Dnes Středa - skorojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 25°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
V Praze 7 budou společně kandidovat Zelení a hnutí STAN
Společnou kandidátku poveden současný zastupitel za STAN Lukáš Tůma (uprostřed). Foto: STAN/Zelení

V Praze 7 budou společně kandidovat Zelení a hnutí STAN

V podzimních komunálních volbách budou v Praze společně kandidovat hnutí STAN a Strana zelených, která je součástí současné koalice s Prahou 7 Sobě a Piráty. STAN před čtyřmi lety kandidoval společně s TOP 09 a je v opozici.

„Dohodli jsme se. V podzimních komunálních volbách spojíme na sedmičce síly,“ uvedly na sociálních sítích ve společném prohlášení STAN a Zelení Praha 7. 

Koaliční kandidátku povede současný zastupitel STAN Lukáš Tůma, dvojkou je současný radní Prahy 7 ze Zelené Ondřej Mirovský, trojkou Jana Jebavá, čtyřkou Petr Koldinský, pětkou Marie Sehnalová, šestkou Miloslav Mejzlík. 

„Chceme udržitelnou čtvrť pro všechny generace, čtvrť připravenou na nové výzvy, přívětivou ke všem svým obyvatelům a obyvatelkám,“ uvedla koalice. 

Ve volbách před čtyřmi lety vyhrálo v Praze drtivým způsobem uskupení kolem starosty a pražského zastupitele Jana Čižinského. Praha Sobě 7 získala 55,5 procenta odevzdaných hlasů, což znamenalo zisk osmnácti mandátů z devětadvaceti. 

I když Praha 7 Sobě nepotřebovala koaličního partnera, ve vedení městské části spolupracuje se Zelenými a Piráti, kteří kandidovali společně a získali tři mandáty. 

Do zastupitelstva se dostala ještě koalice ODS, Svobodných a Strany soukromníků ČR, která má čtyři mandáty. Hnutí ANO má dva, stejně jako Spojené síly pro Prahu 7 (TOP 09 a STAN). 

Volby do pražského zastupitelstva a zároveň do zastupitelstev městských částí se budou konat letos 23. a 24. září.


Autor: Jan Puci
Další články
Nahoru