Dnes Čtvrtek - jasno 1°C
Zítra Pátek - skorojasno 3°C
Čtvrtek 9. 2. 2023
Svátek má Apolena
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
V Praze 6 testují parkovací místa pro motorky, sdílená kola i koloběžky
Jedna z nových parkovacích ploch pro motorky, kola a koloběžky. Foto: P6

V Praze 6 testují parkovací místa pro motorky, sdílená kola i koloběžky

Praha 6 prozatím v Dejvicích a Bubenči zkušebně vyznačila parkovací místa pro motorky. Městská část o tom informovala na sociálních sítích

„Jde o málo využívané plochy či slepá ramena chodníků a vozovek, nerušila se kvůli tomu parkovací místa pro auta a také jsme prověřovali, zda nebudou zaparkované motorky bránit v průjezdu kočárků, invalidních vozíků nebo aby nepřekážely v chůzi slabozrakým,“ sdělila radnice. 

Vyznačená místa lze využít nejen k parkování soukromých dopravních prostředků, ale odstavit tu lze i sdílená kola a koloběžky. 

Aktuální seznam nových parkovacích lze najít v geoportálu na adrese gis.praha6.cz v sekci doprava v záložce parkovací místa pro jednostopé dopravné prostředky.


Autor: red

Další zastávky v Praze 4 získají nové přístřešky

25. ledna 2023 ve 12:25

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) pokračuje v Praze 4 v obměně přístřešků na tramvajových zastávkách. Během uplynulého víkendu byla vyměněna zastávka Palouček na Táborské ve směru k Nuselské radnici a příští víkend, 28. ledna, přijde na řadu zastávka ve směru Pražské...

TSK využila teplého počasí. Za první lednové týdny opravila přes sedm a půl tisíce výtluků

23. ledna 2023 v 10:55

Mrazivé počasí v první polovině prosince s následnou rychlou oblevou poškodilo na řadě míst vozovky tak, že by bez provizorní opravy musela být snižována rychlost nebo jinak omezována doprava, a to zejména na hlavních tazích, kde jezdí i MHD.

Samoobslužné bezhotovostní jízdenkové terminály jsou v provozu ve všech autobusech DPP

23. ledna 2023 v 10:14

Cestující na všech městských linkách provozovaných Dopravním podnikem hl. m. Prahy (DPP) si mohou zakoupit jízdenky bezhotovostně prostřednictvím samoobslužných terminálů. DPP jich od podzimu nainstaloval 1200 kusů do všech svých autobusů, elektrobusů a trolejbusů. 

Zlíchovský tunel bude ve středu uzavřen

22. ledna 2023 v 11:53

Od 25. ledna do 26. ledna bude v noci od 23 do 5 hodin uzavřen západní tubus A (směr Barrandovský most) a druhý tubus bude jednosměrný v původním směru.

Nehoda auta, tramvaje a sypače zablokovala Argentinskou

21. ledna 2023 ve 21:43

V sobotu 21. ledna po 13 hodině zasahovali hasiči u nehody osobního automobilu, tramvaje a posypového vozu v Argentinské ulici. Událost se obešla bez zranění a hasiči na místě provedli protipožární opatření.

Další články
Nahoru