a nadále při vedení radnice spolupracovat nejen s koaličními partnery, ale v případě konstruktivní odezvy i se zástupci opozičních stran,“ uvedlo hnutí ANO v tiskové zprávě. Rázková bude po zvolení nového starosty místostarostkou.

Takzvaný půlený mandát je v české komunální politice dosud prakticky nepoužívaný, ale například ve Švýcarsku je běžný. „Jsme přesvědčeni, že řešení ve formě půleného mandátu bylo správné a funkční. Daniela Rázková v čele Prahy 12 odvedla mnoho kvalitní práce a umožnila hladké fungování koalice,“ sdělilo ANO. Výměna starostky by se měla uskutečnit na zasedání zastupitelstva 22. listopadu.


TOP 09: Kdo nezná svou minulost, je odsouzen ji opakovat

22. února 2019 v 10:32

Připomenout si smutné výročí sedmdesáti jedna let od komunistického převratu můžete společně se zástupci pražské TOP 09 v neděli 24. února v 17 hodin u Pomníku obětí komunismu na Újezdě v Praze 1.

Koalice STAN, regionálních hnutí a TOP 09 představila priority pro eurovolby

19. února 2019 v 09:15

Předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Petr Gazdík a předseda strany TOP 09 Jiří Pospíšil dnes podepsali smlouvu o spolupráci pro květnové volby do Evropského parlamentu. Sestaví společnou kandidátku spolu s dalšími proevropsky smýšlejícími stranami a regionálními...

Na pozici náhradníka do Správní rady VZP byl zvolen nominant Pirátů Východský

14. února 2019 ve 14:36

V souvislosti se zvolením do funkce pražského primátora se Zdeněk Hřib (Piráti) vzdal funkce člena Správní rady VZP s ohledem na kumulaci funkcí, tak jak se slíbil před nástupem do čela vedení Prahy. Piráti na jeho místo nominovali Pavla Východského. Toho předevčírem na pozici náhradníka jmenovala...

Priority vedení Prahy 6 popisuje chválené programové prohlášení. Má 36 stran, nahlédněte do něj

13. února 2019 v 11:42 | Aktualizováno v 17:10

Rada městské části Praha 6 včera schválila „Programové prohlášení Rady městské části Praha 6 pro roky 2018 – 2022“. Jde o soubor priorit vedení radnice. 

Další články
Nahoru