Dnes Středa - jasno 32°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V Praze 6 rozkvetly vlčí máky, postaraly se o to děti
Foto: Praha 6

V Praze 6 rozkvetly vlčí máky, postaraly se o to děti

Praha 6 si připomněla odkaz hrdinů z bojišť první a druhé světové války. Na Den válečných veteránů 11. listopadu představitelé Prahy 6 společně s Armádou České republiky položili věnce u pomníků československých vojáků. Okolí těchto pomníků vyzdobily děti z šestkových mateřských školek vlastnoručně vyrobenými vlčími máky – symbolem válečných veteránů.

Pieta za padlé hrdiny v boji za svobodu proběhla nejprve u Památníku československým zahraničním vojákům, účastníkům 2. světové války, který se nachází před budovou Generálního štábu Armády ČR na Vítězném náměstí. Za doprovodu Ústřední hudby Armády ČR zde došlo k položení věnců.

den-veteranu-pieta-p6 Padlým vojákům a jejich hrdinství pak vedle armádních představitelů vzdali hold starosta Ondřej Kolář, místostarostové Jiří Lála a Jan Lacina a dále radní Marie Kubíková a Marián Hošek.

Vojákům se rovněž poklonil 1. místopředseda Senátu Parlamentu ČR Jiří Růžička.

Ceremoniál se následně přesunul k Památníku padlým válečným parašutistům v Technické ulici v Dejvicích, a nakonec k Památníku československým válečným letcům RAF na náměstí Svobody v Bubenči. Také na těchto místech byly položeny věnce a účastníci aktu zde všem padlým vojákům věnovali tichou vzpomínku.

vlci-maky-deti-p6 K uctění památky válečných veteránů se také připojily čtyři mateřské školy z Prahy 6. Děti společně s učitelkami vlastnoručně vyrobily květy vlčího máku, které tradičně symbolizují Den válečných veteránů a vzpomínku na válečné hrdiny. Několik desítek těchto vlčích máků pak děti rozmístily u pomníků v Praze 6, které jsou věnovány československým vojákům.    

Praha 6 se rovněž připojila ke sbírce ve prospěch Vojenského fondu solidarity, který podporuje vojáky a jejich rodiny v obtížné životní situaci. Veřejnost si ve dvoraně úřadu městské části mohla od 26. října pořídit za dobrovolný příspěvek květ vlčího máku k vetknutí do klopy.

Autor: TZ, red

Poznejte plodiny Nového světa v botanické zahradě v Troji

Dnes v 09:26

Od léta do pozdního podzimu patří k nejatraktivnějším expozicím Botanické zahrady hl. m. Prahy sekce, která se věnuje plodinám z oblasti Nového světa. Návštěvníci zde mohou objevovat tradiční i netradiční užitkové rostliny Jižní, Střední i Severní Ameriky. Expozice Plodin Nového světa se...

Den architektury se zaměří na rekonstrukce a vzdá poctu Josipu Plečnikovi i Aleně Šrámkové

Dnes v 08:46

Praha bude na přelomu září a října opět žít architekturou. Od 30. září až do 6. října se stane hlavním dějištěm festivalu Den architektury, který nabízí na tři sta zdarma přístupných akcí ve stovce měst a obcí po celé České republice i na Slovensku. Bohatý program, který se v Praze odehraje...

Letní trhy na náměstí Republiky

15. srpna 2022 v 10:15

Náměstí Republiky se proměnilo v rozkvetlou louku. Trhovci nabízí ve dvanácti letně nazdobených stáncích vybrané pochutiny a drobné řemeslné výrobky. Návštěvníci centra Prahy se tak mohou občerstvit při procházkách hlavním městem až do 28. srpna.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 33. týden

13. srpna 2022 ve 12:25

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru