dnes
Úterý - skorojasno
5°C
zítra
Středa - zatazeno
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
3°C
Zpravodajství

V Praze 7 se snaží přivést k životu staré pumpy

V Praze 7 byla zatím provedena revize tří nevyužívaných pump – v ulici Veletržní, v parku v Tusarově ulici a na Ortenově náměstí u ulice Přívozní.

„Studny jsou funkční, radnice je nyní nechává vyčistit. Zub času také nahlodal pumpy samé i jejich mechaniku, ale náklady na opravu nejsou velké,“ informoval mluvčí radnice sedmé městské části Martin Vokuš.

Pokud si zprovozněné pumpy získají oblibu kolemjdoucích, pokusí se Praha 7 obnovit i další, občas již z ulic odstraněné pumpy. 

Zároveň s probíhající rekonstrukcí vodárenské věže na Letné se restauratéři zaměřili i na pumpu, která stojí před touto stavbu. „Kromě věže a přístavby bude upraven také okolní areál, kde dojde mimo jiné k rekonstrukci plotu či původní historické pumpy,“ potvrdil místostarosta Pavel Vyhnánek.


Z ulic začínajá mizet neoprávněná reklama

15. prosince 2018 v 10:26

Odbor hospodaření s majetkem magistrátu dosáhl úspěchu v letitém soudním sporu s reklamní společností euroAWK a její sesterskou společností ORIS. Na základě platných exekučních příkazů vydaných v listopadu tohoto roku již započaly práce na odstranění neoprávněných reklamních zařízení těchto...

Další články
Nahoru