Dnes Pátek - zatazeno 19°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 20°C
Pátek 12. 7. 2024
Svátek má Bořek
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Advent v Praze

Praha 7 zve na akce spojené s adventem

Praha 7 na počátku adventního období opět rozsvítí dva vánoční stromy. Ve středu 29. listopadu v 16 hodin se uskuteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Strossmayerově náměstí a ve středu 6. prosince v 16 hodin bude rozsvícen vánoční strom na Ortenově náměstí. Informovala o tom místostarostka Prahy 7 Hana Třeštíková (Praha 7 Sobě).  

Obě akce doprovodí hudební program a pro zahřátí zde bude připravena horká čokoláda pro děti a svařené víno pro dospělé. „Abychom omezili produkci jednorázových plastových kelímků, opět poprosíme návštěvníky, aby si s sebou přinesli vlastní hrnečky, což se již v minulém roce setkalo s velmi dobrou odezvou veřejnosti,“ sdělila Třeštíková. 

Společně se stromem na Strossmayerově náměstí bude rozsvícena také vánoční výzdoba několika hlavních ulic. Budou na území městské části adventní trhy? „Praha 7 adventní trhy přímo nepořádá, na našem území se trhy s vánoční tematikou tradičně konají v Holešovické tržnici nebo na Výstavišti,“ odpověděla místostarostka. 

„Kromě hudebního programu u rozsvícení vánočních stromů opět chystáme na závěr adventu Vánoční koncert v kostele sv. Antonína na Strossmayerově náměstí. Koncert se uskuteční ve středu 20. prosince od 19:.30 hodin. Na programu bude Česká mše vánoční od Jakuba Jana Ryby a další sváteční písně. Vstup je zdarma. 

Pro děti i dospělé pořádá Praha 7 v neděli 3. prosince od 15:15. do 17:15 hodin adventní program v malé sportovní hale na Výstavišti. Děti si zde budou moci zdarma zabruslit a připraven bude také doprovodný program s mikulášskou tematikou. 

Pro členy Klubu seniorů z Prahy 7 se chystá na pondělí 11. prosince předvánoční setkání s kulturním programem a pokračovat se bude také v tradici, kterou začala Praha 7 v roce 2020. Děti ze základních škol opět vyrábějí přání s osobním věnováním, která pak prostřednictvím radnice putují k členům sedmičkového Klubu seniorů, obyvatelům domů s pečovatelskou službou a dalším klientům Pečovatelského centra Praha 7. 

„Přes školy jsme dětem rozeslali křestní jména seniorů, kterým umíme přáníčka doručit. V minulých letech jsme od dětí dostali a dále rozeslali přes 1300 přání. Tato aktivita našich školáků je krásným příkladem toho, jak silné sousedské vztahy na Sedmičce máme. Věřím, že přáníčka udělají našim seniorům radost a třeba se podaří navázat i nová přátelství, která přetrvají,“ dodala místostarostka Prahy 7 Hana Třeštíková.


Autor: Alo

Nejkrásnější vánoční destinace světa? Podle amerického žebříku Praha

3. ledna 2024 ve 20:07

Česká metropole opět získala prvenství v americkém žebříčku nejkrásnějších vánočních míst na světě podle zpravodajského serveru U.S. News. Praha v něm předběhla evropské metropole Vídeň, Řím i Salcburk, lyžařský ráj Aspen nebo exotické Maledivy, které se umístily na...

Jakub Jan Ryba: Česká mše vánoční na Smíchově

24. prosince 2023 v 10:52

Koncert se koná v kostele sv. Václava na Smíchově, na Náměstí 14. října.

Kostel Pražského Jezulátka: Česká mše vánoční

24. prosince 2023 v 09:03

V kostele Panny Marie Vítězné a Pražského Jezulátka uslyšíte 25. prosince Českou mši vánoční. Karmelitská 15, Praha 1.

Hlavním nádražím v Praze zněla Rybova mše, uctila oběti střelby

24. prosince 2023 ve 04:43

Hlavním nádražím v Praze v sobotu opět zněla Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby. S ohledem na čtvrteční tragickou střelbu v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy hudebníci letos mimořádně zařadili také skladby Lacrimosa z Requiem Wolfganga Amadea Mozarta a Modlitba pro Martu, vypustili...

Praha 1 bude rozlévat rybí polévku

23. prosince 2023 v 18:21

Sváteční rozlévání rybí polévky na Štědrý den 24. prosince se uskuteční od 11 hodin na Kampě a od 14 hodin na Václavském náměstí. Akci organizuje Praha 1, rozlévání se zúčastní starostka Terezie Radoměřská, místostarostka Kateřina Klasnová, místostarosta Tomáš Heres, radní Ivana Antalová a a...

Dnes: Rybí polévka u Edenu

23. prosince 2023 v 09:27

Dnes bude Praha 10 před nákupním centrem Eden od 11:00 servírovat rybí polévku do poslední porce.

Petřínská půlnoční

23. prosince 2023 v 09:11

Půlnoční mše v kostele sv. Vavřince na Petříně 24. prosince ve 24 hodin.

Praha 18: Na Štědrý den pro Betlémské světlo

23. prosince 2023 v 07:50

Na Štědrý den budou od 10 do 14 hodin rozdávat skauti ze střediska Athabaska u Úřadu městské části Praha 18 Betlémské světlo.

Štědrý večer na Chodově: Osamělí lidé oslaví Vánoce ve Westfield Chodov

23. prosince 2023 v 05:06

Na Štědrý den v poledne uzavře Westfield Chodov své brány zákazníkům. Chodby obchodního centra se následně promění ve slavnostní společenskou místnost, ve které proběhne už šestý ročník charitativní akce Štědrý večer na Chodově. Ke štědrovečerní tabuli zde usednou lidé, kteří by jinak strávili...

Jarmark v Panské

21. prosince 2023 v 10:35

Tradiční jarmark ve čtvrtek 22. prosince od 10 hodin na půdě SPŠST v Panské.

Praha 1 zve na rybí polévku

20. prosince 2023 ve 21:47

Zástupci Prahy 1 budou v neděli 24. prosince na dvou místech v historickém centru rozdávat kolemjdoucím rybí polévku. Od 11 hodin na Kampě a od 14 hodin v horní části Václavského náměstí na trzích.

Další články
Nahoru