dnes
Středa - oblacno
26°C
zítra
Čtvrtek - skorojasno
29°C
pozítří
Pátek - skorojasno
30°C
Pražská politika

V Praze bude zrealizována předem domluvená rošáda ve vedení radnice

Novým starostou Prahy 12 bude Milan Maruštík z ANO. Podle koaliční smlouvy uzavřené po volbách mezi ANO, ČSSD a Změnou pro Prahu 12 nahradí dosavadní Danielu Rázkovou (Změna pro Prahu 12) v polovině volebního období.

„Největší podporu na kandidáta na starostu za hnutí Ano získal zastupitel MČ Praha 12, radní pro životní prostředí a Agendu 21, člen kontrolního výboru a předseda komise pro seniory pan Milan Maruštík, který hodlá na tento konsenzuální způsob práce navázat a nadále při vedení radnice spolupracovat nejen s koaličními partnery, ale v případě konstruktivní odezvy i se zástupci opozičních stran,“ uvedlo hnutí ANO v tiskové zprávě. Rázková bude po zvolení nového starosty místostarostkou.

Takzvaný půlený mandát je v české komunální politice dosud prakticky nepoužívaný, ale například ve Švýcarsku je běžný. „Jsme přesvědčeni, že řešení ve formě půleného mandátu bylo správné a funkční. Daniela Rázková v čele Prahy 12 odvedla mnoho kvalitní práce a umožnila hladké fungování koalice,“ sdělilo ANO. Výměna starostky by se měla uskutečnit na zasedání zastupitelstva 22. listopadu.


Starosta Prahy 3 Bellu: Vítkov by měl být jedním z nejmodernějších parků metropole

26. července 2018 ve 23:52

„Vítkov je srdcem trojky, co se zeleně týče. Park první kategorie. Hlavní město by mělo ve spolupráci s Prahou 3 pracovat na tom, aby to byl jeden z nejmodernějších parků,“ uvedl starosta třetí městské části Alexander Bellu (ODS), který stojí v čele Koalice pro Prahu 3. Ta kandiduje v říjnových...

Další články
Nahoru