Dnes Pondělí - jasno 23°C
Zítra Úterý - skorojasno 21°C
Pondělí 29. 5. 2023
Svátek má Maxmilián a Maxim
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
V Praze 7 jsou zajištěny dostatečné kapacity na další školní rok
Ilustrační foto: archiv Praha 7

V Praze 7 jsou zajištěny dostatečné kapacity na další školní rok

Holešovické radnici se i letos podaří umístit všechny děti z Prahy 7 do škol a školek. Uvedl to mluvčí sedmé městské části Martin Vokuš v reakci na probíhající vyhodnocování zápisů.

„Sledujeme statistiky, aktualizujeme demografickou studii, vyjednáváme s investory finance na školky a školy, připravujeme se na každý nový stavební projekt, který se v Praze 7 chystá. A každý rok si po zápisech oddechneme, že se nám díky tomuto enormnímu úsilí opět podařilo zajistit tolik potřebná místa pro prvňáčky, tříleté i mladší děti. Velkým problémem jsou teď kapacity středních škol, které zřizuje hlavní město. Snažíme se pomáhat i v této oblasti. Vyvíjíme tlak na to, aby přijímačky byly nastaveny spravedlivě pro všechny děti, a s hlavním městem aktuálně intenzivně řešíme možnosti posílení středních škol na území naší městské části,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský (Praha 7 Sobě).

Podle dat ze zápisů do základních škol v Praze 7 v září nastoupí 472 nových prvňáčků. Dalších 65 dětí bude docházet do přípravných tříd, které městská část zřídila již téměř u všech svých základních škol. Výsledky zápisů do mateřinek budou zveřejněny na konci května. Z aktuálních údajů vyplývá, že se podaří přijmout všechny nárokové děti ve věku 3 až 5 let, tedy zhruba 360 až 370 dětí.

„Průběžně otevíráme nové třídy a rozšiřujeme kapacity škol a školek, abychom se každoročně dokázali postarat o všechny děti našich rezidentů. Zároveň jsme se zaměřili na důslednou kontrolu spádové turistiky, aby kvůli účelovému přehlašování dětí z jiných městských částí nepřicházely o místa ve školách a školkách rodiny z Prahy 7. Předem jsme avizovali, že budeme po rodičích chtít čestná prohlášení, že zde dítě skutečně bydlí a nebylo k nám přihlášeno účelově. Nyní již lze zhodnotit, že se nám díky tomuto kroku podařilo spádové turistice ve velké míře úspěšně předejít,“ uvedla místostarostka Prahy 7 Hana Šišková (Praha 7 Sobě), která má na starosti školství a vzdělávání.

Městská část upozorňuje rodiče, že se po zveřejnění výsledků zápisů do školek může v jednotlivých případech stát, že se některé z dětí z kapacitních důvodů nedostanou do mateřské školy, kam byly přihlášeny. Tyto případy bude radnice dále se školkami řešit na základě aktuálně volných míst. Kapacity sedmičkových mateřských škol jsou připraveny na to, aby na konci prázdnin byly všechny nárokové děti umístěny.

„Zároveň se chystáme v září otevřít tři nové dětské skupiny, z nichž každá pojme 12 dětí. Tyto skupiny se v Praze 7 již velmi osvědčily a díky nim se městská část může postarat také o děti mladší tří let,“ doplnila Šišková.


Autor: Hla

V Praze 11 zasedne kontrolní výbor, radnice zveřejnila program

25. května 2023 v 10:44 | Aktualizováno 24. května 2023, 10:44

Jednání kontrolního výboru jedenácté městské části je veřejné, koná se ve středu dne 31. května od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova v budově Úřadu MČ Praha 11.

Na protidrogové programy ve školách dá Praha 18 letos 75 tisíc korun

25. května 2023 v 08:37

V rámci primární protidrogové prevence osmnáctá městská část podporuje jednotlivé školy příspěvky na protidrogové programy podle individuálního výběru základními nebo mateřskými školami. Pro letošní rok je v rozpočtu počítáno s částkou 75 tisíc korun. Informovala o tom místostarostka Prahy...

Jednání Komise pro kulturu a spolky RMČ Praha 11

24. května 2023 v 07:01

Komise pro kulturu a spolky v Praze 11 se bude mimo jiné věnovat nabídce Letního putovního kina, akcím a výstavám na radnici nebo literární soutěži O zlatý klíč. Jednání komise pro kulturu a spolky je veřejné. Koná se ve čtvrtek dne 25. května od 17:30 hodin v kanceláři vedoucího odboru školství a...

Další články
Nahoru