Dnes Středa - skorojasno 26°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 26°C
Středa 10. 8. 2022
Svátek má Vavřinec
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

V Praze 6 se po Velikonocích začne uklízet

Jarní úklid komunikací bude v Praze 6 probíhat od 6. dubna do 4. června. Jedná se o celkový strojní a ruční úklid ulic, který provádí Technická správa komunikací. Doba čištění je od 8 do 15 hodin.

Kdy se uklízí ve vaší ulici
Na úklid v dané lokalitě, a tedy i nutnost přeparkovat vozidlo nejen z vozovky, ale i z chodníku, upozorní vždy dopravní značení. Na značkách zákaz zastavení je uveden datum a čas a v ulici jsou umístěny vždy sedm dní před zahájením blokového čištění v konkrétní ulici. S ohledem na probíhající výkopové práce je možná i případná změna harmonogramu čištění.

„Přesný den, kdy se bude uklízet vaše ulice, najdete také na stránkách www.tsk-praha.cz v odkazu Plán letního čištění komunikací. Uživatel si může zadat buď název ulice a následně se objeví datum blokového čištění, nebo naopak zadá konkrétní den a zobrazí se všechny lokality, ve kterých bude čištění probíhat,“ informuje Praha 6 na svých stránkách.

Další z možností, jak si zajistit včasné informace o blokovém čištění, je služba TSK-INFO. Odkaz na tuto službu naleznete na hlavní stránce společnosti www.tsk-praha.cz K aktivaci služby je nutná jednoduchá registrace. Uživatel po registraci dostane do zadané emailové adresy informace o chystaném blokovém čištění v jím zvoleném úseku vždy v dostatečném předstihu.

Kompletní seznam uklízených ulic s přesnými daty najdete na webových stránkách Prahy 6.
Autor: TZ, red

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Zákaznické centrum PVK se vrací do Dykovy ulice

3. srpna 2022 ve 21:09

Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací se vrací a od pondělí 8. srpna bude opět fungovat v Dykově ulici na pražských Vinohradech.

Hlasujte online v soutěži Adapterra

3. srpna 2022 v 10:37

Klimatická změna s sebou přináší mnoho změn i nepříznivých dopadů. Opatření, jak se vypořádat s přehříváním měst, přívalovými srážkami či suchem v krajině v Česku znatelně přibývá. Celostátní soutěž Adapterra Awards každoročně prezentuje a oceňuje nejlepší...

Směna pozemků umožní vybudování spojení mezi Barrandovem a Slivencem

3. srpna 2022 v 09:59

Praha 5 připravuje směnu pozemků v lokalitě ulice Wassermanova se soukromým investorem. To umožní vybudování nového chodníku a spojení se Slivencem přes ulici K Barrandovu.

Další články
Nahoru