dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C

V Praze 8 startuje Senior slevenka

Senioři z Prahy 8 se mohou od 1. července zapojit do projektu Senior slevenka. Projekt je určen lidem od 55 let a držitelům průkazu ZTP/P.

Projekt nabízí ucelený systém slev a výhod ze všech oblastí, které se života seniorů dotýkají, ať už jde o zdravotnictví, lázeňství, lékárny, služby, ubytování, stravování, cestování, kulturu, sport a volný čas.

„Slevy zajímají všechny generace, ale musí se jednat o slevy skutečné. Už delší dobu jsem pomýšlela na podobný projekt, jehož realizace však není jednoduchá, i proto jsem velmi uvítala možnost rozšíření již zavedeného slevového projektu, který má krajskou záštitu. To, že Praha 8 byla vybrána jako první městská část, mě může jen těšit,“ říká zástupkyně starosty Vladimíra Ludková a dodává: „U tohoto projektu vnímám dvě velká pozitiva. Nejedná se o projekt napojený na různé dotace z rozpočtu obce a naopak jde o projekt, který přinese výhody regionálním živnostníkům, kteří mohou získat věrné zákazníky.“

Smyslem Senior slevenky je aktivizace seniorů, protože slevy a výhody zvyšují zájem seniorů o své okolí i o sebe sama. Karta je zajímavá také pro poskytovatele, kteří se většinou po zavedení projektu v lokalitě sami hlásí. Podle místostarostky je rozhodně důležité, že jde o projekt do určité míry samofinancovatelný, který není zcela závislý na dotacích a neodčerpává tedy městům a obcím prostředky určené na péči o starší generaci.

„Senior slevenka má podobu karty, která držitele opravňuje k čerpání slev jednotlivých poskytovatelů z celé České republiky. To znamená, že držitelé z Prahy 8 mohou čerpat slevy poskytovatelů po celé republice, a naopak,“ vysvětluje princip místostarostka.

Držitelé karty se mohou snadno orientovat podle loga Senior slevenky, které by měli mít poskytovatelé viditelně umístěné ve svých provozovnách. Zájemci o kartu se mohou informovat a od července zakoupit kartu v Centrech aktivizačních programů pro seniory Mazurská i Burešova. Karta Senior slevenky platí do 31. prosince 2015.

Autor a realizátor projektu Ivan Sekanina říká k osmičkovému startu Senior slevenky: „Chceme, aby byl projekt celostátní. Když jsme uvažovali o lokalitě prvního rozšíření, padla volba jednoznačně na hlavní město a jednoznačná byla také volba Prahy 8 jako první městské části, kde chceme Senior slevenku nabízet. Prahu 8 nám doporučili známí a spolužáci, kteří v Praze žijí, a to nejen kvůli Centrům aktivizačních programů pro seniory, které, jak jsem se přesvědčil, skutečně fungují, ale také zejména díky osobě paní místostarostky Vladimíry Ludkové. Ještě jsem se nesetkal s tím, aby se člen vedení města v takové míře věnoval seniorům.“

Největším poskytovatelem Senior slevenky jsou České dráhy, které držitelům Senior slevenky dávají velkou slevu na roční IN Karty. K projektu se připojilo také přes 20 hotelů a chat v Beskydech a Jeseníkách či cestovní kanceláře. Mezi poskytovatele patří také lázně, mimo jiné Lázně Darkov, Lázně Luhačovice, Lázně Teplice nad Bečvou, Priessnitzovy lázně Jeseník nebo třeba Konstantinovy Lázně. V nabídce projektu nechybí lékárny, kadeřnictví, pedikúry, masáže, kosmetika, restaurace, kavárny, kultura, hodinoví manželé nebo úklidové služby.

V Praze 8 se prvním poskytovatelem služeb stala Tichá kavárna, která v průběhu prázdnin nabízí držitelům Senior slevenky 15% slevu. Mezi dalšími poskytovateli z Prahy 8 jsou zatím například Květinářství Lewisia, fa Masáže Darina Doubková, úklidová firma Hospodyňky S.O.S. či kadeřnické studio Salón Perla.

Na závěr místostarostka Ludková doplňuje: „Senioři mohou čerpat řadu výhod i bez karet, mají například možnost sníženého vstupného na kulturní akce. Senior slevenka však nabízí víc, protože míří i na mladé seniory, a právě v tom vidím její velký přínos. Kdo například propadl nordic walkingu, s IN kartou může levněji cestovat na výlety. Kadeřníka potřebujeme několikrát ročně, a proč nezajít někam, kde získáme poctivou slevu. Věřím, že brzy přibude řada nových osmičkových živnostníků se sociálním cítěním, kteří pochopí smysl Senior slevenky.“

Podrobnosti o projektu stejně jako databázi poskytovatelů najdou senioři a poskytovatelé na webových stránkách www.seniorslevenka.cz. Pořízení karty stojí 100 Kč, pro držitele ZTP/P 30 Kč.


Vánoční trhy v Bohnicích. Živý betlém a občerstvení, dílny, koncert

Dnes ve 14:17

Vánoční trhy v areálu nemocnice v Bohnicích před kostelem sv. Václava v neděli 17. prosince od 13 hodin.

Christmas Flea Market at Wine Cellar

Dnes ve 13:59

V neděli 17. prosince v 10–19 hodin blešák Flea Market at Wine Cellar Prague, tentokrát s vánoční atmosférou.

Novým pražským zastupitelem za Piráty se stal Viktor Mahrik

Dnes ve 13:02

Novým pražským zastupitelem se včera stal Viktor Mahrik (Piráti). V zastupitelstvu nahradil svého stranického kolegu Jakuba Michálka, který se stal poslancem a rozhodl se složit zastupitelský mandát.

Neděle: Národní technické muzeum za 50 korun

Dnes ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí Václava Havla mají návštěvníci v neděli 17. prosince možnost navštívit Národní technické muzeum namísto plného či sníženého vstupného za vstupné 50 korun za osobu.

Praha 1: Betlémské světlo v parku za Staroměstskou radnicí

Dnes ve 12:26

V neděli 17. prosince od 13 hodin uslyšíte Spirituál Kvintet, Les Petits Chanteurs, Magdalenu Urbanovou a N.O.T.@

Ovečka betlémská

Dnes v 11:33

V sobotu 16. prosince mohou děti od 15 hodin zažít vánoční zázrak s chundelatou ovečkou a pastýřem. Loutková pohádka vhodná pro děti od 3 let na Plechárně.

Vánoční koleda na Desítce

Dnes v 08:02

V sobotu 23. prosince zazní na Kubánském náměstí od 11 hodin Česká vánoční mše J. J. Ryby, známé vánoční koledy a děti se mohou těšit na vánoční dílny.

Chrám P. Marie a Karla Velikého na Karlově

Dnes v 07:54

Pozoruhodný církevní objekt, kterým vás velice poutavě provede zdejší jáhen p. dr. Laňka. Budete obdivovat nejen neobvyklý tvar tohoto kostela, naleznete tady i obraz P. Marie Karlovské, ke kterému se uchylovaly pro ochranu těhotné ženy i další pozoruhodnosti.

Praha 6 má ocenění za nejlepší projekty prevence kriminality v Praze

Dnes v 07:49

Magistrát Prahy vyhlásil soutěž o nejlepší projekty prevence kriminality na území hlavního města Prahy realizované v letech 1997 až 2017. Cílem soutěže bylo připomenout problematiku prevence kriminality široké i odborné veřejnosti, ocenit úspěšnou preventivní práci v oblasti prevence kriminality...

Město přispěje na vybavení Nemocnice Milosrdných sester

Dnes v 07:36

Zastupitelstvo schválilo návrh radního pro zdravotnictví Radka Lacka na poskytnutí dotací Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského. Příspěvek v celkové výši 1 050 000 korun bude využit na nákup nového vybavení.

Adventní koncert ve Staré čistírně

Dnes v 07:35

V sobotu 16. prosince v 18 hodin koncert v jedinečném industriálním prostředí.

Praha 1: Omezení provozu Úřadu městské části

Dnes v 07:31

Z provozních důvodů bude 29. prosince omezen provoz úřadu.

Bazárek Marie Doležalové a jejích kolegyň v Divadle Na Fidlovačce

Dnes v 07:19

V sobotu 16. prosince ve 12 hodin otevřou krám ve foyer Divadla Na Fidlovačce herečky Maruška Doležalová, Aneta Krejčíková, Ivu Pazderková, Sandra Pogodová a Vanda Chaloupková a budou prodávat vlastní kousky donesené z domovů doslova všem kolemjdoucím.

Praha 8: Ukončení sezóny Karlínských farmářských trhů 2017

Dnes v 07:04

Poslední trh sezóny 2017 v sobotu v 8 – 14 hodin. Těšit se můžete na oblíbené farmáře, občerstvení, dárky, svařák, čaj a další dobroty. Pro děti nebudou chybět workshopy a soutěže o věcné dárky.

Parkování pro návštěvy v Praze 7 během svátků

Dnes v 07:00

V Praze 7 bude od 23. prosince do 1. ledna na několika místech zajištěno bezplatné parkování pro návštěvy. Kromě vybraných ulic městská část vyjednala také 70 míst na parkovišti HC Sparta Praha v ulici U Výstaviště.

Další krátké zprávy
Nahoru