Dnes Sobota - obcasny-dest 16°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Praze 7 se letos dočká úprav několik ulic, prokoukne i Strossmayerovo náměstí
Aktuálně probíhá oprava tratě v oblasti Letenského náměstí. Foto: Dominika Brabcová / DPP

V Praze 7 se letos dočká úprav několik ulic, prokoukne i Strossmayerovo náměstí

V Praze 7 se v letošním roce odehrává velké množství prací v ulicích, které souvisejí především s modernizací železnice v úseku Bubny-Výstaviště a dalších přidružených projektů. V rámci realizace těchto akcí dochází také k dlouhodobě plánovaným úpravám dotčeného veřejného prostoru. O podrobnostech server Pražský patriot informoval mluvčí holešovické radnice Martin Vokuš. Komplikace v dopravě v současné době působí rekonstrukce tramvajové trati mezi Strossmayerovým náměstím a Hradčanskou.

K největším zásahům dochází v ulici Bubenská, kde probíhalo odstranění dosavadního železničního přejezdu a nyní navazuje výstavba nového železničního mostu. Souběžně zde probíhá rekonstrukce vodovodů a dalších inženýrských sítí a následovat budou úpravy celého uličního prostoru. Řešeny zde budou povrchy komunikací a chodníků, přibudou zde nové stromy, parkovací stání a opatření pro cyklodopravu. 

Další významné úpravy se týkají ulice Dukelských hrdinů, která je rovněž dotčena pracemi na nové železniční estakádě. „Aktuálně zde probíhají rekonstrukce vodovodů a v létě navážou opravy tramvajové trati a další rekonstrukce ulice. Řešeny zde budou nové zastávky a povrchy komunikací,“ sdělil mluvčí. 

Dojde také k úpravám přechodů na Strossmayerově náměstí. „Z ulice se stane pěkný městský bulvár s rozšířenými chodníky lemovaný na východní straně stromořadím, zastávka Strossmayerovo náměstí na severní straně bude připojena k chodníku a celá křižovatka bude postupně upravena primárně pro pěší, kterých je zde nejvíce,“ sdělil mluvčí.

Úpravy kolem estakády u Výstaviště se dotýkají také ulice Strojnická. Praha 7 aktuálně dokončuje koncepční studii, která řeší budoucí podobu ulice i širšího okolí. Tato studie byla letos projednána s občany na veřejném setkání a dokončena by měla být podle Vokuše zhruba do konce května. 

Kromě prací souvisejících s modernizaci železnice v Praze 7 probíhají také rekonstrukce sítí v ulici Korunovační (vodovod) a Nad Štolou (plynovod). Po dokončení prací dojde v těchto ulicích k úpravám povrchů. 

„Zároveň na našem území probíhají další lokální úpravy s cílem zvýšit bezpečnost těch nejzranitelnějších účastníků provozu, tedy chodců. V minulém týdnu byla zahájena realizace úprav křižovatky ulic Milady Horákové a Františka Křížka a ulice Varhulíkové v prostoru před mateřskou školou a vstupem do nově vznikajícího parku U Vody,“ řekl mluvčí.

V prostoru parku se také dokončuje další část cyklostezky mezi Stromovkou a Holešovicemi, která navazuje na loni otevřený úsek mezi Trojským mostem a mostem Barikádníků.  

Praha 7 není investorem výše uvedených akcí, nicméně se tradičně podílí na přípravě finální podoby ulic, která je pak průběžně realizována dle možností jednotlivých investorů. Některé úpravy jsou provedeny pouze v dočasném nestavebním řešení. 

„Typickým příkladem je křižovatka ul. Milady Horákové a Františka Křížka. Na celou ulici Františka Křížka městská část připravila projekt stavebních úprav a vydáno je již také stavební povolení. Magistrát Prahy bohužel na rekonstrukci ulice nepřidělil potřebné finanční prostředky,“ dodal mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš.


Autor: Karel Netolický

Praha 4 hledá členy do komise pro Eurovolby

Včera ve 14:47

Praha 4 uvítá na doplnění komisí pro Eurovolby 2024 nové zájemce o členství. Vhodné je i pro studenty 18+ a zdatnější seniory. Bydliště na Praze 4 není podmínkou.

Praha 13: Pomozte zajistit hladký průběh voleb

Včera v 10:46

Ve dnech 7. a 8. června proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební komise, které zajišťují průběh hlasování a následné sčítání hlasů, nejsou dosud plně obsazeny.

Hasiči zasahovali u převráceného návěsu

16. května 2024 ve 21:55

Ve čtvrtek 16. května od 18:45 hodin zasahovali hasiči ze dvou stanic v ulici Českobrodská v Praze 10. Převrátil se tam plně naložený návěs. Hasiči museli vyložit náklad před jeho vyproštěním.

Poslední rozloučení s Harapesem bude v Národním divadle

16. května 2024 v 18:25

Poslední rozloučení s tanečníkem a hercem Vlastimilem Harapesem, který zemřel ve středu ve věku 77 let, se uskuteční 27. května v poledne v Národním divadle (ND). Informoval o tom mluvčí ND Tomáš Staněk. Harapes, který byl dlouholetým baletním sólistou Národního divadla a později baletní soubor...

Nadační fond Dvojka srdcem opět nabízí příspěvek dětem na letní tábory

16. května 2024 v 07:19

S blížícím se obdobím letních prázdnin přichází Nadační fond Dvojka srdcem s nabídkou pomoci pro rodiny s dětmi, které si nemohou dovolit poslat děti na tábory.

Další články
Nahoru