dnes
Pátek - jasno
19°C
zítra
Sobota - jasno
15°C
pozítří
Neděle - zatazeno
12°C
Zpravodajství

V Praze 7 se snaží přivést k životu staré pumpy

V Praze 7 byla zatím provedena revize tří nevyužívaných pump – v ulici Veletržní, v parku v Tusarově ulici a na Ortenově náměstí u ulice Přívozní.

„Studny jsou funkční, radnice je nyní nechává vyčistit. Zub času také nahlodal pumpy samé i jejich mechaniku, ale náklady na opravu nejsou velké,“ informoval mluvčí radnice sedmé městské části Martin Vokuš.

Pokud si zprovozněné pumpy získají oblibu kolemjdoucích, pokusí se Praha 7 obnovit i další, občas již z ulic odstraněné pumpy. 

Zároveň s probíhající rekonstrukcí vodárenské věže na Letné se restauratéři zaměřili i na pumpu, která stojí před touto stavbu. „Kromě věže a přístavby bude upraven také okolní areál, kde dojde mimo jiné k rekonstrukci plotu či původní historické pumpy,“ potvrdil místostarosta Pavel Vyhnánek.


Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

Včera v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

Včera v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

17. října 2018 v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

15. října 2018 ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru