Dnes Středa - jasno 22°C
Zítra Čtvrtek - jasno 26°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

V Praze 6 jednal krizový štáb

Na radnici Prahy 6 proběhlo jednání krizového štábu a následně první zasedání nově vzniklé pracovní skupiny k pomoci Ukrajině a válečným uprchlíkům. Praha 6 je nyní připravena přijmout přibližně 60 dětí z ukrajinských rodin.

V prvních měsících městská část zajistí adaptační péči. Pro děti bude na základních uměleckých školách v Praze 6 zajištěn volnočasový program a starat by se o ně mohly mimo jiné studentky z vyšší odborné školy pedagogické.

Na základě pokynu ministerstva školství by ukrajinské děti byly zařazeny do výuky se začátkem nového školního roku, tedy od 1. září.

Krizový štáb konzultoval se starosty tzv. malých městských částí, jež patří do správního obvodu Prahy 6, také rozšířené možnosti ubytování uprchlických rodin. Starostové se dohodli na společném postupu v koordinaci s hlavním městem.   

Praha 6 dále pomůže ukrajinskému městu Chmelnický, jehož představitelé se na základě předchozích setkání přímo obrátili na městskou část. O pomoci budou v pondělí jednat radní, příští pátek k tomuto bodu bude svoláno mimořádné jednání zastupitelstva městské části.   
Autor: Hla

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

Dnes v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

13. května 2022 ve 14:39

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní...

Chatbot vylepšuje komunikaci s uprchlíky z Ukrajiny

12. května 2022 v 18:58

Praha jako první v rámci Evropské unie zavedla komunikační nástroj, který má za cíl pomoci uprchlíkům z Ukrajiny řešit jejich životní situaci. 

Nové zahrádky pro děti i revitalizace vnitrobloků podpoří radnice Prahy 2

12. května 2022 v 10:15

Praha 2 poskytne finanční podporu pro oblast životního prostředí na rok 2022 a první čtvrtletí roku 2023. Podporu konkrétních devíti projektů schválili radní na svém jednání, dotace od radnice bude 250 tisíc korun.

Další články
Nahoru