Dnes Úterý - obcasny-dest 28°C
Zítra Středa - polojasno 18°C
Úterý 3. 10. 2023
Svátek má Bohumil
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
V Praze 9 přibylo stížností na narušování pořádku, policisté se na lokality s problémy zaměřili
Kontrola v parku Přátelství. Foto: Facebook Adam Vážanský

V Praze 9 přibylo stížností na narušování pořádku, policisté se na lokality s problémy zaměřili

V pátek 1. září odpoledne a večer Praha 9 ve spolupráci s Obvodním ředitelstvím Policie ČR Praha III zorganizovala preventivně kontrolní akci, která se zaměřila na místa, na která si obyvatelé nejvíce stěžují. Na sociálních sítích o tom informoval místostarosta Prahy 9 pro bezpečnost Adam Vážanský (ODS).

„V poslední době dostávám stížnosti na narušování veřejného pořádku o něco častěji než dřív, a to z řady míst v Praze 9,“ uvedl místostarosta. Policisté podle něj prošli prosecký park Přátelství, náměstí OSN a okolí Hořejšího rybníka. 

Protože obvodní ředitelství Praha III pokrývá čtvrtinu Prahy, akce se účastnili i policisté, kteří neslouží přímo na Praze 9 a mohli tak lépe poznat terén, kde je jejich činnost třeba.

„Musím ocenit příkladnou spolupráci policistů, kteří nám vychází vstříc, kdykoliv je požádáme o pomoc. Jejich přítomnost v ulicích a v terénu má určitě efekt, o tom jsme se ostatně přesvědčili i u Hořejšího rybníka, kde se bezpečnost v posledních týdnech díky zvýšeným hlídkách a zřízení kontrolního bodu zlepšila,“ pokračoval Vážanský. 

Městská policie v okolí rybníka podle něj v červnu řešila 38, v červenci 41 kontrol, událostí a oznámených přestupků proti veřejnému pořádku, rozdělávání ohně, stání vozidel na zeleni, rušení nočního klidu, a to od domluvy po udělení blokové pokuty v příkazním řízení. V srpnu byl počet nižší, i když přesná statistika ještě není k dispozici.


Autor: puc

Díky brusce se dostali do kontejneru na použitý textil

23. září 2023 v 09:20

Dvojice s bruskou u kontejneru na textil neušla ve středu 20. září po třetí hodině ranní pozornosti obyvatelky z Libeřské ulice v Praze 12. Přivolaní strážníci muže a ženu vyslechli a přivolali státní kolegy. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena...

Valovič: Je potřeba zlepšit financování radnic, shodl se Sněm starostů

17. září 2023 v 10:21

„Pražští starostové táhnou za jeden provaz! I když každá městská část má svá specifika, jsou výzvy, kterým čelíme společně. Typicky se týkají rozpočtu, ať už jde o financování škol nebo přerozdělování prostředků v rámci hlavního města. Právě o tom, jak zefektivnit, zjednodušit, a hlavně zlepšit...

Praha 6: Bavíme se o Vokovicích a Veleslavínu

15. září 2023 v 07:53

Praha 6 zve veřejnost na setkání s radními do areálu veleslavínského zámečku ve středu 20. září od 16:30 hodin.

Praha 6 pozvala ukrajinské děti na „prázdniny“

14. září 2023 v 09:03

Partnerství Prahy 6 s ukrajinským městem Chmelnyckyj netrvá dlouho, ale je o to intenzivnější. Kromě humanitární pomoci, kterou tam šestá městská část od vypuknutí války pravidelně posílá, se rozhodla, že pozve na návštěvu ukrajinské školáky.

Starosta Prahy 6 Stárek zve na diskusi s občany nad zákuskem a kávou

14. září 2023 v 08:49

V restauraci Libocký dvůr v Rybničné ulici se ve čtvrtek 21. září uskuteční od 17 do 19 hodin setkání se starostou Prahy 6 Jakubem Stárkem (ODS), který zve občany na otevřenou diskusi nad zákuskem a kávou.  

Na Ostrově Štvanice zemřel před hudebním klubem muž

10. září 2023 ve 21:44

Před klubem na Ostrově Štvanice u Hlávkova mostu zemřel po fyzickém napadení muž. Podle informací pražské policie, která případ vyšetřuje, úmrtí podle policistů nepředcházela potyčka vícero osob. Zároveň nesdělili, před jakým klubem k napadení došlo. V prostorách, které v minulosti byly součástí...

Portlík: Prosecký rybníček bude opraven

10. září 2023 v 09:01

Prosecký rybníček by měl být konečně po dlouhé době opraven. Informoval o tom na svém facebookovém profilu starosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS).

Další články
Nahoru