dnes
Čtvrtek - skorojasno
21°C
zítra
Pátek - polojasno
17°C
pozítří
Sobota - skorojasno
17°C
V Praze 8 proběhnou do konce března výsadby stromů
Radnice Prahy 8. Foto: archiv

V Praze 8 proběhnou do konce března výsadby stromů

Na podzim nechala radnice Prahy 8 vysadit pět stromů v okolí ulice Štíbrova a to konkrétně tři kusy jasanu úzkolistého „Raywood“ a dva kusy jírovce pleťového „Briotii“. Na jaře bude výsadba stromů pokračovat.

Do konce března budou na Kobyliskou střelnici vysazeny tři jabloně ve starých odrůdách Matčino či Panenské, do parku pod Kobyliskou střelnicí šest javorů mléčů a pod dětské hřiště Burešova dva duby letní.

stromy-nove „Na jaře letošního roku chceme na Ďáblickém sídlišti navázat na podzimní výsadbu stromů. Jedná se o náhradu za pokácené stromy, které byly suché nebo byly v havarijním stavu,“ uvedl starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS).

Dále proběhne doplnění stromů do skupinky ve Štíbrově ulici – nově zde poroste jeden jasan úzkolistý „Raywood“ a jeden jírovec pleťový „Briotii“.  Do stromořadí u koupaliště nechá radnice dosadit jeden kus ozdobné sakury „Kanzan“.

Na prostranství před metrem Ládví v místě, kde se konají farmářské trhy, bude pokácena lípa. Pata kmene je totiž po celém obvodu nevratně poškozena. I zde proběhne nová výsadba. „Při náhradních výsadbách dbáme nejen na výběr vhodného místa, ale také taxonu a rozměrů, tak, aby stromy už při výsadbě plnily svojí funkci, ale také aby z dlouhodobého hlediska byly perspektivní,“ uvedl předseda komise pro životní prostředí Martin Cibulka (ODS).

Proto se podle něj vysazují kvalitní stromy vysoké 220 centimetrů s obvodem kmínku 16 až 18 centimetrů.  Snahou je též stromy co nejvíce podpořit. Proto jsou při výsadbě stromy přihnojeny a je vytvořena zálivková mísa.

Dále jsou stromy upevněny ke kůlům a kmeny jsou opatřeny speciálním nátěrem před korní spálou. Před poškozením křovinořezem, psí močí nebo vandaly je strom chráněn ohrádkou ve spodní části. Na závěr je po výsadbě provedena důkladná zálivka a provede se po výsadbový řez.

„Dalších pět let se věnuje vysazeným stromům zvýšená následná péče v podobě pravidelné zálivky, pletí závlahových mís, kontrola a oprava úvazků, kůlování a provádí se výchovný řez,“ uvedla Praha 8 v tiskovém prohlášení.


Vakcinace psů a koček v Praze 13

Včera ve 20:20

Ve čtvrtek 16. dubna proběhne od 17 do 18:30 hodin před Kulturním domem Mlejn, Kovářova 4, každoroční vakcinace proti vzteklině i dalším nákazám.

Praha 4 dál dezinfikuje hřiště, sportoviště a další vybavení

Včera v 15:04

Dezinfekce mobiliáře, dětských hřišť, sportovišť a jiného vybavení ve správě městské části Praha 4 pokračuje. Dezinfikováno již bylo několik set laviček v parku na náměstí Generála Kutlvašra, pěší zóna Jivenská, na vrchu Kapitol, v parku na Jezerce, v parku na Pankráci, pěší zóna Štúrova, parčík...

Praha 10 má nová distribuční místa pro ochranné prostředky

Včera v 09:25

Obyvatelé Prahy 10, kteří postrádají ochranné prostředky, mají možnost využít devíti distribučních míst. Výdej zejména roušek a dezinfekce zajišťují v určených dnech a časech instituce spolupracující s radnicí. Pro organizace, podnikatele a společenství vlastníků jednotek (SVJ) pak zřídila městská...

Praha 10 hledá svou dominantu

6. dubna 2020 v 11:31

Městská část pokračuje v hledání své dominanty. Budovu či místo, které pro ně symbolizují Prahu 10, vybírají na sociálních sítích sami občané. Z návrhů, které už poslali, postoupilo osm nejčastějších do týdenního „play – off“. To odstartovalo dnes, v neděli 12. dubna večer bude...

Tisíc litrů dezinfekce v Praze 13

3. dubna 2020 ve 13:19

Praze 13 se podařilo zajistit dalších 1000 litrů dezinfekčního prostředku Anti-COVID.

Další články
Nahoru