dnes
Čtvrtek - zatazeno
20°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
19°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
18°C
V Praze 6 se rýsuje koalice KLID, ODS a STAN. Starostou zůstane Kolář
Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář bude pravděpodobně ve funkci pokračovat. Foto: TOP 09

V Praze 6 se rýsuje koalice KLID, ODS a STAN. Starostou zůstane Kolář

V Praze 6 uspělo ve volbách do zastupitelstva městské části šest uskupení z 11 kandidujících. Koalici KLID, která je složena z TOP 09 a KDU-ČSL, podpořilo 19,94 procenta voličů, kandidátku ODS pak 19,53 procenta. Obě uskupení obsadí shodně deset křesel v pětačtyřicetičlenném zastupitelstvu. V Praze 6 přišlo k volbám 52,4 procenta voličů, před čtyřmi lety to bylo 43,93 procenta. Výsledky zveřejnil na webu Český statistický úřad.

Na třetím místě skončili Piráti, za zisk 19,53 procenta hlasů berou devět mandátů. STAN byli čtvrtí, získali 13,76 procenta hlasů a sedm mandátů.

Do zastupitelstva Prahy 6 se dostalo ještě hnutí ANO, má 6 mandátů (zisk 11,94 procenta hlasů). Poslední, kdo uspěl ve volbách, jsou Zelení. Zisk 7,15 procenta představuje 3 mandáty. Ze zastupitelstva vypadli komunisté i sociální demokraté.

V uplynulém volebním období se jednou změnila koalice. Z původní koalice TOP 09, ANO, STAN, KDU-ČSL a Zelených byli po neshodách v listopadu 2015 odvolání místostarostka pro dopravu Petra Kolínská a radní pro životní prostředí Antonín Nechvátal (oba Zelení). Zelení následně přešli do opozice. Starostou zůstal Ondřej Kolář (TOP 09).

Ten bude pravděpodobně starostou i v následujících letech. Měl by vést koalici KLID, ODS a STAN, která se zatím jeví jako nejpravděpodobnější. „Voliči rozdali karty a dali signál, že by Praha 6 měla jít středopravým proudem, který reprezentuje KLID, ODS a STAN. Už jsme se setkali a deklarovali zájem jít do koalice, byť jsme teprve na začátku. Ale není důvod otálet, na 1. listopadu máme svoláno ustavující jednání zastupitelstva,“ uvedl Ondřej Kolář, lídr kandidátky koalice KLID. „Jako vítěz voleb budeme chtít mít post starosty, zdá se, že ODS a STAN s tím nemají problém,“ dodal.
 


Mimořádné zasedání zastupitelů Prahy 4 se uskuteční s organizačními opatřeními pro veřejnost

27. května 2020 v 00:33

Pro mimořádné zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4, které se uskuteční dnes od 13 hodin v jednacím sále ve třetím patře Nuselské radnice (Táborská 500), platí nadále pravidla, která upravují konání akcí v uzavřených prostorách.

Zasedání zastupitelstva Prahy 3 se neuskuteční tradičně na radnici, ale v hotelu Olšanka

25. května 2020 ve 22:15

Již 11. zasedání zastupitelů Prahy 3 v tomto volebním období se uskuteční v úterý 26. května od 15 hodin. Ne však v budově radnice na Havlíčkově náměstí, jak bývá zvykem, ale v nedalekém hotelu Olšanka v Táboritské ulici.

Slevy podnikatelům na nájmech schválili zastupitelé Prahy 4

24. května 2020 ve 21:22

Zastupitelé Prahy 4 na svém jednání v polovině května schválili možnost poskytnutí slevy na nájmu v nebytových prostorách městské části za březen a duben. Sleva se bude týkat podnikatelů, kteří kvůli krizové situaci museli zavřít nebo výrazně omezit svůj provoz. Dosáhnout mohou na odpuštění nájmu...

Ve středu se bude konat mimořádné jednání zastupitelstva Prahy 4, vyžádala si ho opozice

24. května 2020 v 17:05

Ve středu 27. května se od 13 hodin v zasedacím sále historické Nuselské radnice (Táborská 500) uskuteční mimořádné zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4, které bylo svoláno na základě žádosti 22 členů zastupitelstva.

Další články
Nahoru