dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
V Praze bude víc tramvajových zastávek na znamení
Ilustrační foto: archiv

V Praze bude víc tramvajových zastávek na znamení

Počet tramvajových zastávek na znamení v pražské MHD se bude rozšiřovat. Organizace Ropid, která pražskou veřejnou dopravu plánuje, nyní vyhodnocuje průzkumy a vybírá zastávky, které budou nově na znamení. Od září takto fungují nově dvě zastávky, třetí začne v nejbližší době.

„Vyhodnocujeme přepravní průzkumy a další zastávky vytipujeme podle obratu cestujících v nich, aby zřízení zastávky na znamení dávalo smysl," uvedl šéf Ropidu Pavel Procházka.

Na znamení by měly být zejména zastávky, kde nastupuje a vystupuje nejméně cestujících. Které přesně to budou, ale zatím není jasné. „Naším snahou je udělat jich několik za sebou, aby se to vzhledem k ušetřenému času jízdy vyplatilo," řekl.

Nově fungují na znamení tramvajové zastávky Plynárna Michle v Praze 4-Michli a Střelničná v Ďáblicích. Po skončení rekonstrukce tratě na Bělohorské na Břevnově tak bude fungovat zastávka Říčanova.

Cestující nemusí na tramvaje mávat, jakmile je řidič uvidí, musí zastavit. Ve voze lidé musí zmáčknout tlačítko na otevírání dveří. „Stížnosti na zastávky na znamení jsme zatím nezaznamenali. Cestující stejně ve většině tramvají musí stisknout tlačítko pro otevírání dveří. Starší typy tramvají pak musí v zastávce vždy zastavit, ať je na znamení, nebo není," řekl Procházka.

V Praze je nyní desítka tramvajových zastávek na znamení. Mezi nimi jsou například ČSAD Smíchov, Starý Hloubětín, Nový Hloubětín a Depo Hostivař.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru