Dnes Neděle - zatazeno 3°C
Zítra Pondělí - zatazeno 5°C
Neděle 4. 12. 2022
Svátek má Barbora
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
V Praze 9 koalice ODS a TOP 09 získala téměř polovinu mandátů v zastupitelstvu
Tomáš Portlík ve volební místnosti. Foto: Facebook T.P.

V Praze 9 koalice ODS a TOP 09 získala téměř polovinu mandátů v zastupitelstvu

Jasným vítězem komunálních voleb v Praze 9 se stala koalice Společně pro Devítku (ODS a TOP 09) kterou volilo 43,3 procenta lidí, kteří přišli v městské části k urnám. Stačilo to na zisk patnácti mandátů v třiatřicetičlenném zastupitelstvu. Vyplývá to z výsledků, které zveřejnil český statistický úřad. Koalici vedl do voleb současný starosta Tomáš Portlík z ODS. 

„Chceme také poděkovat všem těm, kteří přišli k volebním urnám a vyjádřili tak svůj názor. Vážíme si velké podpory, kterou jsme dostali a která nás zavazuje do další práce,“ napsal Portlík na svůj facebookový profil v reakci na zveřejnění výsledků.

Druhé skončilo hnutí ANO s podporou ČSSD, má šest mandátů. Třetí je Praha 9 Sobě, čtvrtá Česká pirátská strana. Obě uskupení mají po čtyřech mandátech.

Do zastupitelstva se ještě dostala SPD s podporou Svobodných a Trikolory (dva mandáty) a hnutí STAN s podporou KDU-ČSL. Toto uskupení má také dva mandáty, do voleb ho vedl současný radní Prahy 9 pro školství Zděněk Davídek.

Volební účast byla jen 39,9 procenta. 


Autor: puc

Vedení Prahy 4 rozdělilo gesce mezi jednotlivé radní

29. listopadu 2022 v 19:35

Radní Prahy 4 schválila na svém prvním zasedání ve středu 23. listopadu rozdělení gescí nad různými oblastmi v rámci samostatné působnosti městské části Praha 4. Zároveň schválila Rada i pořadí zastupování starosty místostarosty. Městská část o tom informovala na svém...

Další články
Nahoru