Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 17°C
Středa 17. 7. 2024
Svátek má Martina
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

V Praze 6 jednal krizový štáb

Na radnici Prahy 6 proběhlo jednání krizového štábu a následně první zasedání nově vzniklé pracovní skupiny k pomoci Ukrajině a válečným uprchlíkům. Praha 6 je nyní připravena přijmout přibližně 60 dětí z ukrajinských rodin.

V prvních měsících městská část zajistí adaptační péči. Pro děti bude na základních uměleckých školách v Praze 6 zajištěn volnočasový program a starat by se o ně mohly mimo jiné studentky z vyšší odborné školy pedagogické.

Na základě pokynu ministerstva školství by ukrajinské děti byly zařazeny do výuky se začátkem nového školního roku, tedy od 1. září.

Krizový štáb konzultoval se starosty tzv. malých městských částí, jež patří do správního obvodu Prahy 6, také rozšířené možnosti ubytování uprchlických rodin. Starostové se dohodli na společném postupu v koordinaci s hlavním městem.   

Praha 6 dále pomůže ukrajinskému městu Chmelnický, jehož představitelé se na základě předchozích setkání přímo obrátili na městskou část. O pomoci budou v pondělí jednat radní, příští pátek k tomuto bodu bude svoláno mimořádné jednání zastupitelstva městské části.   
Autor: Hla

Na trati mezi Zličínem a Hostivicí srazil vlak člověka

Dnes v 09:18

Na železniční trati mezi stanicemi Praha-Zličín a Hostivice srazil v úterý před 22:30 hodin osobní vlak člověka. Provoz na trati kvůli tomu stál zhruba hodinu a půl.

Další články
Nahoru