dnes
Pondělí - oblacno
16°C
zítra
Úterý - zatazeno
20°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
14°C
Zpravodajství

V Praze 8 budou na desítkách místech umístěny kontejnery na tříděný odpad pod zem

V první etapě projektu zřídí Praha 8 celkem 23 podzemních kontejnerových stání. Realizace by měla být dokončena v průběhu roku 2018. Cena kontejnerů se pohybuje kolem 25 milionů korun bez DPH. Na tuto akci bude městská část žádat ministerstvo vnitra o dotaci, která umožňuje kofinancování až do výše 85 % způsobilých nákladů. Souběžně je připravována druhá etapa, v rámci níž by mělo být v Praze 8 zřízeno dalších zhruba 26 kontejnerových stání. Podzemní kontejnery nejsou žádnou novinkou, na svém území je má i městské části v centru metropole, Praha 1 a 2.

První z celkem pěti desítek kontejnerů se objeví například v Libni v ulicích Na Rokytce či Pivovarnická, v Karlíně v ulicích Křižíkova a Urxova, či V Nových Bohnicích.

„Zavedením podzemních kontejnerových stání nejen výrazně zlepšíme vzhled osmé městské části, ale zařadíme se také mezi moderní evropská města, kde se spuštění kontejnerů pod zem běžně používá již několik let,“ vysvětluje místostarosta Matěj Fichtner.

Systém podzemních kontejnerů je odbavován hydraulickým ovládáním a manipulací. Hydraulická ruka s kleštěmi na svozovém voze zdvihá a vyprazdňuje kontejnery do svozového auta. Výhodou kontejnerů je větší kapacita pro tříděný odpad. „Počítáme s instalací sady tří kontejnerů na tříděný odpad – sklo, papír a plast – případně se čtvrtým na tetrapak a kov,“ doplňuje informace Matěj Fichtner.

Slavnostní uvedení do provozu prvního dokončeného podzemního stanoviště v ulici Za Poříčskou bránou proběhne 19. října ve 14 hodin na Florenci v ul. Za Poříčskou branou. První svoz podzemního kontejneru se uskuteční 1. listopadu.


Další články
Nahoru