Dnes Sobota - jasno 9°C
Zítra Neděle - jasno 9°C
Sobota 3. 6. 2023
Svátek má Tamara
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

V Praze 6 jednal krizový štáb

Na radnici Prahy 6 proběhlo jednání krizového štábu a následně první zasedání nově vzniklé pracovní skupiny k pomoci Ukrajině a válečným uprchlíkům. Praha 6 je nyní připravena přijmout přibližně 60 dětí z ukrajinských rodin.

V prvních měsících městská část zajistí adaptační péči. Pro děti bude na základních uměleckých školách v Praze 6 zajištěn volnočasový program a starat by se o ně mohly mimo jiné studentky z vyšší odborné školy pedagogické.

Na základě pokynu ministerstva školství by ukrajinské děti byly zařazeny do výuky se začátkem nového školního roku, tedy od 1. září.

Krizový štáb konzultoval se starosty tzv. malých městských částí, jež patří do správního obvodu Prahy 6, také rozšířené možnosti ubytování uprchlických rodin. Starostové se dohodli na společném postupu v koordinaci s hlavním městem.   

Praha 6 dále pomůže ukrajinskému městu Chmelnický, jehož představitelé se na základě předchozích setkání přímo obrátili na městskou část. O pomoci budou v pondělí jednat radní, příští pátek k tomuto bodu bude svoláno mimořádné jednání zastupitelstva městské části.   
Autor: Hla

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

Dnes v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Praha 4: Zapojte se do diskuse o rozvoji městské části

1. června 2023 v 07:42

V červnu se v Praze 4 uskuteční několik veřejných akcí, do kterých se může zapojit veřejnost. Mluvit se bude o ulicích Pujmanové, Podolí, sídlišti Antala Staška a Zátišském potoku, jejich plánovaných proměnách a rozvoji městské části, které Prahu 4 čekají.

Další články
Nahoru