dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
4°C
Advent v Praze

V Praze 7 proběhne již 12. ročník velké výstavy betlémů

V budově základní školy Korunovační v Praze 7 (vchod z ul. Sládkova 2) se v úterý 17. prosince od 10 hodin uskuteční veřejná vernisáž výstavy betlémů a dalších výrobků s vánoční tématikou s názvem „Betlémská hvězda“. Autory těchto výrobků jsou žáci mateřských, základních a středních škol ze sedmé a osmé městské části hl.m. Prahy.

Více než deset let výstava probíhala na půdě ZŠ T. G. Masaryka na Ortenově náměstí. Letošní ročník přichází s tradicí putovní výstavy. O přípravu a průběh výstavy se během letošního adventu starají učitelé a děti ze Základní školy Korunovační.

Letos se výstavy zúčastní žáci z 13 základních a mateřských škol z městských částí Praha 7 a 8. Přihlášeno je celkem 68 výrobků s vánoční tématikou, zhotovených nejrůznějšími technikami. Výstava betlémů a výrobků s vánoční tématikou bude doplněna o expozicí lamp a designových výrobků žáků 9. třídy, inspirovaných letošním ročníkem festivalu Designblok.

Ve čtvrtek 19. prosince od 14.30 do 16.30 hodin se v budově školy otevřou také vánoční trhy. Veřejnosti bude v tento den přístupná rovněž vánoční kavárna, která návštěvníkům nabídne kávu a domácí dorty.

Výstava Betlémská hvězda i expozice Designblok Korunka budou přístupny veřejnosti do čtvrtka 19. prosince od 8 do 20 hodin.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru