dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C

V Praze 7 bude zahájena Senior akademie zaměřená na bezpečnost a prevenci

Od 2. října do 18. prosince pořádá městská část Praha 7 ve spolupráci s Městskou policií hl. m. Prahy vzdělávací cyklus v oblasti prevence kriminality Senior akademie 2013. Cyklus je zaměřen na vzdělávání občanů v oblasti ochrany života, zdraví a majetku prostřednictvím odborných přednášek. Ty se uskuteční každou středu od 14:00 hodin do 16:00 hodin v zasedací místnosti č. 225 v budově Úřadu městské části Praha 7.

„Cílem senior akademie je naučit především seniory a zdravotně či tělesně hendikepované občany předcházet trestné činnosti. Na přednáškách se dozví, jak se v krizových situacích zachovat, jak si v případě potřeby přivolat pomoc a mnoho dalšího,“ uvedl radní MČ Praha 7 Jaroslav Kopecký.

V rámci Senior akademie 2013 se lze zdarma zúčastnit celkem 12 seminářů, přednášet budou zástupci Městské policie hl. m. Prahy a zaměří se na tato témata: prevence osobního bezpečí, zabezpečení majetku, bezpečnost seniorů v provozu metropole, základy právního vědomí, kriminalistika jak ji neznáte, mimořádné události, základy první pomoci, požární ochrana, domácí násilí, senioři versus podvodníci, chov psů na území hl. m. Prahy.

Účastníci Senior akademie získají nejen praktické informace o tom, jak mohou přispět k osobnímu bezpečí a k ochraně svého majetku, ale čeká je také exkurze do Muzea Policie ČR, do Centrálního operačního střediska Městské policie hl. m. Prahy a do Psího domova v Troji. Obdrží také předměty k zabezpečení bytu a domu, osobní alarm a různé informační materiály. To vše zcela zdarma.

Odborné přednášky se uskuteční každou středu od 2. října do 18. prosince od 14:00 hodin do 16:00 hodin v zasedací místnosti č. 225 v budově Úřadu městské části Praha 7, nábř. Kpt. Jaroše 1000, Praha 7.


Praha 6: Vánoční režim parkování

Dnes v 11:44

Během víkendů 23. – 24. prosince a 30. – 31. prosince bude parkování v celé Praze 6 zdarma.

Přijďte si zabruslit! Veřejné bruslení v Praze 5 začíná v sobotu 23. prosince

Dnes v 11:34

Radnice Prahy 5 zve děti i dospělé na bruslení, které v sobotu 23. prosince v 10 hodin zahájí zástupce starosty Prahy 5 Lukáš Herold.

Betlémské světlo je k dispozici ve foyer Nové radnice

Dnes v 10:40

Plamínek Betlémského světla již plane ve foyer Nové radnice na Mariánském náměstí. Z katedrály sv. Víta ho přivezla náměstkyně pražské primátorky Eva Kislingerová a radní Jan Wolf. Pro Betlémské světlo si mohou lidé přijít ode dneška až do 6. ledna.

Vánoce v PVK: Desítky lidí zajistí provoz, zákaznické centrum má kratší otevírací dobu

Dnes v 10:08

Pražské vodovody a kanalizace zajistí o vánočních svátcích a na přelomu roku bezproblémovou a plynulou dodávku pitné vody i odvádění odpadních vod. Ve svátečním období dojde k úpravě provozu Zákaznického centra v Dykově ulici.

Vánoční besídka Běžecké školy Prahy 4

Dnes v 09:59

Po klasickém čtvrtečním tréningu běžecké školy ve Žlutých lázních, který bude již 192. v pořadí, čeká na běžce posezení v Pivovarské restauraci Dvorce

Literární večer: Vánoce ať jsou hlavně veselé!

Dnes v 09:06

Městská část Praha 3 zve na literární večer „Vánoce až jsou hlavně veselé!“. Představení se koná ve středu 20. prosince od 18 hodin v Kulturním centru Vozovna.

Praha 2: Třetí Adventní koncert v kostele

Dnes v 08:20

Ve čtvrtek 21. prosince uslyšíte poslední ze tří koncertů, které připravila na adventní čas radnice Prahy 2 pro posluchače zdarma.

Rybovka 2017 v Písecké bráně

Dnes v 07:59

V úterý 19. prosince v 16 hodin si můžete poslechnout tradiční Českou Rybovu mši vánoční v provedení VOŠP, SOŠP a gymnázia Evropská a naladit se tak na blížící se Vánoce.

Rybovka před Týnským chrámem

Dnes v 07:46

Tradiční provedení Rybovy mše vánoční v rámci mše svaté na Štědrý den 24. prosince od 16:30 hodin v Chrámu Matky Boží před Týnem v Praze.

Rybova mše vánoční na Vánočních trzích na Jiřáku

Dnes v 07:32

Česká mše vánoční v podání členů orchestru a sboru Národního divadla se sólisty Barborou Řeřichovou, Michaelou Kapustovou, Alešem Brisceinem, Svatoplukem Semem v sobotu 23. prosince od 16 do 17 hodin.

Dnes bude odhalena lavička Ferdinanda Vaňka

Dnes v 07:23

V 15 hodin před budovou Národní technické knihovny Ondřej Kolář, starosta Prahy 6 a Michael Žantovský, výkonný ředitel Knihovna Václava Havla odhalí lavičku Ferdinanda Vaňka.

Rybovka na Hlaváku 2017

Dnes v 07:00

Všichni, kdo si chtějí „Českou mši vánoční“ zahrát, zazpívat nebo jen poslechnout jsou zváni 23. prosince od 13 do 14:30 hodin do vstupní haly nádraží, severní část.

Setkání maminek z Prahy 1

Včera v 18:58

Mama Klub Prahy 1, nový klub určený pro maminky z této městské části, začíná ve čtvrtek 11. ledna 2018 od 15 hodin.

Prezidentští kandidáti donesou večer velké srdce na Hrad

Včera v 10:16

Dnes večer se uskuteční večerní pochod s prezidentskými kandidáty s názvem Srdce na Hrad. Shromáždění začíná v neděli 17. prosince v 17 hodin na Palachově náměstí.

Další krátké zprávy
Nahoru