Dnes Sobota - oblacno 17°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 21°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Praze 7 jsou zajištěny dostatečné kapacity na další školní rok
Ilustrační foto: archiv Praha 7

V Praze 7 jsou zajištěny dostatečné kapacity na další školní rok

Holešovické radnici se i letos podaří umístit všechny děti z Prahy 7 do škol a školek. Uvedl to mluvčí sedmé městské části Martin Vokuš v reakci na probíhající vyhodnocování zápisů.

„Sledujeme statistiky, aktualizujeme demografickou studii, vyjednáváme s investory finance na školky a školy, připravujeme se na každý nový stavební projekt, který se v Praze 7 chystá. A každý rok si po zápisech oddechneme, že se nám díky tomuto enormnímu úsilí opět podařilo zajistit tolik potřebná místa pro prvňáčky, tříleté i mladší děti. Velkým problémem jsou teď kapacity středních škol, které zřizuje hlavní město. Snažíme se pomáhat i v této oblasti. Vyvíjíme tlak na to, aby přijímačky byly nastaveny spravedlivě pro všechny děti, a s hlavním městem aktuálně intenzivně řešíme možnosti posílení středních škol na území naší městské části,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský (Praha 7 Sobě).

Podle dat ze zápisů do základních škol v Praze 7 v září nastoupí 472 nových prvňáčků. Dalších 65 dětí bude docházet do přípravných tříd, které městská část zřídila již téměř u všech svých základních škol. Výsledky zápisů do mateřinek budou zveřejněny na konci května. Z aktuálních údajů vyplývá, že se podaří přijmout všechny nárokové děti ve věku 3 až 5 let, tedy zhruba 360 až 370 dětí.

„Průběžně otevíráme nové třídy a rozšiřujeme kapacity škol a školek, abychom se každoročně dokázali postarat o všechny děti našich rezidentů. Zároveň jsme se zaměřili na důslednou kontrolu spádové turistiky, aby kvůli účelovému přehlašování dětí z jiných městských částí nepřicházely o místa ve školách a školkách rodiny z Prahy 7. Předem jsme avizovali, že budeme po rodičích chtít čestná prohlášení, že zde dítě skutečně bydlí a nebylo k nám přihlášeno účelově. Nyní již lze zhodnotit, že se nám díky tomuto kroku podařilo spádové turistice ve velké míře úspěšně předejít,“ uvedla místostarostka Prahy 7 Hana Šišková (Praha 7 Sobě), která má na starosti školství a vzdělávání.

Městská část upozorňuje rodiče, že se po zveřejnění výsledků zápisů do školek může v jednotlivých případech stát, že se některé z dětí z kapacitních důvodů nedostanou do mateřské školy, kam byly přihlášeny. Tyto případy bude radnice dále se školkami řešit na základě aktuálně volných míst. Kapacity sedmičkových mateřských škol jsou připraveny na to, aby na konci prázdnin byly všechny nárokové děti umístěny.

„Zároveň se chystáme v září otevřít tři nové dětské skupiny, z nichž každá pojme 12 dětí. Tyto skupiny se v Praze 7 již velmi osvědčily a díky nim se městská část může postarat také o děti mladší tří let,“ doplnila Šišková.


Autor: Hla

Očkování zvířat osob bez domova

Dnes v 15:07

V areálu noclehárny Michle proběhne 22. května od 9 do 11:30 hodin již tradiční očkování zvířat osob bez domova.

Praha 4 hledá členy do komise pro Eurovolby

Včera ve 14:47

Praha 4 uvítá na doplnění komisí pro Eurovolby 2024 nové zájemce o členství. Vhodné je i pro studenty 18+ a zdatnější seniory. Bydliště na Praze 4 není podmínkou.

Praha 13: Pomozte zajistit hladký průběh voleb

Včera v 10:46

Ve dnech 7. a 8. června proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební komise, které zajišťují průběh hlasování a následné sčítání hlasů, nejsou dosud plně obsazeny.

Hasiči zasahovali u převráceného návěsu

16. května 2024 ve 21:55

Ve čtvrtek 16. května od 18:45 hodin zasahovali hasiči ze dvou stanic v ulici Českobrodská v Praze 10. Převrátil se tam plně naložený návěs. Hasiči museli vyložit náklad před jeho vyproštěním.

Poslední rozloučení s Harapesem bude v Národním divadle

16. května 2024 v 18:25

Poslední rozloučení s tanečníkem a hercem Vlastimilem Harapesem, který zemřel ve středu ve věku 77 let, se uskuteční 27. května v poledne v Národním divadle (ND). Informoval o tom mluvčí ND Tomáš Staněk. Harapes, který byl dlouholetým baletním sólistou Národního divadla a později baletní soubor...

Další články
Nahoru