dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Zpravodajství

V Praze 7 startuje pilotní projekt třídění odpadu v domech

Praha 7 zveřejnila na podzim minulého roku nabídku získat zdarma kontejnery na tříděný odpad přímo do domu. Do tohoto pilotního projektu se přihlásilo 132 domů. V těchto dnech jsou kontejnery do domů doručovány. Od začátku února začne jejich pravidelné vyvážení.  

S hlavním městem se navíc podařilo dohodnout častější vyvážení na šestnácti nejproblematičtějších místech, na kterých se pravidelně kupí odpad kolem kontejnerů. Praha 7 zároveň navázala spolupráci s Armádou spásy, která radnici poskytuje brigádníky z řad svých klientů. Ti se o sobotách a nedělích starají o úklid kolem všech kontejnerů na separovaný odpad.

Přes všední dny zde uklízí nasmlouvaná firma. O víkendu však úklid zajištěn nebyl. Často pak docházelo k tomu, že se odpadky hromadily mimo kontejnery, odkud se roznesly do okolí.

Pokud bude pilotní projekt úspěšný a občané budou této možnosti dostatečně využívat, radnice službu postupně rozšíří do všech domů v Praze 7. Vyřízení žádosti, přistavení i vyvážení kontejnerů je v rámci pilotního projektu „Kontejnery do domu“ zdarma.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru