Dnes Středa - zatazeno 25°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 29°C
Středa 29. 6. 2022
Svátek má Petr a Pavel
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V Praze 7 budou společně kandidovat Zelení a hnutí STAN
Společnou kandidátku poveden současný zastupitel za STAN Lukáš Tůma (uprostřed). Foto: STAN/Zelení

V Praze 7 budou společně kandidovat Zelení a hnutí STAN

V podzimních komunálních volbách budou v Praze společně kandidovat hnutí STAN a Strana zelených, která je součástí současné koalice s Prahou 7 Sobě a Piráty. STAN před čtyřmi lety kandidoval společně s TOP 09 a je v opozici.

„Dohodli jsme se. V podzimních komunálních volbách spojíme na sedmičce síly,“ uvedly na sociálních sítích ve společném prohlášení STAN a Zelení Praha 7. 

Koaliční kandidátku povede současný zastupitel STAN Lukáš Tůma, dvojkou je současný radní Prahy 7 ze Zelené Ondřej Mirovský, trojkou Jana Jebavá, čtyřkou Petr Koldinský, pětkou Marie Sehnalová, šestkou Miloslav Mejzlík. 

„Chceme udržitelnou čtvrť pro všechny generace, čtvrť připravenou na nové výzvy, přívětivou ke všem svým obyvatelům a obyvatelkám,“ uvedla koalice. 

Ve volbách před čtyřmi lety vyhrálo v Praze drtivým způsobem uskupení kolem starosty a pražského zastupitele Jana Čižinského. Praha Sobě 7 získala 55,5 procenta odevzdaných hlasů, což znamenalo zisk osmnácti mandátů z devětadvaceti. 

I když Praha 7 Sobě nepotřebovala koaličního partnera, ve vedení městské části spolupracuje se Zelenými a Piráti, kteří kandidovali společně a získali tři mandáty. 

Do zastupitelstva se dostala ještě koalice ODS, Svobodných a Strany soukromníků ČR, která má čtyři mandáty. Hnutí ANO má dva, stejně jako Spojené síly pro Prahu 7 (TOP 09 a STAN). 

Volby do pražského zastupitelstva a zároveň do zastupitelstev městských částí se budou konat letos 23. a 24. září.


Autor: Jan Puci

Piráty v Praze 6 povede do voleb advokát Ondřej Vykoukal

12. června 2022 v 18:03

Piráti z Prahy 6 ve čtvrtek otevřeli kampaň do komunálních voleb a také do Senátu. Představili svoje priority pod heslem 6 + 1 pro Šestku a také své přední kandidátky a kandidátky na radnici. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí pražských Pirátů Michal Polák. 

Koalici ČSSD a hnutí Budoucnost povede ve volbách v Praze 3 exministr Petříček

6. června 2022 ve 23:11

Nově vzniklá koalice ČSSD a hnutí Budoucnost s názvem „Praha 3 pro všechny” dnes zahájila na žižkovském nákladovém nádraží volební kampaň. Hlavním cílem koalice je pomoci obyvatelům městské části s dopady ekonomické krize a růstem cen a životních nákladů, ale také bránit Žižkov, Jarov a Vinohrady...

Hlaváček a Rakušan budou diskutovat s občany u čapadla Hollar

24. května 2022 v 10:32

Ve středu 25. května se od 18 hodin uskuteční na vltavském břehu u čapadla Hollar (Smetanovo nábřeží, Praha 1) diskuse s občany nad aktuálními politickými tématy. Diskutovat a na otázky příchozích budou odpovídat 1. náměstek primátora a lídr kandidátky hnutí STAN pro podzimní volby do pražského...

Další články
Nahoru