Dnes Úterý - polojasno 28°C
Zítra Středa - polojasno 27°C
Úterý 27. 7. 2021
Svátek má Věroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Praze 9 bude nový parkovací dům s 800 místy ke stání
Ilustrační foto: archiv

V Praze 9 bude nový parkovací dům s 800 místy ke stání

Praha 9 hledá zhotovitele projektové dokumentace k novostavbě parkovacího domu u polikliniky na pražském Střížkově. Parkovací dům bude mít zhruba 800 míst ke stání. Zakázku radnice uveřejnila ve věstníku veřejných zakázek.

Předmětem zakázky je zhotovení projektové dokumentace k novostavbě parkovacího domu podle návrhu Gabriely Šolcové a Přemysla Kokeše. Vybraná firma zajistí dokumentaci pro územní rozhodnutí a rozhodnutí o umístění stavby, dokumentaci pro stavební povolení a pro provedení a zadání stavby.

Součástí kontraktu je rovněž spolupráce při výběru stavitele. Zájemci se mohou do tendru hlásit do 22. února. Stěžejním kritériem je nejnižší nabízená cena, dále se bude hodnotit doba realizace a zkušenosti lidí zapojených do realizace, tedy garanta projektu, architekta a specialistů na dopravu a městské inženýrství.

Garážový dům bude stát na městském pozemku, který se nyní využívá jako placené parkoviště zvláště pro potřeby polikliniky. Po zbudování bude podle informací v zadávací dokumentaci sloužit k dlouhodobému parkování aut rezidentů i ke krátkodobému parkování návštěvníků a zaměstnanců zdravotnického zařízení.

Nabídne stání pro 809 automobilů, z čehož 18 vyhrazených stání bude určeno pro invalidní osoby. Počítá se také s místy pro 18 motocyklů a 73 bicyklů a úpravou okolí stavby, kam bude doplněna zeleň a prvky městského mobiliáře.

Podle architektonického návrhu by měl parkovací dům z železobetonu mít 15 podlaží, přičemž celá budova bude měřit 23,4 metru. Odhadovaná cena stavby je podle zadávací dokumentace 165 milionů korun.


Z dálnice D11 u Prahy se nepodařilo odklidit vybouraný materiál

Včera v 09:25

Dálnici D11, která je kvůli demolici mostu uzavřená na okraji Prahy od sobotního odpoledne, se dnes nepodařilo zprovoznit před ranní dopravní špičkou.

Před školou v Ďáblicích bude zpomalovací práh

21. července 2021 ve 14:41

Řidiči v ulici U Parkánu v Ďáblicích budou muset zpomalit. Před místní základní školou vznikne kvůli zvýšení bezpečnosti zpomalovací práh, přechod pro chodce a parkovací místa K+R (kiss and ride), uvedla ČTK.

Označování elektromobilů a dobíjecích stanic má nová pravidla

21. července 2021 v 08:47

Počet elektromobilů a dobíjecích stanic v Evropě stále roste a v této souvislosti schválila Evropská unie jednotná pravidla pro značení u dobíjecích stanic a vozidel do zásuvky (elektromobily a plug-in hybridy). Konkrétně se jedná vedle osobních vozů i o užitková vozidla, autobusy, autokary,...

Stavební práce na Prosecké ulici pokračují, omezí dopravu

13. července 2021 ve 13:35

Technická správa komunikací (TSK) začne od pondělí 19. července 2021 s další etapou celkové rekonstrukce Prosecké ulice a naváže tak na předchozí rok.  

Další články
Nahoru