Dnes Čtvrtek - zatazeno 20°C
Zítra Pátek - bourky 21°C
Čtvrtek 30. 5. 2024
Svátek má Ferdinand
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Praze 9 přibylo stížností na narušování pořádku, policisté se na lokality s problémy zaměřili
Kontrola v parku Přátelství. Foto: Facebook Adam Vážanský

V Praze 9 přibylo stížností na narušování pořádku, policisté se na lokality s problémy zaměřili

V pátek 1. září odpoledne a večer Praha 9 ve spolupráci s Obvodním ředitelstvím Policie ČR Praha III zorganizovala preventivně kontrolní akci, která se zaměřila na místa, na která si obyvatelé nejvíce stěžují. Na sociálních sítích o tom informoval místostarosta Prahy 9 pro bezpečnost Adam Vážanský (ODS).

„V poslední době dostávám stížnosti na narušování veřejného pořádku o něco častěji než dřív, a to z řady míst v Praze 9,“ uvedl místostarosta. Policisté podle něj prošli prosecký park Přátelství, náměstí OSN a okolí Hořejšího rybníka. 

Protože obvodní ředitelství Praha III pokrývá čtvrtinu Prahy, akce se účastnili i policisté, kteří neslouží přímo na Praze 9 a mohli tak lépe poznat terén, kde je jejich činnost třeba.

„Musím ocenit příkladnou spolupráci policistů, kteří nám vychází vstříc, kdykoliv je požádáme o pomoc. Jejich přítomnost v ulicích a v terénu má určitě efekt, o tom jsme se ostatně přesvědčili i u Hořejšího rybníka, kde se bezpečnost v posledních týdnech díky zvýšeným hlídkách a zřízení kontrolního bodu zlepšila,“ pokračoval Vážanský. 

Městská policie v okolí rybníka podle něj v červnu řešila 38, v červenci 41 kontrol, událostí a oznámených přestupků proti veřejnému pořádku, rozdělávání ohně, stání vozidel na zeleni, rušení nočního klidu, a to od domluvy po udělení blokové pokuty v příkazním řízení. V srpnu byl počet nižší, i když přesná statistika ještě není k dispozici.


Autor: puc

Začal další ročník soutěže Klíč od Prahy 2

Včera v 19:12

Na radnici Praha 2 jsme společně se starostou Prahy 2 Janem Korseskou zahájili již neuvěřitelný 11. ročník výtvarné soutěže pro žáky 4. a 5. tříd našich základních škol Klíč od Prahy 2.

Městské části budou moci ovlivňovat technické řešení trasy vysokorychlostní železnice

Včera v 18:52

Na jednání pražského zastupitelstva byly minulý týden ve čtvrtek projednávány i body důležité pro Prahu 15. Městská část o tom informovala na sociálních sítích.

Portlík: Hokejový šampionát Devítka zvládla

27. května 2024 ve 21:12

Málokterá událost se do historie „nejen” Devítky zapíše tak výrazně, jako MS v ledním hokeji 2024, které včera skončilo úžasným vítězstvím našeho týmu! Po 14 letech prvenství a po téměř 40 letech doma, a navíc doma na Devítce, to už je pořádná dávka radosti!

Praha 13: Uzavření pracoviště CzechPoint

27. května 2024 ve 14:18

Z technických důvodů bude v pátek 31. května a v pondělí 3. června uzavřeno pracoviště CzechPoint.

Nacher: Svobodný projev vs. dezoláti

22. května 2024 ve 20:52

Když příznivci pětikoalice během kampaně útočili na Babiše, nadávali mu a narušovali volební mítinky ANO, jednalo se prý o svobodný projev nesouhlasu. Když to samé dělají odpůrci nynější vlády, jsou to dezoláti, kteří nerespektují demokracii. Když na to upozorňujeme my, fňukáme, když vládní...

Praha Sobě: Ke středním školám jsme svolali mimořádné zastupitelstvo

22. května 2024 ve 20:44

Alarmující stav pražských středních škol otevřeme ve čtvrtek na mimořádném zastupitelstvu, které jsme s dalšími zástupci opozice nechali svolat. I pražské děti si zaslouží přijímačky se stejnou šancí na přijetí jako ve zbytku republiky. Tahle nespravedlnost musí...

Starosta OPEN v Písecké bráně

19. května 2024 ve 21:30

Radnice Prrahy 6 zve v pondělí 20. května od 16:30 na setkání se starostou Jakubem Stárkem.

Rozloučení se Simonou Postlerovou

15. května 2024 v 06:51

V úterý jsme se při zádušní mši v bazilice svaté Ludmily naposledy rozloučili se Simonou Postlerovou. Připomínat všechny její herecké úspěchy by bylo zbytečné. Byla to famózní herečka a veřejnost jí právem milovala. Já na ní budu vzpomínat především pro její obětavou a nezištnou činnost při pomoci...

Některé odbory radnice Prahy 14 zítra omezí provoz

14. května 2024 ve 14:06

Z důvodu školení zaměstnanců, organizovaného v souvislosti s nadcházejícími volbami do Evropského parlamentu, bude zítra, ve středu 15. května, omezen provoz na některých pracovištích radnice Prahy 14.

Další články
Nahoru