Dnes Neděle - zatazeno 12°C
Zítra Pondělí - polojasno 15°C
Neděle 17. 10. 2021
Svátek má Hedvika
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Koronavirus

V Praze 8 jsou aktuálně čtyři očkovací místa

K dnešnímu dni jsou v Praze 8 čtyři fungující očkovací místa: FN Bulovka, ResTrial s.r.o. (Zhořelecká 514/2), Gerontologické centrum Praha 8 (Šimůnkova 1600) a nově i GHC Genetic, s.r.o. (V Holešovičkách 29).

Přehled očkovacích míst, vč. informací o jejich vytíženosti a počtech čekajících, najdete na internetových stránkách MZ ČR https://ockoreport.uzis.cz/. Uvedené informace zejména o počtech proočkovaných se však mohou od skutečnosti lišit, a to s ohledem na aktualizaci uvedených stránek. Nicméně i tyto počty mohou být pro zájemce o očkování vodítkem, jak volit při výběru očkovacího místa. Na základě zkušeností z provozu seniorské linky Prahy 8, kterou provozuje Odbor zdravotnictví a sociálních služeb ÚMČ Praha 8, lze říci, že rozhodujícími faktory pro volbu očkovacího místa jsou věk, pohybové a zdravotní obtíže, komplikace v dopravě.

Místostarostka Vladimíra Ludková dodává k výběru očkovacího místa: „Vzhledem k největším objemům vakcíny z distribuce je v Praze 8 nejkratší doba čekání na PIN2 ve FN Bulovka, kde se očkuje vakcínou od společnosti Pfizer/BioNTech. Volba menších očkovacích míst je nicméně stejně relevantní, například mohu potvrdit, že Gerontologické centrum (vakcína od firmy Moderna), stejně jako  ResTrial s.r.o., volí lidé spíše vyššího věku z jeho blízkosti, ti, kteří se chtějí vyhnout velkému špitálu, dále lidé s obtížemi v pohybu, pro které je doprava na Bulovku velmi náročná. Ani tito zájemci se však nemusí obávat, že budou čekat neúměrně dlouhou dobu".

Významnou pomocí v očkování je zapojení praktických lékařů, nicméně ne všichni budou ve svých ordinacích očkovat. Zájemci o očkování z řad pacientů si informaci musí ověřit u svého praktického lékaře. V hlavním městě projevilo zájem o očkování v ordinacích 508 praktických lékařů, nicméně v tuto chvíli ne každý z těchto zájemců očkuje.

Vakcíny jsou jim přidělovány dle metodického doporučení MZ ČR podle počtu pacientů zaregistrovaných v ISIN, kdy po centrálním schválení ze strany MZ ČR dostává souhlasný pokyn distributor a ten pak přímo komunikuje s praktickými lékaři. Dle dosavadních zkušeností ani sami praktičtí lékaři dopředu nevědí, který z nich obdrží vakcíny a v jakém počtu. Počty distribuovaných vakcín jednotlivým praktikům se tak mohou velmi lišit.

Ze systému očkování vypadává bohužel velká skupina imobilních osob, jejichž praktický lékař se do očkování nezapojil. „Tito zájemci o očkování mají právo požádat svého praktického lékaře o předepsání sanity, můžeme jim nabídnout i pomoc naší pečovatelské služby. Nicméně pokud převozu brání další překážky, je situace v tuto chvíli velmi komplikovaná, ale i v tomto případě se snažíme maximálně pomoci a tyto zájemce vedeme v patrnosti a hledáme pro ně řešení", dodává Vladimíra Ludková.

 


Autor: TZ, red

Praha 7 zajistila další vakcíny pro seniory

Včera v 07:13

Očkování 3. dávkou na Sedmičce probíhá u praktických lékařů a na Poliklinice Prahy 7. Radnice v tomto týdnu rozvezla do ordinací praktických lékařů 1000 vakcín Pfizer. Sloužit budou jako 3. dávka pro očkování seniorů a pacientů s chronickým onemocněním. 

S očkováním třetí dávkou vakcíny pomůže v domovech seniorů opět i mobilní očkovací tým

7. října 2021 v 11:28

Magistrát ve spolupráci s Českým červeným křížem a Městskou poliklinikou Praha obnovuje projekt a mobilní očkovací tým aktuálně znovu objíždí s vakcínami zařízení pro seniory. Cílem je zvýšit ochranu místních klientů, a to v co nejdřívějším termínu.

Voliči v karanténě s covidem-19 mohou v Praze hlasovat z auta, nebo přímo z domova

4. října 2021 v 09:05

Magistrát Prahy zajistil před blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR možnost několika zvláštních způsobů hlasování pro lidi v karanténě nebo pro ty, kteří se nakazili koronavirem.

Praha 1: V Nemocnici Na Františku se můžete registrovat k očkování

22. září 2021 v 08:45

Do Nemocnice Na Františku je možné se registrovat k podání 3. posilující dávky proti covidu-19. Registrace přes Centrální rezervační systém je možná až po uplynutí 8 měsíců od podání 2. dávky, nikoliv dříve.

Další články
Nahoru