Dnes Neděle - prehanky-dest 10°C
Zítra Pondělí - polojasno 10°C
Neděle 25. 9. 2022
Svátek má Zlata
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

V Praze 6 vznikne centrum pro seniory. Návrh nové podoby vzejde z architektonické soutěže

Praha vypisuje architektonickou soutěž na rekonstrukci objektu v Praze 6. V něm vznikne moderní centrum pro seniory, které nabídne širokou paletu služeb, od pobytových až po volnočasové.

Seniorské bydlení s péčí a dalšími službami bude sídlit v objektu na Praze 6, který je posledních třináct let prázdný. Stavba z roku 1924 sloužila původně jako sociální bydlení pro ženy, později fungovala jako Domov pro seniory Elišky Purkyňové.

Objekt je situován přímo u výstupu z metra stanice Dejvická na trase A a skládá se ze tří samostatných domů, které tvoří vlastní ulici Šolínova a uzavírají tak blok obytných domů ohraničených ulicemi Evropská, Studentská a Zikova. Trojdomí bude zrekonstruováno podle návrhu, který bude vybrán v architektonické soutěži.

„Dnešním dnem se píše nová historie Domova pro seniory Elišky Purkyňové, tedy tří objektů zvaných trojdomí Šolínova. Budova se stane součástí sociálních služeb, které zajišťují komplexní péči o seniory a jejich rodiny, které poskytujeme již ve dvou budovách ve Cvičebné ulici a v ulici Thákurova. Prostory trojdomí nabídnou celodenní péči a odlehčovací službu rozmanitého typu a nedílnou součástí budou prostory pro společná setkávání. Areál trojdomí by měl být po rekonstrukci flexibilní, aby vyhověl i mimořádným situacím. Těším se na návrhy architektů, protože domy jsou inspirující a návrhy přinesou jistě mnohá zajímavá řešení. Mým přáním je vytvořit domov plný pohody a porozumění. Zakladatelka domova Eliška Purkyňová je pro nás velikým vzorem a cítíme povinnost v jejím díle pokračovat,“ říká ředitelka Domova pro seniory Elišky Purkyňové Eva Kalhousová.


Autor: TZ, red

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

Včera v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru