dnes
Pátek - jasno
15°C
zítra
Sobota - jasno
17°C
pozítří
Neděle - polojasno
17°C
V Praze 6 se rýsuje koalice KLID, ODS a STAN. Starostou zůstane Kolář
Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář bude pravděpodobně ve funkci pokračovat. Foto: TOP 09

V Praze 6 se rýsuje koalice KLID, ODS a STAN. Starostou zůstane Kolář

V Praze 6 uspělo ve volbách do zastupitelstva městské části šest uskupení z 11 kandidujících. Koalici KLID, která je složena z TOP 09 a KDU-ČSL, podpořilo 19,94 procenta voličů, kandidátku ODS pak 19,53 procenta. Obě uskupení obsadí shodně deset křesel v pětačtyřicetičlenném zastupitelstvu. V Praze 6 přišlo k volbám 52,4 procenta voličů, před čtyřmi lety to bylo 43,93 procenta. Výsledky zveřejnil na webu Český statistický úřad.

Na třetím místě skončili Piráti, za zisk 19,53 procenta hlasů berou devět mandátů. STAN byli čtvrtí, získali 13,76 procenta hlasů a sedm mandátů.

Do zastupitelstva Prahy 6 se dostalo ještě hnutí ANO, má 6 mandátů (zisk 11,94 procenta hlasů). Poslední, kdo uspěl ve volbách, jsou Zelení. Zisk 7,15 procenta představuje 3 mandáty. Ze zastupitelstva vypadli komunisté i sociální demokraté.

V uplynulém volebním období se jednou změnila koalice. Z původní koalice TOP 09, ANO, STAN, KDU-ČSL a Zelených byli po neshodách v listopadu 2015 odvolání místostarostka pro dopravu Petra Kolínská a radní pro životní prostředí Antonín Nechvátal (oba Zelení). Zelení následně přešli do opozice. Starostou zůstal Ondřej Kolář (TOP 09).

Ten bude pravděpodobně starostou i v následujících letech. Měl by vést koalici KLID, ODS a STAN, která se zatím jeví jako nejpravděpodobnější. „Voliči rozdali karty a dali signál, že by Praha 6 měla jít středopravým proudem, který reprezentuje KLID, ODS a STAN. Už jsme se setkali a deklarovali zájem jít do koalice, byť jsme teprve na začátku. Ale není důvod otálet, na 1. listopadu máme svoláno ustavující jednání zastupitelstva,“ uvedl Ondřej Kolář, lídr kandidátky koalice KLID. „Jako vítěz voleb budeme chtít mít post starosty, zdá se, že ODS a STAN s tím nemají problém,“ dodal.
 


Praha 13: Nechceme pro občany další zátěž, daň z nemovitosti u nás neporoste

Dnes ve 13:27

Pražští zastupitelé včera schválili úpravy vyhlášky, která umožní zvýšit daň z obytných nemovitostí pro výpočet daně. V Praze 1, 3, 7, 8, 10, 11 a 12 se daň fakticky zdvojnásobí. Naopak například v Praze 2, 4, 5, 9, 13 se daň zvyšovat nebude.

Maratonci z magistrátu: Budou zastupitelé jednat do noci? Možná, jen program schvalovali čtyři hodiny

Včera v 15:39

Dnes ráno v půl deváté se pražští zastupitelé sešli k prvnímu jednání po letní pauze. Ani vidina více než padesáti bodů, kterými se mají zabývat, je nepřinutila ke kvapíku. Jen o programu diskutovali celé dopoledne. 

Celé znění usnesení zastupitelstva Prahy 6 k pomníku maršála Koněva

12. září 2019 v 18:58

Zastupitelstvo Prahy 6 dnes rozhodlo o dalším nakládání s pomníkem maršála Koněva a přijalo usnesení poměrem hlasů 33 pro, 1 proti (6 zdrželo, 5 nehlasovalo). Podpora pro toto usnesení byla napříč politickým spektrem.

Další články
Nahoru