Dnes Úterý - zatazeno 5°C
Zítra Středa - oblacno 5°C
Úterý 9. 3. 2021
Svátek má Františka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Praze 9 bude nový parkovací dům s 800 místy ke stání
Ilustrační foto: archiv

V Praze 9 bude nový parkovací dům s 800 místy ke stání

Praha 9 hledá zhotovitele projektové dokumentace k novostavbě parkovacího domu u polikliniky na pražském Střížkově. Parkovací dům bude mít zhruba 800 míst ke stání. Zakázku radnice uveřejnila ve věstníku veřejných zakázek.

Předmětem zakázky je zhotovení projektové dokumentace k novostavbě parkovacího domu podle návrhu Gabriely Šolcové a Přemysla Kokeše. Vybraná firma zajistí dokumentaci pro územní rozhodnutí a rozhodnutí o umístění stavby, dokumentaci pro stavební povolení a pro provedení a zadání stavby.

Součástí kontraktu je rovněž spolupráce při výběru stavitele. Zájemci se mohou do tendru hlásit do 22. února. Stěžejním kritériem je nejnižší nabízená cena, dále se bude hodnotit doba realizace a zkušenosti lidí zapojených do realizace, tedy garanta projektu, architekta a specialistů na dopravu a městské inženýrství.

Garážový dům bude stát na městském pozemku, který se nyní využívá jako placené parkoviště zvláště pro potřeby polikliniky. Po zbudování bude podle informací v zadávací dokumentaci sloužit k dlouhodobému parkování aut rezidentů i ke krátkodobému parkování návštěvníků a zaměstnanců zdravotnického zařízení.

Nabídne stání pro 809 automobilů, z čehož 18 vyhrazených stání bude určeno pro invalidní osoby. Počítá se také s místy pro 18 motocyklů a 73 bicyklů a úpravou okolí stavby, kam bude doplněna zeleň a prvky městského mobiliáře.

Podle architektonického návrhu by měl parkovací dům z železobetonu mít 15 podlaží, přičemž celá budova bude měřit 23,4 metru. Odhadovaná cena stavby je podle zadávací dokumentace 165 milionů korun.


Libeňská ulice Čertův vršek projde rekonstrukcí

Dnes v 08:00

Ulice Čertův vršek bude rekonstruována do podoby takzvané obytné zóny. V ní slouží celý profil komunikace primárně pro pěší provoz, chodci mají absolutní přednost a vozidla se zde musí pohybovat se zvýšenou opatrností maximální rychlostí 20 kilometrů za hodinu. Přesto bude vizuálně zachován...

Praha 9: Zóny placeného stání budou rozšířeny od prvního dubna

Včera ve 12:32

Vysočanská radnice spouští od 1. dubna nově zóny placeného stání na Proseku, Střížkově a Krocínce, v Hloubětíně a Nových Vysočanech.

Oprava mostu K Austisu omezí dopravu

7. března 2021 v 10:15

Technická správa komunikací zahájí od úterý 16. března stavební práce na mostním objektu X029, který vede přes Pražský okruh a k ulici K Austisu. Stavba bude dokončena 31. října.

Rekonstrukce mostu v Horoměřické ulici

5. března 2021 v 19:01

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 15. března 2021 kompletní přestavbu mostního objektu S071 v ulici Horoměřická. Práce by měly být hotové do konce listopadu 2021. 

Začíná další část rekonstrukce Jabloňové ulice

4. března 2021 ve 12:30

Technická správa komunikací začne po zimní přestávce pracovat na další části rekonstrukce Jabloňové ulice, v úseku V Korytech – Topolová na území Prahy 10.

Uzavření cyklotrasy podél Strakonické

4. března 2021 ve 12:24

V období od 8. března do 31. prosince 2021 se uskuteční několik dlouhodobých uzavírek frekventované cyklotrasy EuroVelo 4/A1 v Praze v úseku ulice Dostihová – Barrandovský most z důvodu stavebních prací při rozšiřování komunikace Strakonická. 

Po zimní přestávce pokračují práce v Türkově ulici

3. března 2021 ve 12:30

Technická správa komunikací (TSK) začne od 15. března 2021 se stavebními pracemi na mostním objektu X699 v ulici Türkova. Práce by měly skončit 31. května 2021.

Další články
Nahoru