Dnes Pátek - zatazeno 12°C
Zítra Sobota - oblacno 8°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
V Praze 6 začaly přípravy na stavbu školky ve Vokovicích
MŠ Vokovická. Zdroj vizualiazace: ATELIER SEVER s.r.o. / Ing. arch. Štěpán Matoušek MSc.

V Praze 6 začaly přípravy na stavbu školky ve Vokovicích

Zahradními úpravami a nezbytným kácením dřevin začala připravovaná výstavba nové budovy mateřské školy ve Vokovicích, díky které v příštím roce přibydou další místa pro předškolní vzdělávání. 

Novostavba MŠ Vokovická nabídne čtyři třídy o celkové kapacitě 100 dětí. Školka má moderně navržený interiér s prostornou pobytovou střešní terasou, společný prostor pro tvořivou činnost a pohybové aktivity.

Součástí výstavby bude i kompletní revitalizace zahrady, která bude vybavena zajímavými herními prvky. Počítá se s vysazením 18 stromů, 81 keřů a 115 popínavých rostlin, které budou stejně jako zahrada zavlažovány ze zachytávané dešťové vody.

„Touto novostavbou vytváříme kapacitně nová místa ve školce, která je v rámci Prahy 6 nesmírně oblíbená, zaměřená na pedagogiku podle Marie Montessori, což je u rodičů velice vítaná vzdělávací alternativa,“ říká místostarostka pro školství Mariana Čapková (Praha 6 Sobě).

V rámci výstavby oplocení nového objektu dojde k přeložce stávající trafostanice situované u ulice Vokovická, čímž dojde k navýšení parkovacích stání o šest míst.


Autor: Cen

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

Dnes v 11:21

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

Začala revitalizace jeslí v ulici Jakutská, práce potrvají rok

Včera ve 20:30

Praha 10 zahájila rekonstrukci budovy Střediska služeb pro děti a rodiče – Dětské skupiny v ulici Jakutská. Na místě bude probíhat celková rekonstrukce objektu a realizace by měla být dokončena za 12 měsíců. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

22. března 2023 v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru