dnes
Neděle - zatazeno
-3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - oblacno
3°C
Zpravodajství

V Praze 8 budou na desítkách místech umístěny kontejnery na tříděný odpad pod zem

V první etapě projektu zřídí Praha 8 celkem 23 podzemních kontejnerových stání. Realizace by měla být dokončena v průběhu roku 2018. Cena kontejnerů se pohybuje kolem 25 milionů korun bez DPH. Na tuto akci bude městská část žádat ministerstvo vnitra o dotaci, která umožňuje kofinancování až do výše 85 % způsobilých nákladů. Souběžně je připravována druhá etapa, v rámci níž by mělo být v Praze 8 zřízeno dalších zhruba 26 kontejnerových stání. Podzemní kontejnery nejsou žádnou novinkou, na svém území je má i městské části v centru metropole, Praha 1 a 2.

První z celkem pěti desítek kontejnerů se objeví například v Libni v ulicích Na Rokytce či Pivovarnická, v Karlíně v ulicích Křižíkova a Urxova, či V Nových Bohnicích.

„Zavedením podzemních kontejnerových stání nejen výrazně zlepšíme vzhled osmé městské části, ale zařadíme se také mezi moderní evropská města, kde se spuštění kontejnerů pod zem běžně používá již několik let,“ vysvětluje místostarosta Matěj Fichtner.

Systém podzemních kontejnerů je odbavován hydraulickým ovládáním a manipulací. Hydraulická ruka s kleštěmi na svozovém voze zdvihá a vyprazdňuje kontejnery do svozového auta. Výhodou kontejnerů je větší kapacita pro tříděný odpad. „Počítáme s instalací sady tří kontejnerů na tříděný odpad – sklo, papír a plast – případně se čtvrtým na tetrapak a kov,“ doplňuje informace Matěj Fichtner.

Slavnostní uvedení do provozu prvního dokončeného podzemního stanoviště v ulici Za Poříčskou bránou proběhne 19. října ve 14 hodin na Florenci v ul. Za Poříčskou branou. První svoz podzemního kontejneru se uskuteční 1. listopadu.


Fotografická soutěž: Lípa – náš národní strom

Dnes ve 14:19

Hlavní město Praha v letošním jubilejním 100. roce vzniku Československé republiky podpořilo fotografickou soutěž o nejkrásnější lípu. Soutěž organizuje web Pražské stromy ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy a dalšími partnery. Je určena amatérským fotografům a jejím cílem je jednak...

V Praze 5 hořelo auto, příčinou požáru byla závada motoru

Včera ve 21:20

Požár osobního auta v Bošteckého ulici v Praze 5 likvidovali dnes hasiči ze smíchovské stanice pomocí tlakové vody a v dýchací technice. Požár, který způsobil škodu 20 000 korun, byl rychle lokalizován. „Příčinou byla technická závada v motorové části,“ uvedl mluvčí pražských hasičů...

Za web tlumočený pro neslyšící získala Praha 10 Zlatý erb

14. března 2018 v 19:34

Městská část Praha 10 každoročně získává ocenění v soutěži Zlatý erb, v rámci které porota hodnotí nejlepší elektronické služby krajů, měst a obcí. Desátá městská část letos získala dvojí ocenění – v kategorii „nejlepší elektronická služba“ si odnáší dokonce první místo, a to díky projektu pro...

Další články
Nahoru