dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
V Praze 6 je další venkovní fitness sportoviště, „pekáč buchet“ si nově upečete u Hvězdy
Cvičení dělá hezká těla. U Hvězdy můžete posilovat břicho na speciální lavici. Ilustrační foto: freeimages

V Praze 6 je další venkovní fitness sportoviště, „pekáč buchet“ si nově upečete u Hvězdy

Před oborou Hvězda si mohou návštěvníci tohoto pěkného koutu Prahy nově zacvičit na speciálním sportovním nářadí. Radnice Prahy 6 nechala v předpolí obory Hvězda u spojení ulic Za oborou a Pozdeňská umístit osm nových fitness prvků. Za jejich instalaci a úpravu okolí zaplatila šestá městská část přes půl milionu korun.

„Je to už páté venkovní sportoviště v Praze 6. I tentokrát jde o jedinečnou posilovnu přímo pod širým nebem, kam si může přijít zacvičit kdokoliv a kdykoliv. Vstup je pro všechny zdarma a věříme, že právě u obory Hvězda, kam chodí denně mnoho lidí, bude mít nové sportoviště velké využití,“ řekl Ondřej Balatka, radní Prahy 6 pro školství a sport.

Venkovní fitness u obory Hvězda

Kliky na nízké, přitáhování na vysoké hrazdě. Ruce protáhnete ručkováním na žebříku. Balanční kladina prověří hbitost. Protáhnou vás stabilní chůdy a šplhací žebřík. Mrštnost vyzkoušíte na přeskocích a břicho můžete posilovat na speciální lavici. U každého fitness prvku je návod, jak na něm správně cvičit.

Venkovní posilovny jsou v Praze 6 v kurzu

Venkovní sportoviště a posilovny jsou v Praze 6 již v Břevnově na Ladronce, ve Vokovicích v ulici Kladenská nedaleko pošty, na Petřinách v ulici Čílova nedaleko tramvajové zastávky Obchodní dům Petřiny, v Dejvicích v ulici Generála Píky nedaleko autobusové zastávky Kafkova. Venkovní posilovna je už čtyři roky také na sídlišti Červený vrch ve vnitrobloku panelových domů mezi ulicemi Mozambická a Etiopská.


Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru