Dnes Pátek - jasno 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 23. 4. 2021
Svátek má Vojtěch
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.

V Praze 7 je měřící stanice kvality ovzduší

Instalována byla v ulici Argentinská nedaleko budovy Obvodního ředitelství městské policie Praha 7. 

„V Praze 7 jsme se pustili do podrobného zkoumání stavu ovzduší. Vzhledem k tomu, že u nás v posledních letech oficiální měřící stanice nebyla, chceme vědět, jak na tom naše městská část je. Data přitom nebudeme čerpat pouze z jednoho místa. Aktuálně spolupracujeme s ČVUT na instalaci čidel v blízkosti škol a dětských hřišť. Další spolupráce probíhá také s Přírodovědeckou fakultou UK. Její studenti během šesti měsíců minulého roku zrealizovali několik měření v různých částech Sedmičky,“ řekl radní Prahy 7 pro oblast životního prostředí a péče o veřejný prostor Jiří Knitl.

Praha 7 loni navázala spolupráci s Laboratoří pro studium kvality ovzduší Přírodovědecké fakulty UK. Studenti laboratoře uskutečnili během šesti měsíců sérii měření na území Prahy 7 s cílem identifikovat lokální zdroje znečištění ovzduší. Sebraná data škola v současné době vyhodnocuje. Praha 7 ve spolupráce s ČVUT zároveň umísťuje čidla v blízkosti škol a dětských hřišť. Instalováno bude celkem 10 čidel, která budou po dobu jednoho roku v exponovaných místech, kde se často pohybují děti, měřit znečištění, prašnost, ale třeba také vlhkost nebo teplotu.

„Nechali jsme si také zpracovat uhlíkovou stopu naší městské části, která sleduje, jaké množství skleníkových plynů je vypouštěno následkem lidské činnosti do ovzduší. Díky všem uvedeným aktivitám budeme disponovat přesnými průběžnými údaji o kvalitě ovzduší na našem území a největších zdrojích znečištění. Ty pak budeme moci využít při plánování rozvoje městské části a péči o veřejný prostor. Řadu opatření podnikáme již nyní, snižujeme například energetickou náročnost budov v naší správě prostřednictvím energetického managementu a modernizace objektů. Naplňujeme tak svůj klimatický závazek v návaznosti na vyhlášený stav klimatické nouze,“ doplnil Jiří Knitl.
Loupežné přepadení v metru na Náměstí Republiky

Včera v 16:45

Začátkem dubna po deváté hodině večerní projížděla trojice kriminalistů ulicemi metropole a na Náměstí Republiky si všimla skupinky mladých mužů, kteří výrazně gestikulovali na jiného muže, křičeli a byli agresivní. Mladíka drželi za bundu a ten se jim snažil...

Letošní Den Země slaví Praha online

Včera v 11:33

Celá planeta si dnes, 22. dubna, připomíná Den Země. Miliarda lidí znovu upozorní především na dopady chování člověka na životní prostředí a na další klíčová témata ochrany životního prostředí současnosti. 

Dnes slavíme Den Země, můžete soutěžit o Soda Stream

Včera v 10:51

V rámci oslav Dne Země připravila Veolia soutěž o přístroj Soda Stream. Stačí si tipnout, kolik litrů vody dodá denně do Prahy největší úpravna vody Želivka.

Přemýšlíte o vlastním chovu včel? Můžete to zkusit a pronajmout si včelín

Včera v 10:02

Od května začne v ekocentru Prales fungovat nová komunitní včelnice. Máte-li zájem pustit se do včelaření, můžete si jeden z úlů se včelstvem v produkční síle pronajmout a osobně si vyzkoušet, jak taková péče o včely vypadá.

Zastupitelé drželi minutu ticha za oběti ruské agrese

Včera v 08:52

Již 26. jednání pražského zastupitelstva v tomto volebním bylo dnes ráno zahájeno minutou ticha za oběti ruské agrese.

Praha 13 umístila kontejner na uhynulé ptactvo

Včera v 07:53

Na základě Nařízení Státní veterinární správy ČR k preventivnímu zamezení šíření nebezpečné nákazy ptačí chřipky radnice pro případnou potřebu umístila u hasičské zbrojnice v Tlumačovské ulici 2747/28 na Velké Ohradě kontejner na uhynulé ptactvo.

Praha 15 schválila pomoc spolkům

Včera v 07:06

Rada městské části minulý týden na svém jednání schválila návrh Výboru volnočasových aktivit a vnějších vztahů na vyhlášení dotačního programu na úhradu neinvestičních nákladů spolků, které působí v MČ Praha 15.

Centrem Prahy prošel pochod na podporu vězněného Navalného

21. dubna 2021 ve 23:03

Historickým centrem Prahy dnes prošel protestní pochod nazvaný Společně proti diktaturám.

Javor rostoucí v Anenském trojúhelníku se nakonec kácet nebude

21. dubna 2021 ve 22:47

Praha 1 plánovala při úpravách takzvaného Anenského trojúhelníku (parčík u Smetanova nábřeží vedle Pachtova paláce) pokácet javor, čímž by se uvolnila cesta pro budoucí zpřístupnění takzvaného čapadla (podchod pod vozovkou). Dnes večer radnice oznámila, že od kácení...

V sobotu se Praha 2 připojí k celorepublikové sbírce potravin

21. dubna 2021 v 19:42

Praha 2 se letos vůbec poprvé připojí k celorepublikové sbírce potravin, která proběhne v sobotu 24. dubna. Obyvatelé Prahy 2 tak budou moci do sbírky přispět přímo na náměstí Míru. 

Při požáru bytu v Praze 5 hasiči zachránili 4 osoby a psa

21. dubna 2021 v 18:26

Dvě jednotky pražských hasičů zasahovaly dnes krátce po 15. hodině v Lidické ulici v Praze 5. Hořelo v bytě ve druhém patře činžovního domu.

V Ruzyni zítra nepoteče voda

21. dubna 2021 v 18:19

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na 22. dubna. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Florenc 21. Mezinárodní soutěž, do které se může zapojit veřejnost

21. dubna 2021 v 18:15

Okolí autobusového nádraží na Florenci projde v budoucnu zásadní proměnou. Na konci března vyhlásili většinoví majitelé pozemků, ČSAD Praha holding a Masaryk Station Development, společně s hlavním městem Prahou mezinárodní urbanistickou soutěž, která přinese návrh na možnou podobu lokality již...

Praha spustila webovou aplikaci s daty o veřejných zakázkách

21. dubna 2021 v 18:10

Praha začátkem dubna udělala krok v oblasti průhlednějšího nakládání s veřejnými prostředky. Stala se prvním městem v Česku, které uživatelsky přívětivou a interaktivní formou zveřejňuje podrobné informace o zadávaných veřejných zakázek.

Další krátké zprávy
Nahoru