Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - zatazeno 6°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Zpravodajství

V Praze 6 jednal krizový štáb

Na radnici Prahy 6 proběhlo jednání krizového štábu a následně první zasedání nově vzniklé pracovní skupiny k pomoci Ukrajině a válečným uprchlíkům. Praha 6 je nyní připravena přijmout přibližně 60 dětí z ukrajinských rodin.

V prvních měsících městská část zajistí adaptační péči. Pro děti bude na základních uměleckých školách v Praze 6 zajištěn volnočasový program a starat by se o ně mohly mimo jiné studentky z vyšší odborné školy pedagogické.

Na základě pokynu ministerstva školství by ukrajinské děti byly zařazeny do výuky se začátkem nového školního roku, tedy od 1. září.

Krizový štáb konzultoval se starosty tzv. malých městských částí, jež patří do správního obvodu Prahy 6, také rozšířené možnosti ubytování uprchlických rodin. Starostové se dohodli na společném postupu v koordinaci s hlavním městem.   

Praha 6 dále pomůže ukrajinskému městu Chmelnický, jehož představitelé se na základě předchozích setkání přímo obrátili na městskou část. O pomoci budou v pondělí jednat radní, příští pátek k tomuto bodu bude svoláno mimořádné jednání zastupitelstva městské části.   
Autor: Hla

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

Včera v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru